Nastaveni jasu ve hre s GTX560Ti

Ahoj,
mam nasledujici problem: novy komp, s 1155, i5 2500k, GK Gainward GTX560TI, Win 7 pro 32bit
Potreboval bych si pridat jas, nebo gamu ve hre...monitor i nastaveni hry na max, ale stale je to dost tmave. U prevazne vetsiny ovladacu teto karty(266.66, 267.27, 266.77...) nelze otevrit Nvidia control panel (NVCP), vyskakuje hlaska, ze program NVCP prestal pracovat a bude ukoncen...
Funguje pouze s ovladaci 266.54 a 266.44 nicmene pokud pridam jas, ci gamu v zalozce 'upravit barevne nastaveni plochy' toto nastaveni se projevi pouze ve win, programech a hre Crysis, ale ve hre Vietcong, CoD2 ne... nedovedl by mi nekdo prosim poradit? Lamu si s tim hlavu uz skoro tyden, zkousim nove a nove ovladace atd. u kterych vetsinou ani NVCP nelze spustit... :-( Zkousel jsem jak Win7 ult. 64bit, tak Win7 pro 32 bit a vsude stejny problem s ovladacema a NVCP...
Nevim, kde mam hledat chybu-jestli v ovladacich, nebo v tom, ze win 7 neni se starsimi hrami 100% nekompatibilny...
Dekuju moc

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

drahý procesor a levná grafika.. už to je samo o sobě problém, ale ten to asi nezvaiňuje...
nastavení gamy přímo ve hrách nepomáhá? mění se vůbec obraz, když gamu přenastavíš? jaký máš monitor?
schválně udělej printscreen ve hře a pak jej zobraz ve Windows, jeslti jeho gama bude odpovídat té desktopové..

Obrázek uživatele Standa159

Dekuju za reakci.
Kdyz ve hre zmenim gamu, tak se to samozrejme v samotne hre projevi, nicmene i tak mi to prave ve Vietcongu nestaci a potreboval bych docela dost pridat jas, nebo gamu...proste jakkoli zesvetlit :-( ...je to hodne stara hra. Pokud zmenim nastaveni jasu, nebo gamy v panelu Nvidia, tak se to v teto hre vubec neprojevi. V novejsich ano. Zkousel jsem hru spoustet v rezimu kompatibility pro XP a taky nic. Monitor mam starej CRT Premio, jas na max.
Ted jsem na ten komp nainstaloval XP 32bit, ovladace karty samozrejme jine, pro XP... a vse funguje: zmena gamy, jasu atd se ve hre projevi... takze to je tou nekompatibilitou win7 a Vietcongu? Lze s tim neco udelat, precijen bych radeji presel na win7 :-(
Dekuju moc

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

je možné, že je to takové nekompatibilita, ale spíš je to nekompatibilita driveru grafiky pro W7, ten XPčkový driver je samozřejmě jiný...
co Win XP mode?
tady není moc možností.. ale přijde mi divné, že maximální jas je ti tmavý... to už by jsi musel mít hodně nemožný CRT monitor...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

A Win XP mode...tim myslis zaskrtnout ve vlastnostech/Kompatibilita 'tento program spustit v rezimu kompatibility win XP' ?? ...to jsem zkousel a nic :-(
Je mozny, ze ten monitor uz je vysvicenej...je pomerne starej.
Co dal bych tedy mel zkusit? Dalsi a dalsi ovladace grafarny? Uz moc verzi ovladacu mi nezbyva, co jsem nezkusil...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no spíš zkus ovladače pro visty..

ne, myslel jsem VirtualPC, ale ten tuším není ve W7 Home, jen v Profi a vejš... jaké máš ty?

spíš bych ale změnil grafárnu..

Obrázek uživatele Standa159

Ok, vyzkousim ovladace pro Visty a VirtualPC... s win7 zacinam, takze ani nevim, ze tam neco takovyho je...
Mam W7 Profi i Ultim...samozrejme ofiko licence...aktualne nainst win7 profi 64bit.
Grafarnu mam tyden starou, ale je fakt, ze pri hrani her piska, takze by mozna vyreklamovat sla...jakou by jsi mi tedy prosim doporucoval, kdyz ne GTX560Ti?
Dekuju!

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ke tvé sestavě by výkonem byla ideální HD6950 2GB, odemčená na HD6970.. otázkou je zdroj, deska...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.