nová PC sestava na hry do 16000,- Kč (*VYŘEŠENO*)

Obrázek uživatele Jiří Moos

A co harddisk??

Obrázek uživatele Mr. MaRo

Jo, to jsem tam zapoměl napsat, ty komponenty, co tam chybí (HDD, mechaniky) bych tam hodil ze starého, popřípadě pozdější koupě...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ASUS P5Q, E8400, HD 4850 1GB, ramky stačí i 667MHz.. to by byla moje volba.. zdroj vem Fortron BlueStorm2 500W..

Obrázek uživatele Mr. MaRo

děkuji, takže asi definitivní: ASUS P5Ql PRO, Gygabite ATI radeon HD 4850 1 gb DDR3, intel core 2 duo E8400 BOX, forton blue storm II 500w, corsair 4 gb (2*2gb kit) 800 MHz...celé to vyjde na bezmála 14000,- Kč, to je slušný ne? jenom, radši se ujistím, rozjedu na to např. NFS pro street na max detaily s roz. 1024*768 ? díky

Obrázek uživatele Mr. MaRo

Nic nebude 8-) nejsou na to peníze, tak bych si chtěl aspoň dokoupit RAMku, ale jelikož to je stará deska, tak bych se chtěl ujistit, jestli jsem se díval správně, ta deska je MSI PM8M- V h (MS-7104 v2) která má paměťové sloty DDR DIMM, tak tady je odkaz na tu RAMku http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000HNA&Search=DDR... a přikládám foto z EVERESTu, tak prosím ujistěte mě, jestli to pasuje, děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ddr 400mhz tam určitě pujdou :wink:

Obrázek uživatele Mr. MaRo

takže ty RAMky v odkaze jsou OK? díky, ještě jsem se díval, jak stišit moje železo, ale v alfě jsem našel pouze dva větráky, které pasují na můj procesor (socket 478) (jeden z nich mám doma :-) ) a zjistil jsem že jsou stejné, až na cenu (rozdíl 60,-kč) a na to, že u toho dražšího je uvedena hlučnost 0.4 -1.4 sone, tzn, že to má regulaci, kdežto u tohoho levnější (ten, který mám doma) je uvedena hlučnost pouze 1.4 sone, znamená to, že nemá regulaci a pořád jede na stejné otáčky i při min. zátěži? děkuji

PS: ty odkazy http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007N0000008MY

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, ten dražší má regulaci.. ale myslim,ž e je zbytečná, u takto "postarší" sestavy má hodně komponent větráčky a celkem hlučné, takže to prakticky ani neni slyšet. a anvíc starší procíky dost hřejou, takže by jel na max skoro furt :wink: nic si z toho nedělej..
mě osobně třeba hluk nevadí, mam ve skříni "našvindlovanejch" 7 větráků - na CPU*, na GK*, na chipsetu, sání vpředu, výfuk vzadu, v PSU* a jeden pod mechanikama (* = původné už byly na komponentech) hučí to sice jako vysavač, zato ale udržuje teplotu i na Gk při zátěži 50°C a na CPU 35°C i přes ten hluk jsou to teploty, který ti bude každej závidět. nehledě na zkvalitění životnosti komponent a snížení spotřeby při lehlkém nárůstu výkonu! za ten hluk to stojí a dyž máš dobrej stůl, tak praktiky skoro nic neslyšíš a hudba na pozadí to dokonale přehluší ;)

To Admins: sry, že se tak rozepisuju, dyť mě znáte ;)

Obrázek uživatele Mr. MaRo

Jo, takže nechat, díky...Mě ten hluk taky nějak nevadí, ale přece jenom, čím tišší, tím lepší :-)

Obrázek uživatele Jiří Moos

Byly problémy jasně vysvětleny? Můžeme zamknout téma?

Obrázek uživatele Mr. MaRo

Nejspíš ano :)) tedy, ano :D

Obrázek uživatele Jiří Moos

Díky, :))

LOCK