DNS-320 a napajeni. (*VYŘEŠENO*)

Zdravim.
Snad mi nekdo fundovany odpovi.
Mam 14 budlíků DNS-320.

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106145&Search=DNS-320&SearchType=1&SearchSubmit=1

Vadi mi ale 14 napajecich adapteru. Proto bych je chtel nahradit silnejsimi. Na netu jsem objevil tento:

http://www.hadex.cz/infoPage.asp?action=G591

Muzu ho bez rizika pouzit na sedm (7 slovy) budlíků? Tim paden dva na 14. Nejsou tam pro me nezname parametry, ktere by tomu branily?
Diky.

Obrázek uživatele Michal Čížek

zdravím, máš teda 14 tvých budlíků :D po 2 HDD?
zdroj S-350-12 má dávat max 30A, což je kritická krátkodobá hranice, počítej pro stálou zátěž 23A max 25A. Jeden budlík píšou napájení 4A, ale kdyby sis vzal voltmetr a změřil skutečný odběr při zátěži, bude to třeba jen 2,5 až 3A, dle výsledku měření si posčítáš hodnoty do těch max 25A a budeš vědět kolik budlíků na tento 1 zdroj můžeš připojit.
Jinak určitě 1 zdroj jich 7 utáhne. dle teoretických počtů to vychází na 28A, ale ktomuto číslu se nikdy nedostaneš, i oni musí počítat s rezervou a předimenzovávají hodnoty napájení.

Obrázek uživatele danton

Diky.
To jsem chtel vedet. Na jeden napasuji 7 budliku, na druhy zdroj zbylych 7.
Jeste parametry zdroje, ktere v *.pdf nejsou videt, pokud neni nainstalovana činska sada znaku.

AC input voltage range: 85-132VAC/170-264VAC 47-63Hz 240-370VDC
Input current: 6.5A/115V 4A/230V
AC inrush current: Cold-start current 50A/230V
Leakage current: <3.5mA/240VAC
DC adjustable range: ±10% rated output voltage
Over load protection: 105-135% hiccup mode, auto-recovery
Over-voltage protection: 115-135%
Setup rise lold up time: 2000ms 50ms 20ms
Withstand voltage:
I/P-O/P:1.5KVAC 1minute
I/P-FG:1.5KVAC 1minute
O/P-O/P:0.5KVAC 1minute

Obrázek uživatele Michal Čížek

parametry jsem četl, dolejc v tabulce je to psaný přímo k označení zdroje.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Oni je předimenzovávají, aby následná "kvalita" výroby nesnížila realitu pod nutné dimenzování..
Jak říká Mišáček, záleží hlavně na reálné spotřebě daného "budlíku", aby jsi mohl odpočítat, kolik budeš moci dát na sebe při paralelním zapojení.. Těžko ale odhadovat, typický peak těhle budlíků je 30VA(W), čili podělit napětím a dostaneš proud. Ovšem z popisu jsem nedovedl vypozorovat, jaké vlastně je výstupní napájení do "budlíků", píše se jen o rozsahu.. Ale podle napětí, které změříš ti rovnou vypadne, kolik jich můžeš připojit - pokud tam pojede 12V, tak můžeš připojit 3 tak tak, pro 5V můžeš připojit 6 "budlíků".. Ale to vycházím z odhadů dle typické spotřeby, nejlepší je změřit v plné zátěži jak napětí, tak proud a z toho můžeme vypočítat..

Obrázek uživatele Michal Čížek

Wi-Fi ne
USB port 1x USB 2.0
Síťový port 1x RJ-45 Ethernet 10/100/1000
Způsoby konfigurace Web management
Indikace provozu LED diody
Podpora OS Windows 7, Vista, XP SP2, 2000 SP4
Napájení externí napájecí adaptér AC 100-240 V, 50-60 Hz / DC 12 V, 4 A
Spotřeba energie 15.7 W (Normal), 8.2 W (Sleep mode)
Rozměry (V x Š x H) 178.5 x 115 x 146.4 mm
Hmotnost 850 g

píšou 12V, já bych to také viděl na 2 zdroje, nikam bych je nezavíral, nebo zajistil přísun vzduchu a bude to dobrý.

Obrázek uživatele danton

Diky.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jaj, to jsem nečekal, já koukal na trafa.. V tomhle případě se tedy na 30A dá narvat bezpečně těch 7 "budlíků", takže vyřešeno :-)

Obrázek uživatele danton

Diky vsem za rady a jejich cas. Pokazde jak spustim cely kolos o kapacite cca 50TB, vzpomenu si na Vas.
Jeste jednou dikes.