Zotac GeForce 8800 AMP přehřívání (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den,
koupil jsem grafiku Zotac GeForce 8800 AMP z druhé ruky a je normálně funkčí akorát se asi přehřívá. Teplotu sleduju přes program GPU-Z. Zkoušel jsem hrát COD Modern Warfare 2 na EXTRA detaily a po asi 20 minutách mě hra spadla. Mrknul jsem na teplotu a byla 89 stupňů. V klidovém stavu je teplota kolem 66. Asi to není úplně v pořádku že? Kamarád mi radí vyměnit teplovodivou pastu prej to pomůže. Jakej je Váš názor?
Díky, vlada4

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, ano přesně tak. Sundat chladič, očistit čip i chladič, nanést malej bobek pasty doprostřed čipu, přiložit chladič a nesmí se stím hnout. Mrkni i na větráček, vyčistit a jestli se viditelně netočí pomalu.

Obrázek uživatele vlada4

Díky za rychlou odpověď. Ještě dotaz-nemůže být zamrzání karty také z důvodu slabého zdroje? Mám zdoj 400W, ale podle prodejců je 400 minimum na kterém by měla karta stabilně běžet. Díky

Obrázek uživatele Michal Čížek

to záleží také na zbytku sestavy, počtu disků a jaký to je zdroj. Než se pustíš do přepastování, můžeš si zkusit půjčit jiný zdroj, nějaký novější a ne do kancelářských PC jako eurocase a pod.

Obrázek uživatele vlada4

Mám zdroj jak píšete Eurocase 400W, takže možná při vysokém výkonu nestačí napájet grafiku. Jinak teď jsem se dočetl, že teploty kolem 90 stupňů při vyšší zátěži u této karty jsou normální. Když mi to spadne tak nikoliv celý PC, ale pouze hra a většinou vyskočí hláška "Ovldadač grafického karty NVIDIA přestal pracovat" nebo tak něco Takže teď to vypadá spíš na slabej zdroj. Z Vaší zkušenosti - když je slabý zdroj spadne celý PC, nebo pouze program/hra jak je tomu u mě?
Díky za odpověď

Obrázek uživatele vlada4

Ještě mě napadla jedna věc. Když jsem používal integrovanou grafiku měl jsem slot napájení na základovce obsazené jenom "napůl". Přisznám se, že nevím na co ta druhá půlka vůbec je a jestli má, nebo nemá být zapojená. Asi se to toho netýká, ale stejně bych rád věděl, zda to má být zapojené jenom z půlky, celé, nebo vůbec. Přidávám odkaz na foto. http://imageshack.us/f/835/pb140110.jpg/

Obrázek uživatele Michal Čížek

To je přídavné napájení pro CPU, zdroj je teda jeden z nejhorších, ale nejspíš to bude přehřívání GPU. Stáhni MSI kombustor http://www.geeks3d.com/20110407/download-msi-kombustor-2-0-2/ nastav u 3D API hodnotu D3D9 a spust GPU BURN IN, pak klávesou T zobrazíš teplotní graf a sleduj kam to vyleze, nebo jaká je teplota až se to sekne.

Obrázek uživatele vlada4

Díky za rady. Test jsem provedl, program jel asi 5 minut a teplota vylezla na nějakých 98 stupňů, kde stabilně zůstala a už se nezvyšovala. Nutno dodat, že větrák jel na plný pecky a každou chvilku jsem čekal až mi z bedny vyletí ten vrtulník :)) PS: po těch 5 minutách jsem program radši vypnul, abych kartu zbytečně nevařil

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak vyčistit ten vrtulník a přepastovat, až to bude, tak udělat znova test

Obrázek uživatele vlada4

Přepastováno, test proběhl nadmíru úspěšně. Testovací program běžel po dobu 8 minut a teplota se asi po čtyřech minutách pomalu dostala na 94 stupňů a dále už se nezvyšovala. Nutno dodat, že větrák jel na pouhých 40% oproti 80% před přepastováním! Problém s přehříváním tedy vyřešen a padání náročných her vlastně taky. Slabej zdroj...
Michal Čížek: mockrát Vám děkuji za rady a téma můžete LOCKNOUT jako vyřešené :wink:

Obrázek uživatele Michal Čížek

neni zač :))