Notebook do 18000

Ahoj. Resim koupi ntb. Puvodne sem chtel tak do 15 000, ale neco radsi priplatim. Pozadavek je intel i5 ci i7 ivy bridge nebo haswell s integrovanou grafikou co zvladne praci v Cad a nejake to 3D a take hry typu BF3 nebo Mafia2. RAM aspon 6 GB. Mam nejake typy,ale radeji si necham poradit. Diky.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Na něco takového zapomeň s integrovanou grafikou... :-)
Ukaž tipy, ale rozhodně bych se kouknul po noteboocích s grafikou GeForce, ideálně od Lenova, například Z500..
Předpokládám tak 15", s mechanikou a OS? Bez ohledu na hmotnost, atd, nebo raději ultrabook typu U510? Osobně bych například chtěl i FullHD rozlišení.

Obrázek uživatele Hollyster

Tomáš Bohuněk wrote:
Na něco takového zapomeň s integrovanou grafikou... :-)

Pardón, že se vám do toho pletu, ale moc ty integrovaný grafiky od Intelu podceňuješ. :)) Nevím teda jak s CADem, ale ve hrách si vede dobře. Nějakou dobu jsem hrál na notebooku s i5 a HD3000 a hrál jsem na tom všechno. Konkrétně třba Mafii 2 skoro na nejvyšší nastavení při 768p. A BF3 na tom taky běhá celkem slušně.. :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jasně, Mafie II zamává s GTX660M, ale hrál jsi ji na HD3000. :-) Nope, na nejnižší možná... :D
Jako starší hry to zvládá už relativně dobře, ale na CAD aplikace a vůbec grafiku programů je to hrůza, strašně to laguje...

Ze zmíněných kandidátů rovnou vyškrtni Ativ - je sice skvělý (měl jsem 740U), ale jeho grafika je také celkem slabá, a proto GT740M a HD8750M není konkurencí. Nevím jak moc sem zapadá HP - opravdu uvažuješ o 17"? Fakt je to velká kráva...
Mezi Toshibou a Lenovem jednoznačně Lenovo, mám teď půjčenou Toshibu P50A, a buzerativnější notebook jsem neviděl. :D

Obrázek uživatele Hollyster

Klidně mi nevěř, ale vážně :)) Taky se mi nechtělo věřit..jasně, že občas se to propadalo na nějakejch 19 FPS, ale pořád to bylo hratelný, protože ty propady nebyly častý....ale to sem už nepatří, sorry za offtopic :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

OT to není, někteří by si pak mohli myslet, jak jsou integrované grafiky výkoné. :D Mám HD4000 v Core i7, a s jakýmkoliv vyšším nastavením a Antialiasingem je to nehratelné, i když pravda, na 2x větším FHD rozlišení. No, možná s přimhouřením oka by to na tom nižším rozlišení šlo...

Obrázek uživatele Hollyster

No vážně, šlo :D I Assassina jsem na tom hrál, jen trojku už to nerozjede:)
Integrované grafiky výkonné nejsou, o tom není pochyb, ale na nějaké občasné hraní při nízkých detailech to stačí. A hlavně s Haswellem už je to taky o dost lepší, co jsem slyšel:)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jojo, s Haswellem ano, i když IRIS grafika se týká taky jenom desktopů, v notebooku je nejvýkonnější asi 40% nad HD4000, což není mnoho...

Obrázek uživatele Milhaus

Co říkáš Tomáši na tento ultrabook? Jakou máš zkušenost se značkou Dell? Jinak by si volil to Lenovo?

http://www.alza.cz/dell-inspiron-15z-ultrabook-stribrny-d474649.htm

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Delly patří k nejlepším a nejdražším - u dobrého poměru cena/výkon nelze nikdy čekat dobrou kvalitu, a zrovna mi tu přišel spolubydlící, že dneska prostě seděl ve škole, najednou mu jeho Dell (3 roky starý, model bych zjistil, celkem výkonný) prostě zhasnul a už nenajede.... Tak nevím, jestli ti ho mám doporučit. :D Obecně patří Dell k nejlepším značkám. Konfigurací se už ale tenhle řadí mezi starší a slabší, a za stejné peníze se dá sehnat lepší - i5 a GT740M.. A já bych upřímně už asi šel do těch nových GT7** protože jsou na tom podstatně lépe se spotřebou a zahříváním...

Obrázek uživatele Milhaus

Náš IT pracovník Dell chválí. V práci máme vše Dell :-) Nicméně díky za radu. Myslím, že dále už se orientuju. Ještě jednou dík.

Obrázek uživatele kopejda

Pardon za OT, ale tak trochu to souvisí... Pojede autocad na nějaké i5 (mobilní) a např. právě té GT 740, tak nějak rozumně?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jo, určitě :wink:


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.