PROCESOR AMD +2400 XP (*VYŘEŠENO*)

Mám problém sehnal jsem procesor athlon +2400XP, který by měl být funkční, ale jak ho dám do desky a zapnu počítač tak sepnou hardisky, dvd prostě jak kdyby šel, ale mám pořád černou obrazovku a počítač před tím při startu vždy pípl, teď né.
Desku mám Abit KX7-333R a teď tam mám Athlon +1600XP, který normálně jde. Podle biosu umožňuje +2200XP a novější už jsem zkoušeli novější bios, ale problém je pořád stejný. Je po procesoru? Nebo kde je chyba.
Díky Zdeněk Audy

email: swine123@seznam.cz

Obrázek uživatele TheALuminium

Nepotřebuje třeba CPU přídavné napětí? Ze zdroje by měl jít přídavný 4-pin kablík, kterým se napájí přímo procesor. Nemá tuto možnost deska? U toho staršího možná stačilo napětí přímo z desky.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[13121] x

nenašel jsem na desce žádné 4-pinové připojení, tak nevím. Jen mě zaráží, že nenaskočí monitor, jak dám zpět starý cpu tak zas normálně běží. A podle manuálu k desce jsem nic o přídavném napájení nenašel, ale moje angličtina není zas tak dobrá.

Obrázek uživatele TheALuminium

http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL...
Bohužel manuál jsem nenašel, takže nevím jestli tam ten konektor je. Jste si opravdu jist, že ten cpu který tam zkoušíte je typu A ?

Obrázek uživatele TheALuminium

Oprava: Přiblížil jsem si obrázek a aspoň z něho je poznat, že 4-pin konektor nemá, takže toto nemusíme dále řešit ...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[13124] x

Procesor je do mého soketu A v tom problém není.

Obrázek uživatele TheALuminium

Hm teď mě vlastně napadá, že to ta deska nemusí podporovat. Najdete to na té stránce co jsem přiložil. Mrkněte se tam na CPU support.

Obrázek uživatele TheALuminium

Tak bohužel, teď tam koukám a společnost ABIT není schopná, tam napsat podporované CPU, takže bohužel tohle nevím na 100% ale je to první vodítko. Jediné co jsem tam našel je, že snad podporuje jen procesory AMD Sempron, ale bohužel Vaší desku tam nevidím.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[13127] x

Toto je tam taky k té desce----
CPU
Support AMD Athlon XP 1500+ ~ 2100+ or future Socket A Processors based on 200/266 MHz (100MHz/133MHz Double Data Rate)
Support AMD Athlon 700MHz ~ 1.4GHz or future Socket A Processors based on 200/266 MHz (100MHz/133MHz Double Data Rate)
Support AMD Duron 600MHz ~ 1.2 GHz or future Socket A Processors based on 200 MHz (100MHz Double Data Rate)

Obrázek uživatele TheALuminium

No jde právě o to jestli podporuje zrovna ten Váš :shock:

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[13129] x

Když mám procesor AMD Athlon XP 2400+ Socket A 266 MHz tak podle toho co je k desce v manuálu chápu, že ho podporuje a v biosu který jsem upgradoval je ještě extra podpora pro tento procesor :shock: tak už nevím :o

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[13130] x

Teď tam mám tento procesor---

Manufacturer: Advanced Micro Devices
Type: Microprocessor
Introduced: 9. Oct. 2001
Name (codename): Athlon XP 1600+ (Palomino)
Code (Copyright): AX1600DMT3C (1999)
Specification number: no
Core speed: 1400MHz
BUS: 266MHz effective (2x133 - Double Data Rate), 32-bit
Transistors (Die size): 37 500 000 (128mm square)
Technology: 0.18-micron
L1/L2 cache: 64+64kB / 256kB (on die, full speed)
Can address: 4 GB of physical and 64 TB of virtual memory
FPU: Integrated
Whetstone FPU: ?
Drystone ALU: ?
V core (typical/max.): (1.75±0.05)V - 2.1V
Power dissipation (typical/max.): 56.3W - 62.8W
Operating temperature (min./max.): 0 - 90°C
Package (Socket): Organic PGA-453pin (socket A)
Dimensions: 49.5 x 49.5 x 5mm

a chci tam dát tento-----
Manufacturer: Advanced Micro Devices
Type: Microprocessor
Introduced: Sept. 2003
Name (codename): Athlon XP 2400+ (Thorton)
Code (Copyright): AXDC2400DKV3C (1999)
Specification number: no
Core speed: 2000MHz
BUS: 266MHz effective (2x133 - Double Data Rate), 32-bit
Transistors (Die size): 54 300 000 (101mm square)
Technology: 0.13-micron
L1/L2 cache: 64+64kB / 256kB (on die, full speed)
Can address: 4 GB of physical and 64 TB of virtual memory
FPU: Integrated
Whetstone FPU: ?
Drystone ALU: ?
V core (typical/max.): 1.65V - 2.0V
Power dissipation (typical/max.): 53.7W - 68.3W
Operating temperature (min./max.): 0 - 85°C
Package (Socket): Organic PGA-453pin (socket A)
Dimensions: 49.5 x 49.5 x 5mm

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[13131] x

Problém vyřešen se starým CPU jsem v biosu nastavil FSB na 100 a dal tam nový CPU a udělal clear CMOS jumperem a zapnul PC a procesor šlape --- HURÁ :cool: :cool: :cool:

Obrázek uživatele Honza

:)) Výborně, gratuluji toto téma zamykám, kolega se k tomu určitě ještě později vyjádří... LOCK

Obrázek uživatele TheALuminium

Jo jo máte pravdu, sběrnice mě nenapadla, ale stačil by snad jen vyčistit CMOSku, ale vyřešil jste to sám, to je důležité. :???: