Nove pc do 25.000 ,-

Zdravim, :shock: potřebuji poradit ohledně nového herního PC do 25.000,- ,a kdyby ste mohli poradit výhody SSD ,děkuji za všechny rady a kritiky :)) :)) http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_13K90112YE010RM101143P0114N...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nic moc výkon na tu cenovku.. Předělal bych to viz http://www.pcporadenstvi.cz/node/14227#comment-65769
O výhodách a nevýhodách SSD jsem napsal článek, snad bude brzy publikován. Ve zkratce - jsou podstatně rychlejší, ale podstatně dražší. Vyplatí se 128GB Kingston HyperX a k němu pomalejší WDC Green RX.. Ovšem je to drahé.. Výkonnější řešení však nenajdeš..
Intel má ale velký problém - na P67 nechtějí makat Sandforce řadiče (základ dobrého a rychlého SSD), padá to, nebootuje... Je to sázka do loterie..

Obrázek uživatele Novaaczek

Zdravím, zajímal by mě váš názor na tuto PC sestavu.
http://www.alza.cz/hp-elite-7300-microtower-d240817.htm

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ta cenovka mě zděsila a popisek dorazil.. Ne, nejedná se o herní sestavu, je to grafická stanice s výkonným procesorem a "dostatečnou" grafikou, ale na bedně za 12K si zahraješ víc :-) Ta grafika tady, to je otázka 1200, to fakt není herní..

Obrázek uživatele Novaaczek

Díky za odpověď, čekal jsem něco podobného :) Proto si hodlám komponenty raději vybrat sám

Obrázek uživatele Novaaczek

Mám tady vlastní návrh na sestavu. Je to první nástřel, neberte to jako něco definitivního, budu rád za vaše názory a postřehy. Moje představa je PC do 30k i s windows 7. Do budoucna chci přetaktovávat a případně trochu upgradovat. Ceny jsou dle aktuálního ceníku z Alza.cz.

Procesor: Intel Core i5-2500K - 4800
Základní deska: ASUS P8Z68-V PRO - 4500
Operační paměť: KINGSTON 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Plug and Play - 1800
Grafická karta: GIGABYTE N560OC-1GI - 5200
Skříň: Corsair Carbide 400R - 2200
Zdroj: SEASONIC X-560KM Gold -3000
Harddisk: SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB -2000

Celkem 23.500Kč

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Tahle sestava by si zasloužila poněkud lepší grafiku.. Hodily by se odkazy na ty konkrétní komponenty
Core i5 necháme, ale posadíme do ASUS P8P67 EVO. Ty ramky bych raději viděl http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85626 a hru zvlášť)
Na tomhle by už ale nebylo moc cu upgradovat.. Ani by to nebylo třeba, takže bych to doplnil Fortronem Aurum Gold 700W a rychlým WDC Black LX 500GB/1TB Zvážil bych i možnost 90/128GB SSD + nějaký větší lenivější HDD, ale to už budem trochu za rozpočtem..
Samozřejmostí je 64bit Win..

Obrázek uživatele Novaaczek

Díky za tipy. Tady jsem to seřadil do košíku pro lepší přehlednost. Sekl jsem se akorát u toho HDD, nestojí 2k ale skoro3,5k. Myslíš, že ta grafika je opravdu tak slabá? 9k se mi zdá už hodně a Bf3 se dá sehnat okoli 1k, takže ta akce je v podstatě "šul nul" :)

http://www.alza.cz/Order1.htm

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Tvůj košík je bohužel prázdný (už podle odkazu)..

No, ono BF3 je za 1K, ale ta grafika je podstatně lepší - lepší chlazení má (tišší a účinnější) a větší portovou výbavu a výbavu příslušenství, plus se díky lepšímu chladiči nechá ještě trochu lépe přitaktovat..
U BF3 je zatím hodně předčasné tipovat, ale troufnu si tvrdit, že na ejvyšší detajly s ním bude i tento Radeon mít dost co dělat, natož pak mainstreamová GTX560..

Ano, HDD letí vzhůru a ty, které stojí méně nejsou skladem a dodací doba je u nich neznámá. Za všechno mohou záplavy v Thajsku, které víceméně přerušily hlavní výrobu skoro pro všechny výrobce.. Kupovat HDD se teď moc nevyplácí, ceny jsou až 3x vyšší..

Obrázek uživatele Novaaczek

Zvláštní, ale mě ten odkaz funguje a košík se zobrazuje plný. Zkusím to kdyžtak ještě "printnout". Takže jestli jsem to správně pochopil (a vyhledal) tak ty navrhuješ ušetřit na desce (1k) a na zdroji (1k) a raději přidat na grafice. Ta RAMka co doporučuješ je o 200 kč dražší což je v pohodě, jen mě zajímá v čem je lepší než ten Kingston. Díky.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Vidíš nějakou výhodu v Z68 čipsetu, že jsi si jej zvolil? nepřináší pro tebe nic zajímavého, jen je dražší, než P67.. nepoužívej PnP ramky - mají zbytečně větší latenci a tak... Minimálně CL8 kingstony, když už ne ty Vengance, které jsou na tom lépe s teplotama i výkonem..
Ano, já bych tam hodil ještě dramaticky výkonnější Sapphire Radeon HD6950 Toxic (a ještě ho při troše štěstí odemkl na HD6970), za cenu desky AMD (levnější a přesto více vybavené) a procesoru AMD (levnějšího, slabšího, přesto dostatečně silnějšího) a o něco levnější zdroj.. Rozhodně bych dal WDC Black LX disk, je podstatně rychlejší..

Obrázek uživatele Novaaczek

Ok popřemýšlím o tom. Nepsal jsem, že Vengance nechci, ale zajímalo mě v čem jsou lepší než ty Kingstony. Co se týká desky tak jsem na ní nechtěl šetřit, takže nevím v čem je Z68 lepší, doufal jsem, že mi to řekneš :), ale četl jsem pár recenzí a docela mě zaujala ta technologie Virtu, která umožňuje přepínat mezi grafickýmy kartami a tím pádem snižuje spotřebu a provozní teplotu . http://extrahardware.cnews.cz/ceny-pevnych-disku-po-zdrazeni-cena-kapaci...
Naštěstí nejsem tlačený časem a nákup plánuju až po novém roce, doufám, že do té doby ceny trochu spadnou.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ono Vengance vs HyperX je vcelku putna, výkonově moc rozdílu ve shodné specifikaci nenajdeš, ale Vengance mají lepší chladič -> mnohem snáze se chladí a to napomáhá jejich životnosti. ty Kingstony opravdu hřejí k 60°C, ne že by to bylo hodně, ale už to zbytečně zase ohřívá desku.. Navíc jsem slyšel (bohužel jsem nikde nenašel přímý test a z vlastní zkušenosti také nemohu porovnat, neboť je nemám), že Win na Vengancích prostě startuje nějak líp. Nevim co je na tom pravdy, ale už jen kvůli tomu chladiči bych si připlatil. Ono taky musíš srovnávat ekvivalentní Kingstony s Vengancemi - jsou naprosto stejně drahé. Jenže tady všude všichni vybírají ty nejlevnější Kingstony s nejhoršími specifikacemi a navíc poskládané na méně kvalitních čipech, tzv zmetcích. Stejně jako Corsair co mu nefunguje ve Vengancích správně, osadí na XMS..

Z68 je kombinace P67 a HD6* čipsetů, nabízí věci jako výstupy IGP procesoru (nesmyslné pro tebe), v kombinacemi s technologiemi Virtu, Thrunderbolt a vlastně všechno možné, co stejně taky nevyužješ. Deska, která má všechno to, co P8P67 EVO stojí na Z68 o několik tisíc více, jen aby měla všechně výkonných prvků i ty další věci... Stačí takhle?
Přepínání mezi kartami je sice hezké, ale přečti si taky o spolehlivosti a efektivitě tohoto systému. Zatím nic moc. Navíc pokud použiješ Radeon HD6000, přepínání tě trápit nemusí, neboť jsou to tak vyladěn grafiky, že se tak dokonale podtaktují, že žerou jen o něco málo více, než zatížené IGP. Navíc mají neustále k dispozici výkon a nemusíš se otravovat s přepínáním, které tě stejnak bude jen prudit. Kolikrát na to zapomeneš, zapneš hru, ta se bude hodinu načítat a pak pojede "sekačka", takže vypnout, přepnout grafiku a znovu.. Automatické přepínání Virtu je ne zrovna inteligentní.. Celkově jsem v Lucid Hydra vkládal docela velká očekávání a byl jsem hodně zklamán.

Po novém roce by už ceny měly začít klesat, ale tak v březnu by měly atakovat stejné ceny, jako před zdražením..

Obrázek uživatele Novaaczek

Díky moc za obsáhlou odpověď a osvětlení některých pojmů. S tou deskou si mě přesvědčil, takže zařazuju do košíku :) Ten nákup plánuju konkrétně na leden. Po vánocích obecně bývají slevy na všechny komponenty + četl jsem, že se chystá nová generace procesorů Ivy bridge, tudíž i Sandy bridge by mohli jít dolů.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Intel minimálně 2 měsíce po vydání "nového" nesnižuje ceny. Vydělá tím naopak více.. Snižuje až když konkurence přijde s něčím, co jej opravdu postraší.. Jinak IB není nic moc nového, jedná se o stejnou architekturu, pouze vyladěnou, nižší výrobní proces. Je to takové, že nová architektura je pro tunery a výkonysty, druhá série je vždy pro ty, co vyžadují stabilitu, firemní zákazníci a tak.. Není zatim ale jisté, že ti IB, a vůbec cokoliv dalšího do té desky půjde, už jen proto že Intel nevýhodný - koupíš drahou desku a za rok, dva ji vyměníš...

Obrázek uživatele Novaaczek

Ještě taková drobnost. Jaký je rozdíl mezi PRO a EVO? Finanční rozdíl není v podstatě žádný, takže kterou desku vzít raději?

http://www.alza.cz/asus-p8p67-pro-rev-3-1-d235144.htm
http://www.alza.cz/asus-p8p67-evo-stepping-b3-d224543.htm

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Podle číselných specifikací má navíc pouze tunerská tlačítka, celkově se ale jedná o lepší HW.. Už jen fakt, že je na desce o několik čipů více a dokonce přirostl i jeden chladič.. Ty rozdíly tam jsou, ale těžko se na ně dá přímo prstem ukázat.. EVO verze navíc musela o pětikilo zlevnit.. V téhle situaci je to asi jasné..

Obrázek uživatele Novaaczek

Takže EVO :) Díky.

Obrázek uživatele Novaaczek

Ještě taková drobnost. Myslíš, že tyhle komponenty co jsme vybrali, seženu třeba i za půl roku? Myslím originál nové, ne v bazaru.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Většinu určitě ano. Cenu si ale netroufám odhadnout.. Snad jen grafika už by pak asi lepší byla HD7000

Obrázek uživatele Novaaczek

Doufám, že vyšší nebudou :) Grafiku bych asi pak přidal lepší, to je fakt.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.