MIzející DVD-ROM (Windows 7)

Zdravím, mám problém s DVD mechanikou, která mizí z Tento počítač. Chvilku tam je vidět, ale za chvíli zmizí a když tam hodím CD nebo DVD, tak dělá, že načítá, ale autorun se nespustí a v Tento počítač taky nic není. Přitom ve správci zařízení DVD-ROM je pořád, ikdyž v Tento počítač vidět není. Není tam ani žádný konfliktní hardware.
NB je ASUS K50IJ-SX177V
Windows 7 Home Premium 64-bit
mechanika (podle správce zařízení) je ALMJA OPEN05IZWH SCSI CdRom Device (snažil jsem se na ni najít ovladače, ale nenašlo to ani tu značku, tak nevím co je to zač)

Díky za rady

EDIT by TheALuminium: PDSS

Obrázek uživatele TheALuminium

Jste si jistý, že je "ALMJA OPEN05IZWH SCSI CdRom Device" HW mechanika? Tato mi spíš přijde jako virtuální mechanika od nějakého softwaru a značku ALMJA mi ani Google nenašel, takže chyba bude v mechanice, nebo ve sběrnici, což sám nevyřešíte. Pokud máte možnost reklamace, tak tam notebook dejte, jinak bude potřeba do servisu, nebo případně pořídit si externí mechaniku.

Obrázek uživatele CZELLO

Jo máte pravdu, to je virtuální mechanika, která je po instalaci Daemon Tools. Opravdu to nějak nejde? Nedávno jsem NB dovézl z reklamace, kdy se přeinstalovával WIN (jak jsem měl problém s nastavením barev a s minimalizací her).

Obrázek uživatele TheALuminium

Jedině je možné, že nemá přiřazené písmeno jednotky, ale to by se dalo zařídit ve správci zařízení, ale nevěřím, že by to pomohlo, protože pokud se nenačte nevím nevím, ale zkusit to můžete.

Obrázek uživatele CZELLO

Zkusil jsem odinstalovat Daemona, jestli tam náhodou nedělá bordel, ale zase asi za 2 minuty zmizela. Ale aspoň jsem stačil zjistit, že je to HL-DT-ST DVDRAM GT10N ATA Device. Zkusím ji odinsalovat a nainstalovat znovu. Písmeno jednotky přiřazené má, to jsem stačil zjistit, než zase ze spravce zařízení zmizela.

Obrázek uživatele TheALuminium

Zkuste aktualizovat řadič IDE ATA, snad to pomůže a pokud ani to, tak to bude zralé na servis.

Obrázek uživatele CZELLO

Celkem se v počítačích vyznám, ale opravdu nevím, jak aktualizovat ovladač IDE ATA, tak prosím o radu, jak na to. Díky.

Obrázek uživatele CZELLO

Tak NB byl v servisu a po 30 dnech přišel zpět na prodejnu s tím, že "po důkladném otestování se závada neprojevila". Všiml jsem si ale, že tomu změnili písmeno jednotky z E: na G: a zatím tak pořád je, tak to možná pomohlo. Ještě na prodejně poradili, že máme zkusit přeinstalovat Win a kdyby to dělalo pořád, tak to mám donést znovu. No nevím, jestli je toto zrovna ukázkový postup vyřízení reklamace...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

než to přeinstaluješ, zkus to změnit zpátky na E, co bude :)) a pak zase na G :))


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.