ATi 4830 vs. GeForce 9800GT

Dobrý dden zajímalo by mě která z těchto karet je výkonější na hry:Sapphire HD 4830 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62418 nebo Gainward 9993-Bliss 9800GT http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62563

Poraďte mi prosím moc se v tom nevyznám.Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, výkonnější je o dost HD4830, ale být tebou si buď připlatim a du do HD4850, nebo pokud máš zdroj nad 500W, tak HD3870, případně HD3850 X2..

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Já osobně Gf 9800GT vlastnim a nemůžu si stěžovat. Jen se muselo dokoupit jiné chlazení, to namontované nestačilo. hdy rozjedu všechny bez záškubu. Jen mi dělá problém Nvidiáckej PhysX modul, ale to je o něčem jiném....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

PhysX podporují pouze GTX+ verze tuším..
ano, ani jedna neni špatná, ale určitě Atina je novější, spolehlivější a s nižší spotřebou.. stabilnější na pády bude ale nVidia, což je dle mě u tohoto modelu jediná výhoda.. a ta ATina by měla i méně žrát..

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Měla by ji podporovat i 9800GT, tedy nvidia to tvrdí. Ale taky doporučuji tu atinu a souhlasim s Tobiasem., Přeci jen je to novější kousek. Ale taky záleží do čeho to chcte obsadit, atp

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

obávám se, že to podporujou pouze + verze, ale možné to je, ale muselo by se jednat o nvou revizi, a to jsou právě ty +ové, většinou.. nespoléhal bych na to, co nVidia tvrdí, o důvěryhodnosti takovýchto informací jsme se již mnohonásobně přesvědčili :D až mi ukážeš někoho, kdo má tudle gtrafiku a běhá mu na ná PhysX, argumentuj :D co jsem ale zkoušel u sebe, tak na HD4670 na úkor 100% usage cpu jsem na ME, o kterém jsi psa, zprovoznil PhysX a ten fungoval, i když s 2FPS když sem udělal krok, takže ani toto se nedá považovat za argument..
ano, je novější, ale někdy je to nevýhoda, jak jsem psal, hodilo by se iinvestovat do starší/výkonnější HD3870.. je sice mnohem žravější a neumí určité vykreslovací techniky, ale komu to vadí? hlavně že je výkonnější :D (bavíme se o hrubém výkonu)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.