Herní PC kolem 25 000

Ahoj zkoušeli jsme dát dohromady sestavu, která by mi na nějakou dobu (nejméně pár let) byla schopná, co se týče výkonu, stačit. Nakonec jsme vybrali toto:

Sapphire R9 280X VAPOR-X 3GB GDDR5 OC
CoolerMaster Hyper 212+ EVO
Intel Core i5-4670
WD Caviar Black - 1TB
Kingston HyperX NAVI edition 16GB (2x8GB) DDR3 1600
Fortron AURUM S 600W
MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli byste tomu něco vytkli, popřípadě dali nějaké rady. Děkuju :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Chladič určitě Gelid Tranquillo, to je bez debat. Zvážil bych spíš SSD didk na systém a pár her, než 16GB ram - ram se dá vždy v případě nedostatku přidat, a 8GB teď bohatě stačí.

Obrázek uživatele panda

Ja bych zvolil o trochu drazsi ale vykonejsi gk: http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-toxic-3gb-gddr5/138473/produkt

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

No, těch 30 MHz na jádře za příplatek nestojí, ale ten chladič ano, s tím se to dá ještě popohnat výše, nebo dosáhnout lepších provozních vlastností. Ale záleží to na peněžence - řekl bych, že SSD bude v této situaci přínosnější, jak výkonnější grafika.

Obrázek uživatele mmfmoc

Souhlasím s Tomášem, ten rozdíl v těch grafikách nebude nikterak velký. Koupil bych spíš Gelid a aby mělo smysl mít Z87 chipset tak K procesor, který se v budoucnu popožene snadněji než "obyč".
http://www.czc.cz/intel-core-i5-4670k/129697/produkt
Jestli se vyplatí SSD, to je otázka. Nekloním se ani k jednomu názoru, sám používám spokojeně Raptor a nebudu v dohledné době měnit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Raptor je někde na půli cesty - ani pomalý, ale ani levný...

Obrázek uživatele mmfmoc

To ano, jen díky němu nemám vyhraněný názor na SSD. Koupil jsem ho nový nevybalený, ale z druhé ruky za pár šupů.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Kup si SSD názor se změní. :) SSD vyžaduje jistou filozofii, že není datový (na fotky, filmy atd), neb pro taková data je rychlost zbytečná.

Obrázek uživatele mmfmoc

Nejspíše vyzkouším ve své X201. Tam by určitě našel uplatnění, protože s sebou multimedia na cesty netahám.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Předpokládám, že nemáš mSata slot, abys mohl mít obojí. SSHD není také úplně ono, neb urychlí jen to, co se vejde do 8GB flash. Ta 90tka až 128 by byla akorát, a můžeš jí testnout nejdřív i v desktopu proti Raproru třeba ve spouštění OS, Photoshopu a her..

Obrázek uživatele Peca

Měl jsem Velociraptora a teď mám SSd a mohu říct, že je to něco úplně jiného. Kdo vyzkoušel SSD, tak se už nechce vracet ke klasickému disku (na systém) .


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.