Kúpa notebooku do 450€... (*VYŘEŠENO*)

Zdravim, chcem si kúpiť notebook do cca 450€... ale už som vyšiel z cviku, tzn. že sa nevyznám v procesoroch, grafikách a pod... book chcem na bežné používanie, nie na hry... ale rád by som ak by plynule prehrával HD videá z netu, filmy a aby browsovanie bolo plynulé... ak by ste mali nejaké tipy, tak budem vďačný... ja som našiel napr.: http://www.alza.sk/gigabyte-i1520m-i3-d187971.htm ...ale keďže ide o v notebookoch neznámu značku, tak neviem či by sa oplatilo... ďakujem... :-)

EDIT by TOBiAS: po tvé další reakci přesunu téma d správné sekce (Nákupní poradenství)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

bude notebook často přenášen? požaduješ vyšší životnost baterie?
v téhle ceně se dá sehnat i docela použitelný výkon, ale ty ho stejně nechceš.. rozhodně bych ale šel do značek jako je ASUS, HP, Dell, Sony, Toshiba, Lenovo.. Acery, MSi a Gigabyte jsou poměrně "horší" kvalitka..

rozhodně bych dal ale přednost přístroji s grafikou alespoň ATi HD4250, resp víceméně jakoukoliv ATi, aby byl HD obsah akcelerován naplno.. integrované grafiky Intel GMA s tím měly dycky problém..
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=82993
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=82500
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80264

jak velký by byl problém třeba NTB bez OS?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=80958

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak ntb bez OS by nebol absolútne problém... možno by som aj skôr taký preferoval, keďže by mohla ísť cena dole, resp. radšej kvalitnejší stroj bez OS ako ustupovať v parametroch kvôli OS... každopádne dík za tipy. Keď budem vyberať, grafiku už ste mi odporučili - procesory mám ako vyberať, ktoré mám preferovať, resp. ktorým sa vyhnúť?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zabudol som odpovedať: notebook nebude veľmi často prenášaný a ani tú životnosť nepožadujem žiadnu extra... aj tak ho mám vo väčšine prípadov len doma.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pak tedy jdi do toho posledního zmíněného ASUSu bez OS.. jeho hardware je nejvýkonnější ze všech..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dikes za rady.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

za málo :-)