AMD athlon II X3 445

Dobri den mam mensi problem s AMD athlon II x3 445 na internete som nasiel ze sa da tento procesor odomknut na 4 jadra znikne z neho AMD phenom II X4 B45,
ale ked to spravim a nabehne mi windows tak mam na obrazovke take male kocecky skusal som aj reinstal win nepomohlo skusal som aj preinstalovat graficke ovladace nepomohlo jedine co pomaha je ze ma procesor len 3 jadra anie 4 uz neviem ako dalej lebo je skoda tento procesor nevyuzit naplno. Zakladna doska ASROK N68-GE3 UCC graficka karta ATI Radeon HD 560 1gb procesor vid visie :D ram pamet 4Gb 1333Mhz

Vo pred dakujem za vsetky vase odpovede a za čo najrychlejsie vyjadrenie

Obrázek uživatele borisss

pls poradte :(

Obrázek uživatele kiko261

Robil si to takto ? http://www.youtube.com/watch?v=vBNSlGxgLq4
Inak keďže si vlastne reinštaloval PC a blbne to, skúšal si ešte pred tým vrátiť prenastavené veci v BIOSE späť do normálu, prípadne ak by ani toto nepomohlo, mohlo by pomôcť celé vyresetovanie BIOSU do továrenských nastavení.
Skús to, samozrejme pokiaľ tu nikto iný nebude mať lepší návrh, alebo sa skús spýtať v nejakom servise...

Obrázek uživatele borisss

ano robil som to presne podla toh navodu co si dal ano aj to som skusal len sa mi deje to ze ked mam zapnute 4 jadra tak mam na obrazovke priamo na pracovnej ploche male kocky aa ked vratim naspet 3 jadra tak kocky tam nemam :(

Obrázek uživatele kiko261

No tak potom si to môžem vysvetliť tak, že to 4-té jadro je nestabilné a preto sa aj tento procesor predáva len ako 3-jadroví, alebo máš slabé chladenie procesoru.
Stiahni si toto: http://www.slunecnice.cz/sw/hwmonitor/ a daj vedieť teplotu tvojho procesoru v pokoji a napr. pri hraní, ak budú teploty zlé mohol by to vyriešiť nový chladič, ak budú teploty fajn, dali by sa aspoň pretaktovať tie 3 jadrá, daj teda vedieť tie teploty...

Obrázek uživatele borisss

teplota procesora v pokoji neviem ktore udaje chcete presne tak napisem vsetky ktore som tam docital len o procaku
CPUTIN 41c
temperatures:
core 0 - 29c
core 1 - 29c
core 2 - 29c
tepolota pri hranii battlefield 4 multi player full detajli po pol hodine
CPUTIN 50c
temperatures:
core 0 - 36c
core 1 - 36c
core 2 - 36c
podla mojho celkom studeny ale to posudte samy

Obrázek uživatele kiko261

V základnej doske problém nie-je a aj teploty jadier sú úplne v pohode, takže mám dojem, že tu si to môžeš akurát tak vynahradiť pretaktovaním ostávajúcich troch jadier... Ale možno to je aj staršou verziou BIOSU, takže ak chceš možeš ho skúsiť updatovať a potom tam zapnúť aj to štvrté jadro, malo by ti to predsa ísť. Tu sa to dá stiahnuť http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-GE3%20UCC/?cat=Download&os=BIOS máš tam aj návod ako to updatovať takže ak chceš stiahni ten s označením "update CPU code".

Obrázek uživatele borisss

bohuzial ale stale to iste :( skoda dost mozne ze tato doska s tim procesorom nesedi aleked tak sa aspon spitam na to pretaktovanie jak mam postupovat aby to bolo stabilne aa nepadalo to momentalny takt procesora 3.1Ghz


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.