chyba: 0x0000008E

Ahoj,
potřeboval bych poradit s následující chybou objevující se hned po startu windows na klasické modré obrazovce:
STOP: 0x0000008E (0xC0000005,0x805BEB5F,0xF033D640,0x00000000)
PC jde korektně spustit pouze v nouzovém režimu.
Samozřejmě jsem googloval, narazil na různé možnosti (špatná RAM, virus, aj.), ale vždy se jednalo o chyby 0x0000008E, ale s jinými popisy chyb v závorce- googlováním chyb v závorce výše jsem nic nedohledal.

Nerad bych se proto předem do něčeho pouštěl, aniž bych přesně věděl, kde je opravdu problém.

Stáhnul jsem si MEMTEST86+ a ten mi během hod našel cca 350chyb. Je jednoznačné, že chyba je v RAMkách, nebo by to mohlo značit i na něco jiného??

Taky se mi podařilo přes nouzový režim využít bluesscreenview, ale že bych byl moudřejší se říct nedá.
Trochu mě mate, že PC takhle zlobí ož od 24. (viz screen v příloze) a dnes po znovuobjevení modré obrazovky vyjely "chyby" jiné (viz. 1. screen).

Díky moc za reakce.
Rosi

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Typicky chyba pamětí... Pokud máš víc modulů, do první chyby každý testuj zvlášť, až odhalíš, který to je, případně které. A s timy rovnou do koše..

Obrázek uživatele 13freeloader

usuzuješ z výsledků MEMTESTu? A na nic jinýho to nevypadá? Nerad bych (kdyby obě RAMky házely chyby) koupil nové a problém se mi nevyřešil.
Díky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ramky to mají spočítané... Může to být ještě problém v desce... Jinak může být problém s minimální pravděpodobností prakticky kdekoliv :)) Ramky mají největší šanci, navíc jsou tutově vadné.. Chybový kód také odpovídá ramkám..

Obrázek uživatele 13freeloader

díky moc!


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.