Výběr monitoru a sluchátek (*VYŘEŠENO*)

Zdravím,

chtěl bych si pořídit nějaký velice kvalitní monitor. Budu ho používat hlavně na filmy ve vysokém rozlišen a sem tam na hry. Měl by samozřejmě mít full HD rozlišení, vysoký kontrast i jas, malou dobu odezvy atd...prostě co nejlepší monitor v této cenové relaci. Jsem totiž do kvalitiy obrazu jako blázen a sebemenší chyba mě už štve. TV tuner mít nemusí, ale nebude mi tam vadit. Značku bych ocenil obvzlášť ASUS, Samsung nebo LG. Našel jsem si 2 kandidáty http://www.alza.cz/24-samsung-t24a350-rubinova-cerna-d239667.htm a druhý http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94871 . Jo, a k té cenové relaci :)) měl by být do 7k. Jo a velikost asi těch 24 palců bude ideální.
A nyní k těm sluchátkám. Mám již koupenou zvukovou kartu podporující 7.1 zvuk a chci si pořídit nějaký kvalitní sluchátka, na kterých tu zvukovku využiju. Tady jsem si netrofnul vybírat, protože zrovna specifikace u sluchátek mi moc neříká, tak si nechám raději poradit. Znovu je budu používat spíše na filmy a sem tam nějaký ty hry. Takže bych ocenil, kdyby měli mikrofon a nejlepší by bylo, kdyby byl sundavací.
Tak, to by bylo asi vše, tak jako vždycky, předem díky
:???:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Chceš 7.1 sluchátka, nebo jen stereo? Každopádně sluchátka jsou hlavně o tom, aby ti seděla na hlavě, aby jsi slyšel celé zvukové spektrum (já u sluchátek, která netlačí, neslyšim bassy kupříkladu) a aby byly zvukově kvalitní.. Zajít někam a ozkoušet si pár vystavených modelů.. Sennheiser, Sony, AKG, případně i Creative Aurvana Live jsou dobré..

U monitoru je nejlepší zajít do showroomu a prohlídnout si, jak vypadají a jaké mají vady.. Za mě ASUS VE248H, zatím jsem nezjistil, v čem se VE a VS liší..

Obrázek uživatele lancelot202

No právě jsem taky měl v plánu někam zajít do těch pár prodejen czc nebo alzy, ale nevím jak takový showroom vůbec funguje. To jim prostě řeknu, jaký monitory chci vidět, oni mi ho tam zapojí a pustí mi tam něco nebo? Nebo tam je prostě vystavěných pár monitorů a jen na ty se můžeš dívat. Je mi v podstatě jedno kam pojedu, jen abych si vybral ten nejlepší pro mě no. A co se týče těch sluchátek, mohl bys mi třeba stručně napsat jaký je rozdíl mezi 5.1 a 7.1? Osobně myslím, že to je v tý virtualičnosti, že s těmi 7.1 například uslyším zřetelněji něco, co se hýbe například ve hrách za mnou než s těmi 5.1 a nevím no, nikdy jsem to neslyšel.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No obvykle je to tak, že maj vystaveno, ale CZC docela dost modelů a hlavně, použité nebo uživatelem (ve 14 denní lhůtě) vrácené mohou vklidu ukázat taky, to už záleží co daný sklad obsahuje...

7.1 se proti 5.1 liší bočním reprem - tj co jde přímo zleva zprava je hrané jiným reprem, zatímco 5.1 to emuluje že hraje přední i zadní na dané straně.. Je to jako centr, který dělá hlavně dialogy a nemusí to tak jet zlevého a pravého - vždy je taková modulace horší, než když to má přesně svůj zdroj.. 7.1 sluchátka jsou ovšem o dost dražší proti 5.1 a podle mě to nemá smysl a lepší jsou opravdový bedny, pokud není požadavek na okolní ticho...

Obrázek uživatele lancelot202

A jakou prodejnu konkrétně bys mi doporučil? Například v Praze těch CZCček tam je asi 5 nebo kolik, tak abych tam nemusel hledat jak blbec celý den a mohl se věnovat celý den tomu výběru.
U těch sluchátek právě to ticho chci no. Potřebuju nějaký, který eliminují co nejvíce okolního zvuku. Je pravda, že na filmy koukám jen v noci, kdy všichni chrápou a tak mám klid, ale přes den je to otravný, když třeba poslouchám hudbu nebo hraju hry, tak pořád něco slyším a to mě dost ruší.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Já mám AKG K518DJ a jsem spokojenej - pořádně tlačej na uši, takže mi nic neutíká :D Jako třeba Sennheiser HD438 hrály moc pěkně, ale musel jsem si je trochu přitlačit, jinak jsem byl bez bassů.. Ale to jsou stereo sluchy..

No Háje je hlavní sklad, takže tam toho bude asi nejvíc :-)

Obrázek uživatele lancelot202

Tak teda dík, uvidíme, zajdu do showroomu a poohlédnu se tam po něčem. Můžeš uzavařít.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Neuzavřu - napiš sem, které onitory se ti třeba líb ily a proč - určitě pro všechny užitečná informace..

Obrázek uživatele lancelot202

Tak jsem teda byl v tom showroomu. Byl jsem ale jen v alze, protože měli v czc mimořádně zavřeno. Viděl jsem tam pár monitorů, ale nejvíce mě tam zaujali od Samsungu. Ty Acery teda stáli za nic podle mě. U těch Samsungů mě zaujal například T23A750 http://www.alza.cz/23-samsung-s23a550h-rubinova-cerna-d239663.htm . Podle specifikací jsem si myslel, že ta S23 bude slušná, ale to jsem se hodně zmílil. Barvy nebyly moc přirozené, ostrost také nic moc a ani mi nepřipadalo, že koukám na full HD rozlišení, takže ten bych zásadně nedoporučoval. Zato ta 2370 byla o něčem jiném. Za tu cenu byl obraz velice ostrý, kontrastní poměr také skvělý (ikdyž tam nebyla zas tak výborná videa, která by to pořádně ukázala, jelikož tam skoro žádné černé či bílé scény moc nebyly) a celý monitor velice tenký, takže zabírá minimum místa. I designem byl velice atraktivní. A navíc v czc stojí o 500Kč méně, takže podle mě za 5k pěkný monitor. Docela ale zklamáním bylo, že jsem nemohl vidět alespoň ASUS VE248H nebo VS248H jak tu Tobias zmiňoval. Docela bych je chtěl vidět, protože se bojím, že si jeden z nich objednám, a zklamou mě, jako třeba ta S23. Takže jestli nějak nepřijdu na to, kde bych ho mohl vidět, tak si asi pořídím ten PX2370 od Samsungu.

A chtěl bych se dyžtak zeptat ještě na kabel. Chtěl bych si koupit HDMI (popřípadě DVI, ale hlavně ne D-sub samozřejmě), ale nevím přesně, jestli bych měl koupit nějaký dražší nebo by mi na ten monitor stačil i levnější (osobně myslím, že i levnější budou v pohodě, přeci se nejedná o nějaký monitor s extrémně velkým rozlišením nebo tak).

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Udělej pro mě něco - zjisti, kde mají v Brně vystaveny ty tebou vytipované Samsungy, já se na ně přijdu číhnout (teď budu teden v Brně, začíná škola) a zkusím je subjektivně provnat s tím ASUSem, který mám dost nakoukaný.. Nebude to jako by jsi se podíval ty, ale aspoň něco.. Případně zkus ještě jednou to CZC, nebo si udělej výlet k nám do jižních čech :D

Ten PX2370 nevypadá designově zle, ale jak říkám, Samsungy mě zklamaly dvakrát a zrovna drahé modely.. Musel bych vidět tento.. Ten druhý má čísla stejná, dokonce je dražší a přesto horší? Hm, zajímavé :-) O tom prvím za 10K asi nemá cenu hovořit, ještě aby tak drahý monitor byl špatný :D

U toho HDMI kabelu - asi neni nutný, aby jsi hledal kabel za 50 korun, ale za 800 taky nepotřebuješ.. Kup si normální za 250-300 korun, se zlacenými konektory a máš to. Signál přes HDMI je čistě digitální, takže jediné, co může zhoršit kvalitu obrazu jejitter - že jeden bit třeba bude mít před dalšími zpoždění. Za to může jednak levná kontaktní plocha a jednak polámané vodiče, nebo jejich části. Proto se nevyplatí kupovat ty nejlevnější, ale zase nejdražší s celoměděným jádrem rozhodně nepotřebuješ.. Jinak ten jitter se pak projevuje třeba tím, že celá "kostička" obrazu je jednobarevná (třeba 10x10px), nebo se obraz na chvíli rozsype - typické pro přes internet streamovaná videa..
DVI se od HDMI liší jen tím, že vede z grafiky (výhradně Radeony, nebo SPDIF interním kabelem na zvukovku připojené nVidie) digitální zvuk ve stejném kabelu. To asi u Monitoru bez (nebo s levnými) reproduktory nemá smysl.. DVI kabel by pak měl být součástí balení, u "lepších" ASUSů ho dostaneš..

Obrázek uživatele lancelot202

Asi jsem to napsal trochu nesrozumitelně, za to se omlouvám, ale mělo z toho vyplynout, že ten PX2370 byl lepší než ten S23 (takže ne, že dražší monitor je horší). Taky mě to překvapilo, ale i lidi, co kvalitu prostě neocení, by viděli dost velký rozdíl mezi nimi. Ale také záleží na tom, jak si kdo pohraje s nastavením. Protože jak jsem tam přišel a bylo tam už nějaký nastavení, tak to bylo dost pěkné, ale jakmile jsem si s tím začal hrát, tak to bylo ještě lepší. Ten ASUS mi právě že pořád zůstává v hlavě no, taky mě to dost mrzelo, alza má na svých stránkách napsaný, že pokud chci vidět nějaký monitor ze skladu, tak mám předem napsat a oni ho vytáhnou, nakonec jsem jim napsal a odpověď byla, že z technických důvodů to už nedělají no. Částečně jsem čekal, že jsi ho někde dříve viděl ten PX2370 a že bys ho právě že porovnal s tím ASUSEM no, ale tak co se dá dělat...Ale abych pravdu řekl, tak pořád nejsem rozhodnutý, jestli teda ten SAMSUNG nebo buď od ASUSU ten VE238H nebo tu verzi VS (docela by mě zajímalo, jaký je v tom rozdíl). Četl jsem právě o těch ASUS monitorech, a prý ta technologie ASCR je pro některé uživatele otravná. A taky ta reklama na ty monitory, jak tam ukazují ten rozdíl mezi odezvou 2ms a 5ms, to je takový přitažený za vlasy bych řekl. Jak je tam u těch 5ti úplně rozmazaný obraz a dělá to duchy jako blázen a u těch 2 žádní duchové. Ale zase abych pořád nechválil ten SAMSUNG, tak tam byla ukázka z filmu Wanted a teda tam se mi líbil už méně. (nevím čím to bylo, ale jedině v tomhle filmu ten obraz nebyl jemný-možná špatná kvalita videa, ale také možná ne).

Tak teda nevím no, když mě nějak přesvědčíš Tobias, abych šel po tom ASUS, tak bych ho i bral. (nejvíce mi záleží na obrazu ve filmech, hry mě už tolik nezajímají). Jo a k tomu ASUS je ten DVI kabel nebo ne? Protože v tom případě bych ho nemusel kupovat, protože k čemu by mi byl HDMI, když mám sluchátka a zvukovku že.

Jo a můžu se zeptat, co dělá v czc před označením PX2370 to SyncMaster (jako je mi jasný, že to je ten samý monitor, jako mají na alze, ale jen co to znamená mě zajímalo).

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

U toho ASUSu DVI kabel je... Přesvědčím, asi moc ne.. Mám VH226H a širokodaleko jsem neviděl lepší panel. Musím říct, že proti němu VE248H malinko ztrácí.. Co se ASCR týče - monitor sám nevím, pokud narazíš na stránku s hraničním poměrem, co má zvolit a bliká. Mám to vypnuto od prvních 5 minut a ani si už moc neuvědomuji, že to tam je.. Co ale používám je Splendid v nastavení Theater - červená a černá je "moje" kombinace a zejména tuto tento mód dělá velmi zajímavou..
Až se rozkoukám po nové škole - nevím jak moc spěcháš - dojdu se po těch nových Samsunzích podívat.. Tady v jedné PC učebně jsem viděl SyncMastery 2443, ale příliš velký dojem na mne neudělaly. Neměl jsem ani příležitost je více vyzkoušet, ale odezva se dála být dobrá, barvy ušly, ale úhly pohledu byly tak špatné, že rohy obrazu byly proti středu při normálním koukání dost potemnělé...

Obrázek uživatele lancelot202

Ani na to zas tak moc nespěchám. Hlavně abych si vybral to nejlepší (v téhle cenové kategorii). Na mě ta 2440 také neudělala nějaký velký dojem a ani nebyl mezi těmi, u kterých jsem se rozhodoval :)) . Dyžtak pak dej vědět, jestli jsi viděl ještě nějaký pěkný, ale zatím teda u mě vítězí ten PX2370, ale jak jsem řekl, chce si to pohrát s nastevením, protože ten defaut (teda alespoň myslím, že to byl defaut, protože si v tom showroomu může hrát kdokoliv stejně jako já :)) ) nebyl zas tak příjemný.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Dneska jsem byl v jiné učebně, kde byly Iiyjima ProLite E2208HDS a tomu se teda říká duchovec.. Nedovedl jsem zjistit, jestli je to neschopností Linuxu, grafické karty nVidia GT220, nebo toho monitoru, ale vertikální synchronizace byla uplně v pr.... Můj ASUS udělá při žpatné vůli 1 čáru na displeji, tenhle stíhal i 10 čar.. O Iiyjimě jsem měl vysoké mínění, nejen vzhledem k ceně, ale i hodnocení.. Ale bylo jich tam 50 a stačilo mi zkusit 3 uplně stejné, myslím že to pro závěr o takovém monitoru svědčí, náhoda to asi nebyla..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Dnes jsem si svoji DB opět lehce rozšířil, konkrétně o HP LP2065, což je spíše office monitor, Barvy má vcelku nic moc, design obyčejný, kolem samotné plochy dispejejsou velké a mizerně centrované mezery směrem k rámečku, ale proti Iiyjimě je na tom podstatně lépe co se vertikální synchronizace týče - má jen drobné, byť patrné problémy, a jeho duchování je podstatně menší, než u kolegů, přesto dost silné, proti naprosto bezduchému VH226H.. Bedna tohoto kompu je očividně na 100% stejná s předchozím, ovšem namísto Linuxu je zde Win7P

Obrázek uživatele lancelot202

Hm...zajímavé. Ty monitory Iiyjima mě dost překvapily. Pamatuju si jednou, že jsem četl nějakou recenzi na nějaký 27palcový monitor od nich a podle tý recenze se zdály jako dobré monitory (ikdyž je pravda, že jsem také pár kousků vidět v ElectroWorldu a teda příšerný, co si budem povídat :)) ). Škoda teda ale je, že jsi nenašel nějaký ty monitory os Samsungu. Jako stále se rozhoduju, ale nevm, jestli na to je tak moc času, koukám, že czc mi ten PX2370 pěkně začínají zdražovat, takže bych si měl pospíšit :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ohledně Samsungu je to právě ten SyncMaster2443, o kterém jsem mluvil výše a který mne příliš nezaujal, ale neměl jsem čas ho zkoumat... V úterý budeme ve stejné učebně znovu a déle, tak se na něj kouknu.. Jak je na tom při srovnání parametrů s těmi tebou zmíněnými?

Obrázek uživatele lancelot202

No tak ono je dost možný, že se ti nelíbil ten 2443, osobně bych po něm taky nešel (připadá mi spíš něco jako kancelářský monitor než monitor na filmy či hry). Ale již zmíněný PX2370 má docela i pěkné recenze (+jsem ho viděl) a dokonce je prý lepší než SAMSUNG BX2450, který je dražší (ikdyž to bude možná tím, že je o 1 palec větší). Tak nevím. Asi si už objednám ten PX2370 ať mám pokoj :)) . Ikdyž trošku škoda, že není jeho verze i ve 24 palcovým provedením (teoreticky se tomu teda blíží právě ten BX2450, ale prej má horší barvy).

Obrázek uživatele lancelot202

Tak jsem teda ještě dnes zašel do OKAY prodejny u nás a rozšířil jsem si obzory. Viděl jsem tam asi tak 12 monitorů a totálně žádný nebyl nic extra. Asi zmíním jen monitory SAMSUNG P2370 a P2370HD. Od těchto monitorů jsem čekal teda něco víc. Obraz pěkně rozmazaný, prostě to ghostovalo jako blázen. Ani jsem nepoznal, že to full HD vůbec je. Jas v celku normální a kontrastní poměr taky žádná sláva. Jednoduše řečeno to byly hrozné kusy. Navíc jsem v tý prodejně měl pocit, že tomu ta ženská, co mi údajně měla pomoc (ikydž já o žádnou pomoc nežádal :)) ), vůbec nerozuměla. A největší bomba byla, jak tam psali velkým písmem například AKČNÍ SLEVA Z 9 999Kč NA 7 999Kč, ale přitom ten monitor normálně stojí v czc nebo alze nějakých 7 tisíc úplně běžná cena :D tak z toho jsem nemohl asi nejvíc. Jinak jediný co mě asi zaujalo, byla velikost 27 palcových monitorů (první, které jsem viděl), ale zase obraz na prd :)) . Navíc tam měly nějaký hodně starý kusy od ASUSU. Fakt ale nějaký starý, ten monitor měl dost velkou tloušťku. Tak to by byl asi můj zážitek, takže jestli tohle někdo čte, tak výše zmíněné monitory vřele nedoporučuji.

Ale tak co, dnes jsem si objednal ASUS VS248H a teda uvidím, co to bude. V nejhorším případě ho můžu do 14 dnů vrátit. Takže asi ve čtvrtek sem napíšu moje dojmy :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Už se nemůžu doškat.. Přímou zkušenost mám jen s VE248H...
Co se ghostingu týče - to není rozmazaný obraz, to je stopování - pohyb černé kuličky po bílém pozadí za sebou nechává takový stín. To rozmazání obecně je spíš způsobeno tím, že byly monitory krmeny nižším než FullHD rozlišením, nebo byly připojeny skrze VGA konektor - protože na ty VGA konektory maj shopy takový rozdvojky aby mohly hrát z jednoho kompu - je to ještě přežitek z CRT monitorů a je moc netrápí, že to zhorší obraz a tím to an zákazníka neudělá dobrý dojem...

Obrázek uživatele lancelot202

Jo tak proto to bylo tak rozmazaný. Já si říkal, že ani monitory za 6 tisíc nemají kvalitní obraz. Já se teda na kabeláž nedíval abych pravdu řekl, protože to tam měli tak parádně zařízený, že kdybych s jedním monitorem hnul, tak popadají ty ostatní. Prostě OKAY je naprd co se týče monitorů. To není jak v showroomu v Praze kde mají všechno zapojené před DVI nebo HDMI...njn, já říkal, že tomu ta paní nerozumí :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Protože tenhle DVI/HDMI rozbočovač je prasácky drahý :D To neni jen rozdvojka a zesilovač jako u analogu, tady je vlastní něco jako grafická karta, která se o ty výstupy stará.. A většina z nich asi ani netuší, že to existuje :D

Obrázek uživatele lancelot202

Tak mi teda dnes přišel ten VS248H a musím říct, že monitor to pěkný rozhodně je. (ikydž musím být trochu dál od něj, protože vidím potom ty pixely jednotlivý). Je pravda, že jsem si s ním ještě tolik nepohrál, to udělám až večer, ale mohl bys mi říct Tobias, jak pracovat s tím splendid mode? Když ho zapnu, tak se mi obrazovka rozdělí na 2 části a ukazují ten rozdíl mezi vypnutým režimem a zapnutým, no dobrá, ale jak ho mám mít jen zapnutý po celou dobu? :)) . Popřípadě sem můžeš hodit i svoje nastavení (jen pro orientaci, co používáš ty a co já a třeba to tvoje bude lepší). Jo a můžu se ještě zeptat, proč když koukám na nějaký film, který má normálně rozlišení 1920x820 mi skáče to rozlišení (myslím tím, že jednou je obraz přes celou obrazovku a podruhý zase ne, není to třeba nějakým nastavením? moje gk je nvidia geforce 9600gt a nativní rozlišení monitoru je 1920x1080)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Tak jsem rád, že se ti líbí.. Já osobně používám pouze Theater mode, pro mě je kombinace černé a červené to nejlepší a to umí Theater bezvadně.. S těma půlkama teď nevím, ale mám pocit že se to nějak "odentrovalo", resp se to po pár sekundách samo převedlo na fullscreen..

Co se videa týče, tohle je v režii grafiky, pokud grafika má výstup 1920x1080, tak černé pruhy přidává sám přehrávač, tudíž problém je v kodecích, programu, nebo v grafice. Do monitoru jde - měl by jít pouze signál 1920x1080, ať je obraz videa jakýkoliv...

Obrázek uživatele lancelot202

No tak já používám WMP a shark codecy a jako HD to přehraje, ale jak říkáš, s těma černýma pruhama, což mě dost štve. Všude možně jsem hledal, co s tím dělat a nic jsem nenašel...Zkusím se po něčem ještě kouknout, ale je to škoda když mám např. video v rozlišení 1920x1080 a vidím tam 20cm velký pruhy :(

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Počkej, ono ti to dává pruhy i na full res obraz? Chápu, že to opruhuje video 1920x700, ale klasický FullHD? Tak natáhni K-Lite mega docec pack (instalační volba 7 - lots of stuff), stáhni bsplayer, a zkus to v něm a v media player classic..

Obrázek uživatele lancelot202

Ale nepotřebuju náhodou bsplayer ten placený, aby mi to přehrálo ve full HD?

Obrázek uživatele lancelot202

Tak jsem to zkusil s tím codecem a media classic playerem a je to to samý, jako je pravda, že můžu ten obraz roztáhnout(ikdyž to jsem s tím media classic playerem mohl i s shark codecem), ale to už není ten správný poměr stran. (nebo mi to alespoň tak připadá). Nebo například v Batmanu The dark knight, který má taky rozlišení 1920x1080 se mi takový scény, kde mluví nebo tak, objevují ty pruhy, ale když je to někde ve městě, tak pruhy zmizí a je to krásný plný obraz. Někde jsem četl, že to prej je kvůli tomu, že režisér chtěl např. v týhle části mít široký obraz a v tý jiný zase plný, ale je mi to nějaký divný, protože když ty pruhy mizí a zase se objevují tak je to docela nepříjemné no a chtěl bych mít jen plnou obrazovku. Protože s tímhle monitorem je to fakt pecka :)) (jo a dyžtak se omlouvám, že takhle otravuju Tobias, fakt si vážím tvé pomoci, to jen aby sis neříkal, že tě otravuju, protože nemám co dělat :D )

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Rozhodně neotravuješ, spíš si to nedovedu přesně představit. Pokud ve stejných pasážích filmu jednou pruhy jsou a jednou ne, je to problém. Pokud na určitých místech konstantně jsou, je to buď chyba detekce, nebo záměr autora, jak říkáš... Ale to by bylo tak u jednoho, dvou filmů, ne u každého... Batmana jsem nikdy neviděl, takže nevím. Dost by ale pomohly fotky monitoru ideálně z přímého směru v místech, kde se dá z tvarů usuzovat, jestli je poměr stran správný (kruhy, kola..)

Obrázek uživatele lancelot202

No takhle, když ten obraz roztáhnu ručně, tak se samozřejmě obraz začne deformovat a z kruhu se stává elipsa, ale u toho batmana, jak se to přepne samo, tak najednou žádnou deformaci obrazu nevidím a vše je tak, jak má být. Ale třeba je to jen tím videem, ale je prostě nanic, když musím roztahovat obraz s rozlišením 1920x1080, teda tak to alespoň mediainfo píše, (nevidím důvod, proč tam vůbec ty pruhy jsou když se rozlišení monitoru a videa shodují), potom jak jsem už zmínil se kruh mění v elipsu a čtverec v obdélník.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Zamotávám se do toho. Dělají to tedy všechny filmy, nebo jen ten batman? A v něm je obraz vždy ve správném poměru, i když je užší, i když je vyšší? Pak je to asi nepochopitelný záměr filmu...

Obrázek uživatele lancelot202

Tak to napíšu všechno popořadě (já se do toho taky zamotávám už :D ). Všechny filmy mi prostě nejdou pustit na plný obrazovce idyž mají rozlišení 1920x1080.
A ten batman(podle mě je to asi ta chyba videa nebo nevím) si to rozlišení stále přepíná, jako kdyby celý film měl něco okolo 1920x800(beru to odhadem), ale nějaký úseky měli normálně 1920x1080.
Už jsem zkoušel snad všechny přehrávače včetně i toho bsplayerupro (jsem ho zkusil na chvilku nelegálně :D ) a žádný mi ten obraz samovolně nepřehrává na plný obrazovce. Tak teda nevím co s tím no...tenhle problém mám snad jenom já nebo nevím

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Chceš mi nějak tvrdit, že je to monitorem? :D To mi přijde hodně divný, ale asi nám nezbude než zkusit jiný FullHD na tom, nebo tenhle jinde, ale je to už z principu blbost.. Jedině snad že by byla fakt uplně pitomá grafika, nebo nevim.. Asi bych to musel vidět, nebo to nepochopim. Mě jednak teda nejde ručně měnit poměr stran videa - pokud změním velikost přehrávače, třeba šířku, video se samo zmenšuje či zvětšuje, aby se do okna vešlo ve správném pojměru a zbytek okna se vyplní černými pruhy. Pokud to tak u tebe nepracije, tak vážně nevím, kde je chyba..

Obrázek uživatele lancelot202

Tak to bude asi videem. (že by to bylo monitorem mě vůbec nenapadlo :D , ale to řešení s videem mi sedí nejvíce).Protože jsem teď pustil dokument, který je jen v 720p kvalitě a je normálně na full screenu. Ještě se pak kouknu na další HD filmy a dám vědt

Obrázek uživatele lancelot202

Tak je to určitě tím videem :D . Teď jsem stáhnul nějaký jiný film ve full HD a v pohodě šlape na celou obrazovku. Ty předchozí filmy byly asi nějakou amaterskou verzí. Takže díky za pomoc. Můžeš uzavřít.