Chybová hláška 0x000000f

Dobrý den,

mám doma notebook Lenovo IdeaPad G560 a pokusil jsem se obnovit tovární data, při restartu se objevila chybová hláška "0x000000f" a od té doby nejde zapnout. Zkoušel sem udělat "Disk pro opravu systému" z čehož se mi nepovedlo obnovit Windowsy.

Prosím o pomoc, děkuji Kristian

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, máš instalačku W7? Nejlepší by bylo vytáhnout disk, v jinémPC zálohovat důležitá data a disk natvrdo naformátovat, pak udělat novou instalaci.
Takhle to vypadá jako napadení rootkitem typu boot/mbr, nebo vadou na disku.

Obrázek uživatele Fiksnko

Bohužel instalačku W7 nemám. :/

Obrázek uživatele Michal Čížek

ta chyba řiká poškození dat v boot sektoru disku. S pokusem o opravu mám špatné zkušenosti, jen reinstall na zkontrolovaný disk byl řešení.
Disk dej do stolního PC, zálohuj data, stáhni HD Tune trial 5 www.hdtune.com/files/hdtunepro_500_trial.exe a dej sem screen ze záložky HEALTH.
Co tam máš za winy a máš ktomu liceci?

Obrázek uživatele Fiksnko

Mám doma jen NTB, žádný stolní. :-/
Opravdu se mám hrabat ve "vnitřnostech" ntb? :o

O data ani tak nejde, není tam nic důležitého.
Jsou tam W7 Home ano mám :)

Obrázek uživatele Michal Čížek

Hrabat ne, je tam jen deklík na 1-2 šroubky zespoda, zatím ho tam nech. W7- 32 nebo 64 bit?

Obrázek uživatele Fiksnko

Mnó, to bohužel nevím. :/ Tuším že 64 bit (4 GB ram)

Obrázek uživatele Michal Čížek

tady je 64-bit http://ulozto.cz/x5Gut17/windows-7-home-premium-64-bit-cz-zabalene-ciste...
a tady 32bit http://ulozto.cz/xv1tjiT/windows-7-home-premium-cz-32-bit-iso

ISO v daemonu otevřít jako virtual disk, připrav si USB flešku min 4GB, pomocí win to flash http://www.uloz.to/8757775/win-to-flash-instalace-windows-z-usb-disku-zi... ti to vytvoří bootovatelnou flešku, pak už stačí jen z USB flešky nabootovat, při instalaci komplet odstranit veškeré oddíly a znova vytvořit, pak pokračovat v instalaci.

Obrázek uživatele Fiksnko

Dobrá tedy, zkusím to nainstalovat. Potom se ozvu, zatím díky :)

Obrázek uživatele Fiksnko

Hmm .. :-/ Tak jsem to nahodil na FLASH jak jsi napsal a nestane se nic, jen černá obrazovka a bliká tam podtržítko. :-/

Obrázek uživatele Michal Čížek

a bootuje to z té flešky? zapoj flešku, jdi do biosu a tam v bootování zadej tu flešku na první místo v bootování.

Obrázek uživatele Fiksnko

Právě, že to nic nedělá. :-/
To jsem zkoušel, to samé. Černá obrazovka a jen tam problikává _ . :-/

Obrázek uživatele Michal Čížek

pak je ještě jedna varianta a to vytáhnout disk, vložit do stolního PC jako jediný disk a udělat tam začátek instalace do prvního restartu, při prvním restartu vypnout, vrátit disk a už bez instalačky nechat instalaci dokončit, co to je za NTB řeknu ti kde ten disk najdeš.

Obrázek uživatele Fiksnko

Hmm, tak to zkusíme no. :D
Lenovo G560 (IdeaPad)

Obrázek uživatele Michal Čížek

nemůžu nikde najít obrázek, můžeš ho zespoda vyfotit?
Ještě dotaz, k NTB nebylo recovery CD? Pokud ano tím jsi chtěl obnovit tovární nastavení?

Obrázek uživatele Fiksnko

Bohužel nejsem doma právě, tudíž nemůžu.

K NTB nebylo recovery CD, zkoušel jsem to přes program k tomu určený od Lenova. :)

Obrázek uživatele Michal Čížek

Nevadí, já tu o week nebudu, tak se na to mrknem v neděli večer, pokud ti tu neporadí jiní.
Trochu jsem pohledal a jak jsem psal to jde krásně udělat, jde to i přímo v NTB, jen nevím proč se ti nespustí instalace. Pokud bys sehnal original instalační DVD tvé verze co potřebuješ, můžeš to zkusit udělat přímo v NTB. Zkus si tu instalační flešku, jestli nabootuje třeba ve stolním PC, nebo na jiných NTB, aby jsi věděl, že je dobrá, pak se pohneme dál.

Obrázek uživatele Fiksnko

Solved, odnesl jsem ho do Alzy. :D

děkuji za čas a snahu :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.