Aký LCD monitor + TV tuner?

Zdravím, potreboval by som poradiť, aký LCD monitor 24" do 200€ a k tomu aký TV tuner do PC do 70€ kúpiť? Neviem o týchto veciach nič, čo je dobré, čo je lepšie, požiadavku mám len, nech je možné na TV tuner napojiť káblovku. Prosím o konkrétne návrhy a iba ak máte dobré skúsenosti, poprípade ak viete, že niektoré značky a tipy LCD sa vôbec neoplatí kupovať aj tie môžte napísať. Každopádne myslím, že LCD TV je menej výhodná voľba ako táto kombinácia, takže takéto riešenie skôr nie. Diki moc za rady

Obrázek uživatele TheALuminium

Konkrétní tip asi nedám, ale ze značek LCD můžu rozhodně doporučit Samsung. Sám mám doma http://www.alza.cz/samsung-p2470hd-cerveno-cerny-d141953.htm , který má sám o sobě TV Tuner a nemůžu si stěžovat. Co se týká interních TV Tunerů, tak doporučuji si prohlídnout různé testy například na pctuning.cz nebo na svethardware.cz, protože já už dlouho s žádným do styku nepřišel, ale dobrá značka byla Leadtek.

Obrázek uživatele Azuritko

A môžeš tam pozerať telku a zároveň povedzme surfovať po nete? Lebo kamoš čo má LCD TV, tak môže buď pozerať TV, alebo Mať obraz PC, no pri TV tuneroch do PC to funguje v okne.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

a stále dobrá je.. co ale nevím, je jak to chodí s kabelovokou - tam potřebuješ mít nějaký dekodér, ze kterého teprve povede anténový koax, připojitelný na analog/digital tuner.. pak by bylo asi nejlepší volbou mít ten televizní monitor jako má TheAl..

Obrázek uživatele TheALuminium

Něco jako PIP (Picture In Picture) to LCD umožňuje avšak ještě jsem jej nezkoušel, protože nyní nemám anténu k TV.

Obrázek uživatele Azuritko

Tak neviem či je to správny názov, ale proste u nás na dedine to máme tak, že zapojíme klasický analógový anténny vstup do TV a je vybavené. A voláme to káblovka ale neviem teda či to je úplne správne označenie...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak to bude lepší mít ten tuner v počítači, protože ten tuner v monitoru jede nezávisle na počítači a tedy nějaký obraz v okně windowsu neexistuje.. to by chtělo spíše interní tuner do počítače..

Obrázek uživatele Azuritko

Tak to vyšlo tak, že sa rozhodujem či LG abo Samsung, a potom ktorý z nich konkrétne?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69320 by byl dobrý..

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Televizn%C3%AD+a+st%C5%99... kabelový tuner snad tento, dosud jsi neuvedl, zda tam máš nějaký dekodér, nebo pouze kabel a CI kartu..

Obrázek uživatele Azuritko

No nič viac iba kábel do telky. To je všetko. Proste dedinská kábelovka, kde nejaký dekoder je asi centrálny, a mi len z malej rozvodnej skrinky vedieme kábel do telky s kábla vedeného cez dedinu po stĺpoch.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pokud máš právě jen ten kabel přímo do televie, koaxiál (snad víš, jak vypadá koaxiál), tak to je právě analogový signál a je k němu potřeba analogový tuner.. todle si zjisti PŘESNĚ než něco koupíme..

Obrázek uživatele Azuritko

Koaxial, nič viac.

Obrázek uživatele TheALuminium

My máme taky kabelovku. Ze zdi kouká koax s digitálním signálem, který jde do set-top boxu a z něj jde analogový signál do naší starší TV. Takže teoreticky byste si mohl pořídit klasickej digitální TV tuner, ale jde jen o to, jestli váš poskytovatel TV signálu už převedl signál na kabelovce na digitální. Nejspíše ano, ale bude lepší si to zjistit.
Případně můžete zainvestovat do trochu dražšího externího tuneru a ten má jak digitální, tak analogový http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51403

Obrázek uživatele Azuritko

Tak TV tuner som už vyriešil. Mám AverTV Trinity a funguje tak ako má.
No monitor sa ešte rozhodujem medzi týmito dvoma. Ktorý z nich by ste si vybrali skorej a prečo?
http://datacomp.sk/lcd-samsung-p2470h-24-_d49276.html
http://www.pckomponenty.sk/zbozi/24-lg-lcd-w2442pa-sf-10000-1-2ms-hdmi-d...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ten Samsung by měl být papírově lepší, s lepším kontrastem, ale vyšší spotřebou.. je i elegantnější, jakožto televizní monitor..

ten LG má zase funkci Pivot, což je otočení monitoru o 90°C pro čtení třeba dlouhého textu..

jinak jsou na tom celkem stejně, záleží pak hlavně na designu..

Obrázek uživatele Azuritko

On mi ten monitor z veľkej časti bude slúžiť aj mimo filmov, len neviem, či by som pivot ocenil, alebo by som ho vôbec ani nepoužíval. V podstate po tom LG sa pozerám len kôli Pivotu, lebo kvalitatívne by to nemal byť rozdiel. A dizajn je zaručene lepší u Samsungu, ale to u mňa až takú rolu nehrá. Takže ak sú naozaj veľmi podobné a bezproblémové, tak fakt sa len rozhodnúť či chcem pivot alebo mi bude aj naďalej bez neho fajn :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.