SONY MDR-G55LP ALEBO RAZER ProTone m250 (*VYŘEŠENO*)

Dobry den. Poprosil by som o radu ohladom vyberu sluchadiel:

1.SONY MDR-G55LP

Specifikace:Slúchadlá na krk v mestskom štýle s vymeniteľnými farebnými krytmi, aby ste ich mohli kombinovať a obmieňať podľa momentálnych sympatií k čiernej, červenej alebo bielej. Možnosť poskladania pre jednoduché uskladnenie a prenášanie.

# Vyjadrite sami seba s vymeniteľnými mušľami rôznych farieb - čiernej, bielej a červenej
# Praktické skladateľné prevedenie
# Výkonný 300 kJ/m3 neodýmový magnet reprodukuje zvuk s výraznými basmi

Všeobecné údaje

Otvorený typ

ÁNO

Dynamický typ

ÁNO

Výkon (W)

1

Budiaca jednotka (mm)

Priemer 30 mm, kupolovitá

Membrána

PET

Frekvencia (Hz)

16 - 20 000 Hz

Citlivosť (dB/mW)

105

Magnet

Neodým (300 kJ/m3)

Ovládací prvok hlasitosti

NIE

Skladacie

ÁNO

Typ kábla

Jednostranný kábel z bezkyslíkatej medi

Dĺžka kábla (m)

1,2

Zástrčka

Stereofónny minikonektor v tvare L (pozlátený)

Hmotnosť (g)

Približne 53 bez kábla

Cena: 650 Sk,-

2. RAZER ProTone m250

Popis: Razer ProTone m250, black

# Štýl, komfort a prenositeľnosť v jednom.
# Pogumované klipy za ucho sú skombinované s kovovým telom slúchadiel - sadnú bezpečne na každé ucho.
# Kvalitná reprodukcia celého spektra tónov, basy sú navyše zvýraznené technológiou ProBass.
# Výborná izolácia od hluku okolitého prostredia vďaka ergonomickému dizajnu, ktorý je prispôsobený tvaru ucha.
# Špeciálne navrhnuté pre použitie s digitálnymi MP3 prehrávačmi.
# Navyše zdarma prenosné neoprénové ochranné púzdro Pro|Solutions M250 Case a adaptér na použitie v lietadle.

Technická špecifikácia:

# Frekvenčný rozsah: 50 - 20 000 Hz
# Výkon: 50 mW
# Impedancia: 32 Ohm
# Citlivosť: 105 dB SPL @1kHz 1Vrms
# Dĺžka kábla: 1,15 m
# Váha s káblom: 38 g
# Konektor: 3,5mm jack konektor

CENA: 899,-Sk

DAKUJEM

Obrázek uživatele TheALuminium

Pro jaké použití ?

Obrázek uživatele Stalkergump

Taq asi vseobecne na bezne nosenie ako aj na sport aby dobre drzali na uchu a taq isto si potrpim aj na kvalite reprodukovaneho zvuku. Mam MP4 prehravac SONY NWZ A 815 a ktomu by som cel nejaqe nove. Alebo ak by som mohol poprosit aby ste mi poradili o hociake sluchadla do 1000 Sk s co najlepsou kvalito v style behind the neck. DAKUJEM

PS: napr som si vsimol ze pri sluchadlach znacky sony sa pouzivaju silne neodymove magnety ktore reprodukuju mohutnejsie basy a maju aj lepsi frerkvencny rozsah. A cital som ze tie RAZER vydavaju trosqa cudne tony pri vysich hlasitostiach pri hlbsich tonoch

Obrázek uživatele TheALuminium

No na sport bych spíše bral ty Razer. Já osobně nemám rád s nosníkem za hlavu, vždy mě z toho bolí uši. Jinak je neznám ale obojí vypadají kvalitně, doporučuji hledat testy :-)

Obrázek uživatele Stalkergump

No taq ja som uz nejaqe testy hladal a jedny boli o tych razer v pcrevue a bol to taqy lepsi priemer .... a ine som nenasiel .... inac teraz mam ja sluchadla Sony mdr ex 85 LP , s ktorymi som maximalne spokojny len som cel nejaqe ine .... ale zato dakujem

Obrázek uživatele TheALuminium

Není za co, já zase mám http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55077 a i když cena je vysoká, tak za to sakra stojí ... jsou to nejlepší přenosná sluchátka na trhu s nejčistším zvukem, který jsem kdy slyšel. Vše krásně vyváženo, kam se hrabe Koss a jiné značky :???:

Obrázek uživatele Stalkergump

OMG pekne sluchadla len mne taqe moc nesedia na hlavu ale asi si kupujem tie razerky

Obrázek uživatele TheALuminium

Dobrá volba :-)

Obrázek uživatele Stalkergump

ale ... uz ani tie neberem rozhodol som sa nakoniec pre KOSS PORTA PRO, s trochu netradicnym designom ale s vybernou kvalitou zvuku. Dufam ze su dobre :D Rozmyslal som aj nad tymi Sennheiserkami ale ich design sa mi moc nelubi .. NIC v zlom. ale aj taq dakujem za radu

Obrázek uživatele TheALuminium

Jak myslíte, ale nemyslím, že je to správná volba. KOSS Porta Pro vsadilo na velké zdůraznění basů, ale jsou tak zdůrazněné až to vadí. Místo nich bych spíše doporučil nižší třídu Sennů - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55791 . Zkuste tyhle a nebudete chtít jiné. Mají mnohem charakterističtější zvuk než ty KOSSy. Sám jsem vyzkoušel všechny 3 o kterých se nyní bavíme a Senny vedou na plné čáře :???:

Obrázek uživatele Stalkergump

Taq to je na tom ze mne sa ich design moc nelubi a taq iosto tie kossky maju dozivotnu zaruku. A aj to ze ja som ich dnes dostal a som maximalne spokojny.... newiem mne sa tie basy nezdaju az taqe mocne a ja k tomu mam rad ked je nieco dobre podane v basoch. Ale napr aq mam porovnat so Sony mdr ex 85 taq podla mna zneju lepsie ... tie sony pri vyssej hlasitosti pri zvyrazneni basov nestihali v stredoch a tu nie je problem.

Obrázek uživatele TheALuminium

Dobrá, každému se líbí něco, můžeme uzavřít :???:
LOCK