gtx 570 100%fan BLBNE

Dobrý den,
ctěl bych poradit, získal jsem fungl novou grafiku GIGABYTE GTX570OC, ale po naběhnutí do windows (7 64bit ultimate) se fany rozjedou na 100% i když má grafika třeba jen 30°C, po dlouhé době pak pc spadne.
HW:
Deska Gigabyte http://www.gigabyte.cz/products/mb/specs/ga-ex58-ud5_10.html
CPU intel i7 920
Hard Samsung 1T
GPU http://www.gigabyte.cz/products/page/vga/gv-n570oc-13irev_20/

Děkuji Z¨za odpovědi

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, co jsi tam měl za původní GK? Před výměnou jsi odinstaloval komplet ovladač?

Obrázek uživatele knedla

Před tím tam byl radeon HD4870x2 pak gtx 550Ti. Reinstnul jsem system. Jo a se všema grafikama system blbl, ale všechny jsou ok.
Diky za ochotu

Obrázek uživatele Michal Čížek

to bude ono, takže po reinstalu určo vše vpoho že?

Obrázek uživatele knedla

Právě že ne, je to furt stejny.
Podle me je to deska, ale nevim jestli na to ma vliv. U 550ky vzdy po chvilce nic nedelani prestal ovladac zobrazeni odpovidat a byl restartován. Teď je ve win vše v poho až na ty větráky, ale jakmile zapnu jakoukoliv hru okamžitě se vypne obrazu, ale pc jede dál i písničky hrajou.

Obrázek uživatele Michal Čížek

zkontroluj verzi ovladače a popř. stáhni novější, nebo naopak starší

Obrázek uživatele knedla

mám tam přímo z CD dodávané s grafikou tak nevim

Obrázek uživatele Michal Čížek

to může být starší

Obrázek uživatele knedla

a Vy nevíte jaký bych tam měl dát? protože těch verzí už je dost

Obrázek uživatele knedla

a pro mou smůlu jako jediná řada (500) mají všechny grafiky společné ovladače.

Obrázek uživatele knedla

A teď jsem zjistil, že grafika jede furt na 100% nejenom větráky (proto jedou větráky na 100%) ale nemám zapnutý žádný render, ani hru jen prostě win. Nechápu.

Obrázek uživatele Michal Čížek

stáhni spust a klávesou T vyvoláš teplotní graf sleduj teplotu jestli se ti to povede spustit s obrazem MSI kombustor http://www.geeks3d.com/20110407/download-msi-kombustor-2-0-2/

Obrázek uživatele Michal Čížek

jen se ujistím stáhnul jsi tuto verzi 285.83 pro 64 bit jo?

Obrázek uživatele Michal Čížek

jaký máš zdroj?

Obrázek uživatele knedla

Posílám screeny zatím jen z GPU-Z

Obrázek uživatele knedla

zdroj mám gigabyte 720W TYP GE-P610A-C2

Obrázek uživatele Michal Čížek

to je bez zátěže že? jakmile to zatížíš tak to padá, uvidíme co udělá ten kombustor

Obrázek uživatele knedla

tak jsem vyzkoušel i ten kombustor, vše vpoho max. teplota byla 79°C, ale i tak je mi divný že má bez zátěže (v idle) 52°C při 70% na fanu.

Obrázek uživatele Michal Čížek

ber také v úvahu tu teplotu co je nyní ve stínu, ten fan ti to neochladí pod okolní teplotu, já bych řekl, že teplota bude vnormálu, trochu jsem doufal, že se to bude upejkat a tím budem znát závadu, ale pokud kombustor ani nevytuhl, ani nezhasl monitor, tak GK bude v tomto směru dobrá.
Máš možnost tu GK zkusit v jiném PC?

Obrázek uživatele knedla

mám a zkusím
Podle me je to fakt deska

Obrázek uživatele knedla

tak grafika je divná i v jiném pc (jiná deska, proc, hadr, win 7 32bit ultimate)
taky jedou fany na 100%

Obrázek uživatele knedla

ve hře sem nezkoušel je tam 1,6 pentium :)

Obrázek uživatele Michal Čížek

to nevadí, jestli je chyba v GK což je, tak vyměnit za jinou, těžko říct co je konkrétně na té GK špatný

Obrázek uživatele knedla

jěště dodám že když tam nejsou ovladače tak nejedou fany na 100% a je možná normální?- při hřách jsem nezkoušel

Obrázek uživatele Michal Čížek

pokud tam není ovladač, hru nejspíš vůbec nespustíš, pohraj si s googlem a najdi starší verze ovladače.

Obrázek uživatele knedla

a podle výrobního čísla by šlo zjistit jestli má ještě záruku?
a ještě bych potřeboval nějak vypnout aktualizace Nvidie furt se instaluji nejnovější ovladače

Obrázek uživatele Michal Čížek

dle výrobního čísla jedině u prodejce, tady by se to mělo dát vypnout http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/206...

Obrázek uživatele knedla

aha diky
snad má ještě záruku

Obrázek uživatele knedla

Tak už je snad vše ok, napadlo mě hodit tam nový bios a ejhle, přinejmenším větráky už nejedou na 100%, hry zkusím zítra :D
Děkuji za rady

Obrázek uživatele knedla

tak ve hrách je stále problém, po čase se vypne obraz, ne pc, ale celý pc nereaguje

Obrázek uživatele Michal Čížek

s biosem dobrý nápad, dals tam poslední verzi jo? a jakou verzi ovladače pro GK tam máš? také poslední?

Obrázek uživatele knedla

no bios mam F92 myslim a ovladače 280...

Obrázek uživatele Michal Čížek

já nevím, který je poslední, musel bych hledat, na stránkách výrobce desky se zjistí v download bios poslední verze

Obrázek uživatele Michal Čížek

myslím, že bude nějaká chyba v GK, deska má podporu i pro W8, zkus znova ten MSI kombustor

Obrázek uživatele knedla

tak jsem zkusil ten kombustor a po 20min opět nic

Obrázek uživatele Michal Čížek

takže sehnat jinou GK na zkoušku a den dva ji v PC zkoušet, jestli se nic nestane je jasno

Obrázek uživatele knedla

no to bude asi problém sehtat druhou :(

Obrázek uživatele Michal Čížek

se domluv s kámošem a GK si prohodte, at tu tvojí zkouší on, někdo by to mohl pro tebe udělat

Obrázek uživatele knedla

to asi jo ale bude to chvíly trvat, jo a taky jak sem ji teď testoval, tak po asi 2 hodinách paření nespadne jen obraz, ale po počkání asi půl minuty se pc restartuje.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.