Nevyhovujici vykon graficke karty SAPPHIRE ATI HD 5870

Dobry Den, zakoupil jsem si pred nekolika dny novou grafickou kartu Sapphire ATI HD 5870 Vapor-X 2GB... Vlozil do PC kompletne reinstaloval win 7 a nainstaloval po instalaci OS vsechny drivery, jak na MB vcetne chipsetu, tak na zvuk. i grafiku... Pote jsem zacal testovat COD4, GTA IV

COD4 - fps nedostacujici - mam rozliseni 1680x1050 VSE NA FULL A mam 167-170 FPS samozrejme v kolisajicich hodnotach... Predpokladal jsem ze u takto stare hry budu dostahovat na stalych min. 250 FPS... Dle tohoto testu bych mozna mel byt v norme, ale nejsem si jist

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_5870/7.html

Je zda ma narocnost, nebo je to nevyhovujici vykon me grafiky ci jineho HDW ktery muze grafiku brzdit?

GTA IV - dle testu

http://www.hardwareheaven.com/reviews/842/pg9/ati-radeon-hd-5870-graphic...

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5870,2422-19.html

Hraji na rozliseni 1280x1024 detaily sice na max, ale dohled apod slaba pulka ani ne... A mam 27-35 FPS! Je zde na vine procesor, nebo grafika ci jina soucast meho PC?

celou svou PC sestavu mam uvedenou zde

Manufacturer: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz (4 CPUs), ~2.8GHz
Memory: 6144MB RAM
Hard Drive: 320 GB + 1TB WD
Video Card: Sapphire ATI Radeon HD 5870 2GB Vapor-X
Monitor: Asus VW222S
Sound Card: Creative SB X-Fi Titanum Fatal1ty Pro Series
Speakers/Headphones: Creative Fatal1ty Gaming Headset or GENIUS SW-HF5.1 5000
Keyboard: Chicony ergonometry
Mouse: Logitech G500
Mouse Surface: MP RAZER Goliathus Alpha Control
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)
Motherboard: MSI P45 Neo2
Computer Case: ThermalTake VH6000BWS ARMOR+

Prehrivani neprichazi v uvahu, s vapor-x chlazenim je to spolehlive, jako jsem u niceho jeste nezazil :-)

Zdroj mam Fotron II BlueStorm 500w - dle vyrobce, i prodejce by mel byt dostacujici... Muze takto nizky vykon ale preci jen delat zdroj? Ci je nedostatecny procesor (stacilo by jej pretaktovat?)

P.S. jeste jedna drobnost, jak jsem mel pred touto grafickou kartou ATI 4850 512mb - start WIN 7 nabihal zazracnou rychlosti +- 2 min. Ted mi WIN nabiha 3 az 3 a pul minuty - beru dle spravce uloh tato casova data. Programy na pozadi mam ty same co jsem mel i driv pri me stare 4850ce.

Dekuji vsem za odpovedi

EDIT by TOBiAS: poprosím o opravu linků

Obrázek uživatele Peca

GTA4 kromě dobré grafické karty potřebuje hlavně rychlý procesor s více jádry. To sice máš, ale zrovna pro tuto hru by nataktování nebylo na škodu. Chce to taky mít nainstalovaný patch 1.0.4., který dost hru optimalizuje a nárůst fps je docela značný.
Jestli si nejseš jist výkonem grafický karty, tak vyzkoušej projet graphic test v 3D Marku Vantage a porovnej výsledky s výsledky z netu a uvidíme.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

kamarád má podobný procesor - Q9600 @3600MHz a taky mu to neběhá kdovíjak skvěle.. zrovna GTA IV je po stránce procesoru zmršeno konverzí z původně osmijádrových konzolí.. stále si to pletu, ale osmijádrový CPU má tuším Xbox..

já třeba dávám na nižší detajly stejná FPS na tříjádrovém Phenomu II 720 BE a HD4670 :)) vše je to jen o tom, vyladit si nastavení.. ne každá hra se dá hrát na nejvyšší detajly.. projdi si pár testů "vliv nastavení na procesor" pro tuto danou hru a určitě ti to pomůže..

CoD4 mi na stejné sestavě běhá na full na solidních 50FPS, máš ale vůči mě mnohem lepší grafiku.. je ale fakt o tázka, nikdy jsem na této grafice CoD neviděl,tak nevím, jaké jsou s ní rekordy.. záleží ale hodně na sestavě jako celku.. koukni do správce úloh a pozoruj vytížení CPU v obou hrách..

máš poslední verzi ovladače Catalyst? 10.7
zdejší admin TheAluminium má stejnou grafiku a také čtyřjádro, optám se ho, jak dlouho to najíždí jemu, ale on určitě bude mít i více aplikací na pozadí.. mě systém také nenajíždí bůhvíjak rychle (W7 Profesional x64) ale bude to pod 2 minuty..

Obrázek uživatele petapl

já na phenomu X3 2.1GHZ 4GB ram a ati 5650 1GB
start win. 7 1:30
gta iv 30FPS /medium detaily/
CoD world at war 50FPS (medium detaily)
Assasin's creed kolem 40FPS (high detaily)

Pozn. je to notebook.

Obrázek uživatele CRYPT

dekuji vsem za vyjadreni - vezmu to od zacatku - catalysty mam samozrejme nejnovejsi 10.7

GTA IV - mam nejnovejsi patch 1.0.4.

Co se tyce tesu - v 3D mark vantage jsem mel ted nvm presne 15 - 16 000 coz je malo, protoze co jsem videl u jine masiny s touto grafikou mel tak 18 000 - priznam se opravdu ted nvm zda-li to nebylo po taktovani GPU, ci zda-li na tom neco malo pri testu GPU dela vliv i procesor...

Jak jsem psal v predchozim prispevku, nejde mi do hlavy ten pomaly start systemu... Pri predchozi GPU 4850 jsem jej mel +- 2 min. ale bylo to opravdu rychle, ted je to znacne zbrzdene

P.S. linky jsem opravil - tak se mrknete

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, dle testů jsi s CoD v normě..

u GTA IV je hodně podstatný procesor a paměti (ně jen jejich velikost), tyhle testy jsou bohužel hodně často dělané s Core i7 950, kam se na něj ostatní procesory hrabou.. navíc máš DDR2 ramky a počítám,ž e jen kdovíjaké obyčejné, CL5 a vyšší.. zde i rychlé ramky jsou velmi znát, ale to je jedna z mála her, které je tak náročná na výpočetní paměťově-procesorovou část.. bohužel těžko říct.. to FPS je odlišné sestavu od sestavy

s nabíháním je to stejné, TheAluminium má stjenou grafikua systém mu do minuty najede.. těžko ale říct, jak moc se lišíte v aplikacích na pozadí..
odil by se screen výpisu aplikací po spuštění..

Obrázek uživatele CRYPT

RAM mam A-DATA Gaming Edition, ted nvm z hlavy casovani a pak 2x1 gb kingmaxy... Kazdopadne s tim by nemel byt problem. FPS u COD4 velimi kolisaji, takze nekdy mam 80-250 zalezi na mape... Nvm asi to tak ma byt no...

Co se tyce nacitani WINu nejde mi to do hlavy - jak myslis poslat screen z programu po spusteni? Myslis spravce uloh?

A co ma ten typek za zelezo krome GPU co ma stejnou?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

kombinace dvou značek? no doufejme, že mají naprosto stjené parametry, v což bych moc nevěřil.. ale ty A-Data se dělaly 800MHz a to je dobré na ostatní hry, alena tak výpočetně založené GTA IV je to brzdící..

no ty mapy by měly být vcelku vyvážené, ale samozřejmě jsou tam místa náročnější a místa méně náročná.. to lze ale posoudit jen subjektivně..

ne - zmáčkni Win+R -> msconfig -> Po spuštění - ten seznam potřebuji vidět..

dobré by bylo také poslat log z hijackthisu http://www.pcporadenstvi.cz/hijack-uzitecna-utilita - to je něco jako podrobnější výpis procesů ze Správce

ten "tejpek" má poměrně kvalitní drahou mašinu s nižšim výkonem, než by odpovídal její eně.. ale investovalo se velmi do kvality.. má parádní 650W zdroj, Phenom II X4 965BE, ASUS M4A79XTD EVO, 4x2GB (tuším) Kingston Hyper-X 1333MHz CL7 a stejnou grafiku.. někde na jeho blogu (hledej na Domovské stránce) psal článek o jeho kompu, hardwaru a nějakých hrách, kde uvedl i GTA IV

Obrázek uživatele CRYPT

Zasilam muj log + scny po spusteni

<br />
http://www.uloz.to/5498853/hijackthis.log<br />

Dale mam dalsi problem co se mi ted v posledni dobe deje

"soucasny problem behani "rusicich" linek na monitoru cas od casu + sekani obrazu v urcitych hrach jako je napr. Hitman Blood Money z roku 06 - a to sekani se deje jen obcas... + sekani obcas kdyz scrolluji stranky v nejnovejsi opere..."

Premyslim nemuze to byt zdrojem? Netusim jak extremni zavislost je dodavane energie do HDW, nemuze to byt tim ze karta proste nema dostatek stavy???? Jak rikam na me 4850ce nebyl ani jendou nejmensi problem - az po instalaci nove grafiky... Dekuji za odpoved

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

máš toho v po spuštění docela dost, že by tomu 3 minuty odpovídaly, ale záleží, kam až stopuješ čas..

vypadá to, že graika má nějakou poruchu.. máš možnost zkusit ji v jiném počítači? pokud se bude chvoat stjeně, měla by jít do reklamace..

Obrázek uživatele CRYPT

Jak rikam na me stare 4850ce to byla otazka snad necelych 2 minut - a na toto ja nejsem zvyklej 3 minutove nacitani... Cas stuopuji od zmacknuti tlacitka POWER ON na me case az po uplny konec kdy mi neblika dioda signalizujici praci HDD

Psal jsem na alza.cz o vyjadreni kde jsem jim popsal cely muj problem, tak pockam na vyjadreni, ale osobne si nemyslim ze bude vadny kus grafiky, ale ze bude nejaky problem u mne... V tom pripade ale nechapu co by to mohlo byt...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no nic jednoduššího, než zkusit grafiku jinde a vyloučit tak HW problém nemáme :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.