Výpadek zvuku u karty Asus XONAR DX/XD

Ahoj,

poslouchal jsem hudbu a u toho hrál Civilization V. A po asi 10 minutách přestal hrát jeden kanál. Myslel jsem si že někde vypadl kabel, tím to nebylo. Bedny jsem u zesilovače zapojil jiné a žádná změna. Ze zoufalství jsem zkusil zvukovku na desce a s ní zesilovač hrál normálně na oba kanály. Vylučovací metodou to mohl být jedině ten Xonar. Rozdělal jsem pc, kartu jsem zkouknul pohledem a žádné viditelné poškození nenašel. Ofoukal jsem ji od prachu a vrátil zpět do patice a zapnul pc. Nyní karta posílá signál korektně do obou kanálů.

Může s tím mít spojitost to, že je karta hned u grafické karty, která víc topila a ta zvukovka se "vypnula"? Mám desku M4A79XTD EVO a ty patice jsou hned u sebe.

Díky za rady.

Obrázek uživatele Stiletos

To by se nic nevyplo ,ale odpálilo tím horkem,je to i tak blbost,u většiny MB jsou zvukovky hned pod GPU.Když už ti to jede tak byl nejspíš špatnej kontakt ve v PCI/PCIe slotu,někdy to chce jenom přeinstalovat ovladače,vytáhnout a vložit tu kartu.Takhle mě na MB Asus haprovala Creative,přestala úplně fachat v obou slotech PCI to prostě nereagovalo,v druhém PC vše pak OK,pak jsem jí vyměnil za Xonar a ten x let bez problémů.(dělali to debilní ovladače od Creative,Asus by měl bejt v tomto ohledu OK)

Obrázek uživatele ZecK

Mám tam ty alternativní ovladače, Xonar s tím hraje o něco líp, jak s originálními, nikdy s nimi nebyl problém. Díky za radu, příště, pokud by nepomohlo vytažení/vložení zkusím přeinstalovat ty ovladače.

Každopádně díky za info.

Obrázek uživatele Stiletos

jj,no já mám ty od Asusu ten je má v pohodě narozdíl od Creative ten paskvil(tam dost lidí ty alternativní raději používá protože ty jejich orig jsou schopný ty zvukovky znefunkčnit),napojený na zesík Denon+ repro a max spokojenost ohledně zvuku.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.