Jak udělat, aby se hry spouštěly v 16:9? (*VYŘEŠENO*)

Zdarec...zajímalo by mě, jestli jde nějak nastavit, aby se hry, které jsou primárně ve formátu 4:3, spouštěly ve formátu 16:9 (např. u her Simpsons:Hit and run nebo FIFA 2005). Kamarádka má totiž tento NB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44739 a ty hry které jsem napsal se jí automaticky spustí v režimu 16:9 a to nikdy nic takového nenastavovala. Já mám tento NB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69932 a tam to nejde. Vím že ten obraz bude trochu roztáhlý, ale je to lepší než aby skoro třetina displeje zela prázdnotou. Kamarádka má Win XP ultimate a já Win 7 Home premium. Za odpovědi děkuju

Obrázek uživatele TheALuminium

To bude asi problém, tohle nastavuje ovladač grafické karty, a jelikož je tam Intelácký čip, který nemá mnoho nastavení tak to bude problém. Zkuste se podívat do nastavení té grafické karty.

Obrázek uživatele CZELLO

Našel sem v ovladači GK něco o škálování obrazovky. Co to je?

Obrázek uživatele TheALuminium

Tak to sám ani nevím, ale mělo by to spíš pod názvy jako nativní rozlišení, nebo přizpůsobení rozlišení apod.

Obrázek uživatele DMC.MotoBiker

Nastavení grafické karty teď pominu, ale pokud jde o to rozlišení, u některých starších her jde nastavit rozlišení ručně v konfiguračním souboru, a mám pocit že např. u těch Simpsons:Hit and Run by to jít mohlo, ten soubor je většinou v adresáři s hrou, nebo v dokumentech u uložených pozic, a mělo by tam jít vepsat i to potřebné širokoúhlé rozlišení, a hra by pak ani nebyla roztažená - maximálně HUD, dělal jsem to tak nedávno ve hře Super-Bikes Riding Challenge, a šlape mi na Noťásku v pohodě, a už je to slušná řádka let, co jsem to takhle nastavoval ve hře Midnight Club 2, dokonce tam šlo dát cokoliv, třeba 1176 x 666 pixelů...

Jenom mě udivuje, že se u vás při rozlišení 4:3 nezobrazí část hry, já když na NTBku nastavím např. 1024 x 768, tak mi hra běží celá, ale je roztažená na šířku...

Obrázek uživatele CZELLO

Takže nakonec jsem v těch ovladačích přenastavil to škálování obrazovky z možnosti zachovat poměr stran na škálovat celou obrazovku, takže už je vše hra pěkně přes celou obrazovku.

Obrázek uživatele TheALuminium

Výborně a já děkuji za další poznatek s Inteláckou grafikou :???: