BFG GeForce 8800 GT,512MB (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den, rád bych poprosil o radu. Mám problém s hraním her. Při "delším" hraní 15-20minut :)) mi zatuhne grafika (obraz) a s hraním je konec a musím restartovat PC. Jedná se o hry PES Evolution 2008 a NFS ProStreet. S tím že požadavky na zmíněné hry má PC sestava bohatě splňuje, myslím si, že je tam i velká rezerva.
Hry hraju na maximum rozlišení 1280x1024x60Hz. Nevím co s tím? Podobný problém mám i u hry FIFA 08, tam si nastavím již zmíněné rozhraní a hrát se to nedá vůbec? Stejný problém stále přetrvává, jak i u nastavení her tzv. media, i po stažení nejnovějších ovladačů od Nvidie? Složení sestavy: RAM 4Gb,CPU core2 - 3Ghz,GPU GeForce 8800GT 512MB, zdroj 500w Forton, system windows Xp se servis packem 2.
Předem díky za odpověď.

Obrázek uživatele TheALuminium

Pěkná sestava :-) .... mno hlídáte si teploty? Možná by také neuškodilo zkontrolovat OP.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím tak jsem zkontroloval teploty jak při běžném chodu PC tak při hraní.(20 min). Výsledky jsou následující normal-hraní: MB 36 - 37. AUX 28 - 33, GPU 54 - 70, GPU prostředí 50 - 52, HD1 39 -38, HD2 41 -44. Co se testu OP přes Memtest týká, tak tam jsem to měl spuštěné asi 1hod a nic mi to nenašlo. Četl jsem, že lepší je to nechat běžet přes noc. Tak to dnes ještě vyzkouším? Také jsem zkusil diagnostiku přes dxdiag. Direct Draw a Direct 3D byli v pořádku, až na jednu zprávu, která se tam objevila " soubor nv4_disp.dll není digitálně podepsán, což znamená,......." další znění už asi znáte. Nemůže být tohle příčina mého problému?

Obrázek uživatele TheALuminium

Mno kdyby to byla příčina, tak by byly problémy v ovladačích grafiky ... jedině tedy zkuste stáhnout nejnovější, anebo laděné z www.guru3D.com . Ten Memtest doufám zkoušíte ten bootovací? Ne winovskou aplikaci ...

Obrázek uživatele NIKEOS

jj právě jsem ho skončil, samo ten bootovací a 0 errors??....
ještě zkusím ty ovladače z té doporučené stránky. Jinak jsem možná vyřešil problém s hraním FIFY08. Možná to bylo tím, nevím? měl jsem spuštěný anti-aliasing na 8x, proto mi možná nešla hrát hra na plné detaily?.... Teď už to jde v poho. U té druhé hry PES 2008, tak tam mi to vydrželo cca 40min a pak se to zase seklo.....
no zkusím ty ovladače

Obrázek uživatele NIKEOS

No tak jsem si stáhnul ty ovladače z té stránky. Byli to ty nejnovější NVIDIADisplayWin2KXP_169.28Int. Ale zdá se mi to ještě horší? Ani jsem neodehrál jeden zápas v EVU a opět se to seklo. S tím, že obraz vypadal lépe než když se to sekalo předtím. Předtím byla obrazovka plná rozmazaných barev???, posílám foto, jak to vypadá, když se mi to sekne...už nevím co s tím...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

zdravim, to je ale artefaktů :)) , někde sem čet, že artefakty v obraze se objevujou při přetaktováním grafiky, a to i při sériovém (ta vaše je, páč je to GT) a občas se vyskytne grafika, kerá by měla výrobní taktování vydržet, ale nevydrží, pokud se tento problém vyskytuje od zakoupení grafiky, bude problém v tom a doporučil bych ji reklamovat

Obrázek uživatele NIKEOS

Díky, no taky si myslím, že bych ji měl asi reklamovat.
Každopádně jsem ještě jednou přeinstaloval ty ovladače a ještě jsem změnil pár věcí v BIOSU. I když nejsem vůbec žádný odborník. Tak jsem tam přepl následující a můžu říct grafika při zatížení hrou PES 2008 vydržela 1,5h a vůbec "nezamrzla"???
To je asi rekord :-) PCIPnP - Primary Display Adapter - přepnuto z PCI-E ma PCI.
EXtreme Tweaker - NVIDIA GPU EX - z ENABLED na DISABLED.... nevím zda 2 změněné položky mohli mít vliv na tuto věc? No a také jsem zkontroloval dxdiag - předtím mi to tam psalo, že nemám digitálně podpesáno,.... atd. No a po nainstalování těch nových ovladačů už to tam není. Navíc se mi změmili krapet i teploty při hraní.
Poprvé jsem uváděl při hraní GPU - 70°C, teď 64-65°C (cca po 1,5h) GPU prostředí 52°C, teď tam bylo 48°C????... JSEM Z TOHO KRAPET NA VĚTVI JELIKOŽ NEJSEM EXPERT PŘES PC :-(

Obrázek uživatele NIKEOS

no bohužel jsem zde opět, právě před malou chvílí jsem zkoušel hrát fotbálek PES 2008 a vydrželo mi to 15min, poté to opět zamrzlo???!!! :x už nevím jak dál. Myslíte, že bych měl grafickou kartu reklamovat nebo se dá problém ještě nějak dále řešit???
díky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

vidim to na reklamaci... a pokud by to dělala i jiná grafika (stejný model) tak to bude v něčem jinym, nejprv bych zkusil reklamaci a nebo počkat na vyjádření adminů...

Obrázek uživatele TheALuminium

Podívejte se na různé diskuze na e-shopech například www.czc.cz . Na diskuzi přesně k Vaší kartě ...

Obrázek uživatele NIKEOS

dík, ale abych pravdu řekl nic jsem tam nenašel... nevím, zda jsem něco přehlédl, ale nic společného s mým problémem? A co kompabilita jednotlivých komponentů?? Pro jistotu přeposílám vše z čeho se skládá má "mašinka" :-)
CPU Intel Core2 Duo E6850 3GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX
MB Asus P5N32-E SLI Plus - nVidia Dual x16 SLI
GPU BFG GeForce 8800 GT OC 512MB, PCI-E
HDD Western Digital Caviar SE16 WD2000KS - 200GB SATA II - (2ks)
Keyboard Wireless Laser Desktop 5000 USB Port Czech Hdwr CD Gray
Case CoolerMaster Dominátor Xcalade RC-690-KKN1-GP-2 ventilátory
Zdroj Fortron Blue Storm II 500W
RAM Geil DIMM 4096MB DDR II 800MHz (GX24GB6400DC)- 2ks po 2GB
DVD Samsung SH-S203N Retail černá
Chladič CoolerMaster Sphere (procesorový)
Ventilátor CoolerMaster (120x120) - R4-L2S-12FB-GP (2ks)
systém Windows XP, servis pack 2
a v příloze pár fotografií z vnitřku casu, nevím třeba to nějak pomůže??? http://www.ukazto.com/img/1729068,NEWPC.xls

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

woow, docela namakaná mašinka!! mno, nekompatibilita žádná, dle mě, nevim zda je i jiné řešení, ale já bych t reklamoval, nebo aspoň chtěl vyměnit...

Obrázek uživatele NIKEOS

DÍKY ZA UZNÁNÍ :)) ALE TEĎ JE MI TO V PODSTATĚ NA PRD, KDYŽ TO NEMŮŽU ŘÁDNĚ VYZKOUŠET. ZROVNA SE CHYSTÁM SOSNOUT CRYSIS, TAM SE UKÁŽE JAK JE MAŠINKA VÝKONNÁ??? ALE BEZ GRAFIKY, NI KROK. ZROVNA JSEM V KONTAKTU S TÝPKEM Z PRODEJNY A VE STŘEDU TAM JDU. POSLAL JSEM MU FOTKY, JAK TO VYPADÁ PŘI "ZAMRZNUTÍ" A TIPUJE, ŽE JE TO NA 99% GRAFIKOU, TAKŽE JI BUDEM REKLAMOVAT.... nejhorší na tom je, že po celou dobu reklamace budu mít půjčenou nějakou slabší.... 8-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

můžeš požadovat zapujčení totožného modelu! já sem to na ně praktikoval se starou síťovku, odmítali, odmítali, a pak povolili:D

Obrázek uživatele NIKEOS

zkusím, snad by taky mohli vyjít vstříc???? Ale aby to nebylo to samé :))

Obrázek uživatele NIKEOS

Zdravím po delší době. Sice ještě stále nemám svůj problém vyřešen, ale i přesto.
Grafiku jsem zatím ještě nereklamoval, jelikož nebyl vůbec čas. Ale dnes jsem obdržel zajímavou informaci z jiného fóra, kde se problémem 8800 zajímají či diskutují ve velmi velkém rozsahu? Problému je věnováno snad 12 stránek, a na jedné z nich jsem našel velmi zajímavou informaci, se kterou Vás chci obeznámit a také se i zeptat, zda je to možné? Každopádně jsem to ještě nezkoušel, ale zítra se na to vrhnu. O víkendu je více času. :"nevim jestli to pomuze vsem ale mozna ze nekomu ano(hlavne tem kdo maji 4gb ram)..... mam windows xp a nejsem priznivce vista a jak je znamo xp nemohou pobrat vic jak asi 3gb ram.jelikoz sem mel v pc zapnuto 4gb ram vitesta 800mhz tak jsme vyndali dve giga a problem z niceho nic je pryc ani vykon se snad nezmensil a mohu rici ze vsechny dosavadni hry co jsem skusil napr (crysis,cod4, medal airborne) jedou bez vypadku a vse naplne detaily...no proste nadhera........." tak jak jsem říkal o víkendu vyzkouším a ozvu se.... zatím

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, tak to zjevně vypydá na chybu ramek, zkusil bych je třeba prohjodit nebo projet memtestem, aby se to vyloučilo nebo potvrdilo, každopádně, je ejdno, kolik je v PC RAMek, ale win xp umí pracovat i se 4 GB a pokud ne, tak by téo nemělo ovlivnit tyto funkce, jedině, že by byly RAM špatné.

Obrázek uživatele TheALuminium

Nene , opravdu XP 32-bitová verze 4GB neumí využít celé, takže využívá něco kolem 3,5GB ... ta chyba se mi zdá divná, takže určitě bych zkusil ten memtest.

Obrázek uživatele NIKEOS

zdravím, no ale ten MEMTEST jsem zkoušel a nic, no klidně ho dnes přes noc pustím znovu, uvidíme. Tak jak uvádíš xp-32 bit mi ukazují něco málo kolem 3,2GB a jeden z vlastníků této karty svůj problém vyřešil pouhým vytáhnutím 1 z 2GB ramek a má klid? Pak jsem našel ještě jednoho a ten udělal to stejné a problém vyřešil s tím, že
MEMTEST měl v poho? pak to zkoušel (2x2G B) přehodit jinak ve slotech, ale problém se opět objevil, takže to teď vidí na reklamaci základní desky, nevím, zatím se dále v této věci nevyjádřil? každopádně máme zde víkend a je krapet více času zkoušet, tak zítra zkusím vytáhnout jednu z RAMek a uvidíme?? poté se ozvu... zatím

Obrázek uživatele TheALuminium

Dobrá, zatím tedy zkuste ten memtest a pak se podíváme dále ...

Obrázek uživatele NIKEOS

OK tak to za chvíli pustím a zítra se ozvu.... už mě bere krapet spaní. Dobrou a zítra se ozvu :-o

Obrázek uživatele NIKEOS

dobré ranko, tak jsem "sjel" ten memtest a po 9 hodinách žádná chyba???

Obrázek uživatele NIKEOS

ještě jsem taky zkoušel prime95 test a také bez chyby?

Obrázek uživatele NIKEOS

ještě výsledky 3Dmarku06. Jen tak pro zajímavost, jsou dobré? V tomhle se moc nevyznám? :shock: 11714 3DMarks

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, ty body v Marku jsou docela slušné.. Jinak, ten memtest ste dělal na všech ramkách, nebo jen na těch, co jste nevyndal?? ale když je to bez chyb, tak to asi bude něčim jinym...

Obrázek uživatele NIKEOS

no zatím jsem je tam nechal obě - 2Gb, takže na všech? no zkusím dnes jednu z nich vysadit a uvidíme zda se hraní her bude sekat či ne?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

rozhodně, třeba bych to vzalů že bych tam dal jen jeden modul a postupně otextoval všechny, neznamená, že jkdyž otestujete 2 moduly a budou OK, že bude i ten třetí OK..

Obrázek uživatele NIKEOS

jo no. jak říkám zkoušel jsem přes MEMTEST oba součásně. ...žádný třetí nemám...
jak jsem již řekl, jeden z nich odpojím a uvidím, co se dál bude dít...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

aha, já myslel, že máte 3x1024MB, mno, vyzkopušejte všechny moduly a pak se uvidí

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

:)) Tak koukám, že máme stejnou sestavu až na pár drobností. I Case je stejnej. Jenže při hraní mi to taky padá a nevím si s tím rady. Mám 8800GT od Asusu. A navíc mi žadnej program není schopnej ukázat teplotu GPU :-(

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak nevím, celou dobu mi to padalo. Teď jsem tam hodil SmartDoctora z asus stránek, ikdyž stejné verze jakou mám na cd s ovladači, pak jsem povolil, anglicky neumím, nějakou podproru Nvidiáckých driverů, či co, v biosu a zatím ani jeden pád. Testoval jsem jen přes nTune, pařit zkusím na večír, ale předtím mi i nTune spadl hned z kraje. Teď po 20 min. nic. Snad to už pofrčí :???:

Obrázek uživatele Puzzle
[15329] re

(Asus 8800 GT) nainstaluj poslední verzi Smart Doctor v. 5.08 a hle - teplota GPU je na světě
Taky jsem jí nemohl žádným softem zjistit

Obrázek uživatele NIKEOS

Laikovi: padá či padalo Ti to při všech hrách? Mě to totiž padá jen při Pro evolution soccer 2008? Hry jako Crysis,CoD4, NFS pro street, Unreal tournament 3 mi jednou zatím v poho i po hodině hraní,?? Už mi to leze na nervy.

Obrázek uživatele Liquido Master

Zdar lidi tak se přidávám to party kterým jebe 8800GT při Pro Evolution Soccer 2008..... :o mám jí od ZOTACU a mám podobnou sestavu jako vy.. Při jiných hrách mi to nedělá jen prostě to podělané PES 2008 keré chci hrát tak hází artefakty kdykoliv se mu zachce jednou to je po 10 minutách hraní jednou po hodině atd atd.... tak co už vítě někdo jak to spravit?? nwevěřím že všichni jsme náhodáři a máme vadný kus který se projevuje jen v PES 2008

Obrázek uživatele NIKEOS

zdar no taky čekám, že nám s tím někdo "píchne", jelikož Pesana hraju nejradši. Já osobně jsem zkoušel i nějaké ty patche přímo do EVA 1.1 i 1.2 a ani to nepomohlo. Mám ty nejnovější ovladače ze stránek Nvidie ....a zkoušel jsem toho plno, ale stále nic. Kolega má grafárnu od Ati a PES 2008 mu frčí totálně bez problému. Taky jsem přemýšlel o reklamaci, ale do toho se mi stále nějak nechce, protože mi nejde do hlavy, že mi to padá či tzv. artefakty hází jen při již zmíněné hře...???? please help us 8-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

čus kucí, hele, kdybych věděl tak vám fakt helpnu, ale už sme toho vyzkoušeli moc a stále je to stejný, což mi nejde do hlavy :shock: jak ej tu na pcp tech témat moc, tak se v tom navíc ztrácim...

Obrázek uživatele TheALuminium

Co to zkusit podtaktovat ... nejsou ty GT taktované?

Obrázek uživatele NIKEOS

no to nevím, jak jsem psal nejsem žádný profík, viz můj dnešní sek s DDR4 u tématu ATI 3870, tam mi to krapet ujelo, trochu jsem odpoledne popil ...No jak říkám nevím, jak na to?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

podtaktovad jde riva tunerem... je to oplně jednoduchý... mě osobně zvedlo podtaktování nvidie mx 440 výkon a nějaký ty fps:D

Obrázek uživatele NIKEOS

a jak tedy na to. program jsem sosl, ale je v angličtině... trochu mi s tím píchni...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak, ono je to specifický u každý grafiky, ale standartně bys měl mít na tom hlavnim okně cca v prostředku název karty (BFG GeForce 8800GT) a vpravo od ní v tom samym řádku malej trojuhelníček a nápis "customize", tak na něj klikneš a objeví se ti tabulka s obrázkama (fotka karty, obrazovak, obrazovka, diagnostika, znovunačtení driverů ...) tak klikneš na tu kartu a objeví se ti hlavní okno, kde budou frekvence jádra a pamětí, ale je to šetivý, nejprve musíš povolit overclock, na to je tam nahoře text s "enable" (bpohužěl se mi na tmto pc nepovedlo sporvoznit rivu, takže si nepamatuju ten text ale nějak tak to je, enable lkow lever clock něco...), bude to po tobě vyžadovat restart systému, aby to zjistilo původní hodnoty, takže to restartuj, pak zase spust rivu a zase se dostaň na to saamý menu, už tam budeš mít posuvníky a určeno, jaký to má takty, doleva to snížíš, doprava to zvýšíš, vždy, když s tim něco provedeš, musíš dole zmáčknout Test a pak teprve použít, restartovat systém a vyzkoušet stabilitu, ale při podtaktování by to už nemělo být nestabilní.. zkus to postupně trochu podtaktovat a uvidí se co to udělá.. snad jsem to vysvětlil dost jasně, pokud ne, přidám screeny, ale to až budu doma..

Obrázek uživatele NIKEOS

No tak jsem to zvládl i bez pomocí screenů... :)) no pohrál jsem si s tím a myslím, že výsledek je na světě, hrál jsem 2 hoďky PES 2008 a bez jakéhokoliv problémů, zatím.Nemám více času. Ale určitě každý den to budu chvilkama zkoušet. No z původních hodnot jako frekvenc jádra 625MHz jsem to snížil na 595MHz, frekvenci shaderů z 1566Mhz na 1490MHz a frekvenci paměti 900MHz jsem nechal stejnou a hra se opět sekla po 7-9min. Tak jsem ještě upravil tu paměť na 849MHz a hra běžela 2 hoďky bez problému,.... :cool: pak jsem to musel již vypnout. Ještě jsem si pohrál z fanem na grafice, taky přes RivaTuner vykazoval pouhých 25% tak jsem tam "foukl" 55% a teplota šla docela dost dolů. Původně jsem při hraní měl něco mězi 62-65°C, a teď mám 52-53°C.,,,,,,, Doufám, že jsem to nepřískl??

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

výborně!! :lol: :)) jen tak dál, já, jakožto puntičkář, bych možná upravil ty hodnoty na celý čísla, např 600/1500/850, ale to je drobnost :D ten fan bych moc nepřepínal, ale zatim by měl bejt v normě, rozhodně to sleduj a když by to zase začalo tak se ozvi, zatim to nechám otevřený..kdyžtak zamkne ali, ale myslim že už je tu vyřešeno... tak si užij PES :???:

Obrázek uživatele NIKEOS

OK díky moc za pomoc... kdyby něco dám zprávu :???: I\m happy :)) ještě jednou díky. PS. ten fan dám tedy radši zpátky.... i když se to třeba vráti něco nad těch 58, tak si myslím, že to je či snad bude stále v normě...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nene, ten fan nech, čim menší teploty, tim líp, eletrice by vyhovovala "absolutní nula" což je něco kolem -250°C ale to doma asi jen tak nevykouzlíme :)) ten fan dej tak na 50%, oproti továrnímu nasavení se nedá moc taktovat, dkyý ybl na 2500 otáček, tak 10000 mu bude asi smrtelný.. takže nepřepínat, ale těch 50% tam dej (sem ani nevěděl, že se dá tktovat i fan gpu přes rivu :))

Obrázek uživatele NIKEOS

já taky ne až jsem si s tím chvíli pohrál :)) dobrá vracím na 50%, měl jsem to chvíli zpět na 25% a teplota v klidu bez hraní stoupla z 45-46 na 50-51°C? docela velký skok... no pokud to můj zdroj zvládně, což by měl nechám to tam. Jo jinak údaje 600/1500/850 mi tam nejdou trefit na té "šipce" mám tedy 600/1503/849 :-) jsem Tě moc nepotěšil co??? :lol: ale mě to neva.
jo jinak jsem teda udělal pár screenů
http://www.ukazto.com/?img=2046041,RivaTuner-data.xls.... tak se měj a díky za radu :lol:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, to xls se mi nepovedlo stáhnout, error 404, ale tak pohraj si s tim, projdi si to a uvidíš co tvše tam najdeš užitečnýho, ale radši tam bez konzultace s odborníky moc nezasahuj, nebo ti to vyplivne.. určitě se na to dá sehnat i čeština.. mno, tak si vychutnej grafickej zážietk! jinak, mě ty hodnoty nevaděj, ale já nejsem příznivec desetinnejch čísel a moc drobnejch měě rozčiluje, radši zaokrouhluju, ale nedivim se, že to nejde, asi tam bude docela slušný rozpětí, na tá mxce bylo rozmezé 200hz, takže se to dalo trefit vpoho...

Obrázek uživatele NIKEOS

jo tak to určitě. Já bych ani v tom dále "nešťoural" . Jedině za účasti, aspoň písemné, tady přes Vás, odborníky. No budu to monitorovat a kdyby něco, tak se ozvu.....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, tak jen pro info, já nejsem zas tak uplně odborník, je mi 16 a radim jen ze zkušeností.. to spíš Ali, Honza a Jome, ti sou profíci, Diallix je taky skvělej na SW, mno, ohledně taktování ti poradim, ale dkybys se šťoural v nastavení directu, tak to už ti neporadim...ale taky kdo by se v tom šťoural že?? :)) rozhodně nepokoušej osud, radši si užívej že to už funguje a klidně si mužeš postěžovat u výrobce, že přetaktoval grafiku moc, jo a možná..., možná bych zkusil zvýšit ty takty a snížit jen paměti, protože to vypadá, že jen pamětem owerclock nesvědčí, a každej Hz se hodí :))

Obrázek uživatele NIKEOS

hmm tak na to, že Ti 16 let,,,,, no jo dnes je už jiná generace :)) já jsem si svůj první komp koupil až před 4 lety..... no nic. Takty shaderů i jádra mám tedy krapet zvýšit říkáš, a paměť ještě více snížit? Kolik bys doporuči?..... nechce se mi procházet net, to bych to určitě někde našel, ale to by zabralo spoustu času...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

hele, paměti nesnižuj, ale věnuj tomu pár hodin a zkus zvýšit shadery a jádro, tak o 5 mhz dycky a uvidíme o kolik moc to pude bezpečně... je to jako aby sis s tim pohhrál, protože nevíme hodnoty, který zpusobily ty artefakty..je top na tobě, nežeň to peřs hodnoty, co tam byyl v základu, ale zkus se k nim priblížit, když to bue fungovat, tak si to klidně mužeš ještě zvýšit, ale myslim, že je to už tak dost silný a s vyššim taktem klesá životnost a stoupá teplota a spotřeba, co máš za zdroj?? předpokládám tak 450W

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

NIKEOS wrote:
hmm tak na to, že Ti 16 let,,,,, no jo dnes je už jiná generace :)) já jsem si svůj první komp koupil až před 4 lety..... no nic.
jen tak mezi námi, na věku nezáleží, ja mám úpc 6 let, a sem samouk, sem šťouravej,t akže sem to prolez a vim o tom dost, i dkyž ne vše.. ale co vim tak poradim, od toho tu jsem a díky tomu jsem dokonce i v týmu PCP, i když jako subadmin... ale jsem tu abych pomáhal, jako celý PCP tým, tak snad jste s námi spokojeni!

Obrázek uživatele NIKEOS

zdroj mám 500W Fortron Blue storm... no já si s tím určitě pohraju, a rozhodně nechcu jít přes ty defaultní hodnoty 625/1566/900 ty tam byli a i výrobce je uvádí ....

Obrázek uživatele NIKEOS

samozřejmě jsem s Vámi spokojen, don't worry :-) be happy :)) zatím se stále řídím Vašemi radami a PC je stále komplet :lol: ...já osobně jsem vděčnej za každou radu, jelikož jsem úplný laik. Už jsem zkoušel psát i na fórum nvidie v angličtině, ale zatím žádná odpověď, z BFG stránek mi přišlo jen sáhodlouhá zpráva o zdroji, že si mám přečíst...... samé kraviny, i moje chyba předem jsem jim tam neposlal složení celého PC na zdroj jsem zapoměl..... tak vše radši budu řešit tady s Vámi na PCP....rychlejší reakce a navíc v češtině, i když english není problém, ale jakmile se jedná o technické údaje, výrazy.... :shock: ...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak, přes defaultní hodnoty jít mužeš, ale na vlastní riziko, a myslim že tak akrta je dost silná a nepotřebuje to, i když ATI je silnější. jinak, problém na všech profi fórech ej že si tě ani nikdo envšimne, nebo složitě odpoví, ale většinou neodpoví, enbo za dlouho, tady se snažíme odpovědět hned, i když taky nejsmeš u toho kompa furt já teba celej tejden chybim a o víkendech taky, ale pak to dotáhnu, a myslim, že to je hlavní pro tohodle fóra, dycky si vás - tázajících se - někdo všimne! jinak, za celý tým PCP díky za chválu, spokojení majitelé PC, to je náš cíl (si myslim já, heh:)) ). s těma hodnotama si pohraj a informuj nás. zatim.

Obrázek uživatele TheALuminium

No tak ten můj poslední nápad koukám nebyl špatný :)) :???:

Obrázek uživatele NIKEOS

jo jo, díky moc teď před chvílí jsem opět dohrál a po 1 hodce stále v poho, podle rad Tobio stále zkouším navyšovat MHz co nejblíž k původním hodnotám teď tam mám 614/1538/825 a frčí v poho. Budu to každý den zkoušet a pak se ozvu, ale osobně si myslím, že už mám vyhráno...
:)) jak jsem již několikrát uvedl, díky Vám všem :lol: no nic jdu krape pospat, ráno opět do práce :x

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, veškerou zásluhu na řešení má Ali, on měl ten nápad s podtaktovánim, i když mě to napadlo taky.. ale já už sem pak jen poradil, jak na riva tunera a bylo to.. rozhodně, s hodnotama si pohraj, jasný je jedno, pamětem vadilo přetaktování, ale zbytek by se měl dát taktovat ještě výc než výrobně...jen si s tiim pohraj..a až dá ali svolení uzavřít téma, tak ho zavřu, protože se to musim pořádně naučit :)) čus

Obrázek uživatele NIKEOS

Čus, no díky patří oběma :-) . No zrovna se chystám si s tím krapet pohrát. Takže paměť nechávám asi na 825Mhz a jak říkáš s ostatními jako frekvencemi jádra a shaderů, můžu jít výš než je default 625/1566Mhz??? Nerad bych to přepískl....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, dyž to přepískneš.. to ani nejde, ty karty maj dycky velkou rezervu a když nepudeš do hodnot s vykřičníkama, tak je to dobrý, jen akorát sleduj teplotu, aby se ti nevyšplhala nad 80°C, to by bylo zlejší, hlídej teploty a moc to nepřepínej, beztak to ani neni třeba moc, dej si tam tak o trochu víc a bude.. jinak, rezerva by měla sahat někam 675/1750/825, pak už by to byl už větší risk, ale mohlo by to ještě být stabilní...

Obrázek uživatele NIKEOS

no tak to nevím s tím vykříčníkem ten tam byl už u těch defaultních hodnot teda u shaderů 1566???

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

hups:D mno, tka je to přetaktovaný už od výrobce, ale mělo by to bejt taktovaný stabilně aby to grafiku nepoškodilo, když totam bylo, tak to tam bylo, každopádně tam bude rezerva, ty hodnoty jsou podel nepřetaktovanýho modelu, ty přetaktovaný čipy maj větší odolnost, proto jsou přetaktovaný... neboj... ale řikám, přes jít nemusíš...

Obrázek uživatele Liquido Master
[15360] takty

Chlape to zas jako v poho vubec se neboj taktovat ....ja když jdu hrat dycky Crysis tak dam fajn na 50 procent tak to zvyšuju z 1600/660/900 na 1640/680/940 ....s těma pamětěma moc nemate pravdu spíše méně zyvšujte Shader Clock jinak jsou artefakty:)..........a ohledně teplot .....te grafice vubec nevadi 95 stupňu .:)........když to dje do 100 tak to je trošku blbe 100-110 grafika zvlada a 115 už se neručí za to že se nepoškodí jádro......Krom toho zahrej si s lehkym taktem 2hodiny Crysis a uvidiš že ta teplota bude kolem 92 stupňu ....:) a to mam dobry chladiš a dva větraky ..teplot grafiky se fakt neboj jádro vydrží hodně ..:).

Jinak díky za tip s podtaktováním taky jsem uhral 3-4 zapasy a nic :grin:

Obrázek uživatele NIKEOS

no tak s tím CRYSIS, ten jsem hrál hoďku bez jakéhokoliv zásahu do fan % a taktů grafiky ale teplotu jsem neměřil, ale zatím jsem nikdy nepřesáhl 65°C co si pamatuji. No já mám jinak v casu: přední dolní fan, zadní horní, zdroj mám dole, a ještě dole mám jeden fan, a dole před zdrojem....jinak na první stránce tohoto tématu jsem posílal pár fotek přes ukazto.com.... ale nejde to nějak otevřít.... no já se toho taktování abych pravdu řekl bojím....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[15362] Re: takty

Liquido Master wrote:
Chlape to zas jako v poho vubec se neboj taktovat ....ja když jdu hrat dycky Crysis tak dam fajn na 50 procent tak to zvyšuju z 1600/660/900 na 1640/680/940 ....s těma pamětěma moc nemate pravdu spíše méně zyvšujte Shader Clock jinak jsou artefakty:)..........a ohledně teplot .....te grafice vubec nevadi 95 stupňu .:)........když to dje do 100 tak to je trošku blbe 100-110 grafika zvlada a 115 už se neručí za to že se nepoškodí jádro......Krom toho zahrej si s lehkym taktem 2hodiny Crysis a uvidiš že ta teplota bude kolem 92 stupňu ....:) a to mam dobry chladiš a dva větraky ..teplot grafiky se fakt neboj jádro vydrží hodně ..:).

Jinak díky za tip s podtaktováním taky jsem uhral 3-4 zapasy a nic :grin:

takže, já tě tu vítám, mno, jak moc ce vyznáš v PC?? mě příde že vubec, 100°C??? seš blázen??? nad 80 ej to už hodně!! ta grafika to vydrří, to jo, ale ne celej den...! taky to ubírá životnost! tit eda povim, tady je to pamětma, prpože co jsme je snížili, jde to bez problémů! zkus je Nikeos ještě zvýčit a uvidíme, ale rozhodně neposlouchej toho Ligimastra, má sice pravdu, vydrží to a taktovat se to taky dá, ale je uplnej CVOK, dkyž řiká to co řiká! přeju mu, aby ho ta grafika pořádně vytrestala, dkyž jí takle morduje a odešla do Křemíkového nebe na zaslopužený opravdu odpočinek! to je až nehumální (nepočítačomálni, heh)! moc riskuječ a brzo ti shoří, ne pro teploty, ale i pro to opotřebení! mno, uvidíme, liquido, co ti na to řeken Ali, ale za takovýdle rady to asi nebude pochvala... :))

Obrázek uživatele NIKEOS

Tobi díky za odezvu. No já bych to určitě nezkoušel, mě to bohatě stačí to co teď mám a přetaktovávat nic nehodlám, i když tvrdíte, že to jde. Ale může se stát, že to půjde do ....... a pomalu 7.000 za grafiku, kterou mám teprve měsíc a 14 dní, bych znovu dávat nechtěl, jelikož selským rozumem, si myslím, že v momentě kleknutí karty pro přetaktování mi zaniká právo reklamace.... to já zas takovej ďábel nejsem..... a jak říkáš při opětovném navyšení pamětí to jde opět po ani né odehrání jednoho zápasu do "kytek"......

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jak řikám, je to pamětí, to by se dalo aj reklamovat, jako nestabilní výrobní přetaktování...jinak, nám tu nešlo o to zvýšit výkon a extrémně přetaktovat, ale naopak podtaktovat a tim se zbavit obtíží, jinak sme chtěl ještě liquidovi, u tebe to dělaly shadery, tady paměti, jinde bude zlobit zas čip, to je různý, jak co unese... nemusí se stát, že celá karta bude lepší aby zvládla přetaktování.. záleží jak kdy a kde..

Obrázek uživatele Liquido Master
[15365] re

Kamo jako sorry ale ty že jsi Admin HW??? Jako to bys měl mit vic zkušenosti ne?? a krom toho kdo říkal že ta teplota je celý den těch 92 chlope?? TO neříkám ale vy testujete teplotu GPU na hrach jako je PES 2008...Copak to je náročná hra na dnešní PC???Zkus si zahrat Crysis na 1280x1024 na High detaily hodinu a uvidiš že to nebude nic noveho takova teplota.. :o :grin:
Dobre poslouchej si admina HW ale dělaš zbytečnosti....Jestli tu kartu chceš mit 15-20 let :)) okay boj se teplot 80 stupňu :)) :))
Ale říkám ti fakt nestrachuj se z teplot u takových her:D

for TOBiAS NVIDIA GPUs are rated for operating temperatures past 120°C -max provozni teplota takže hoďku vubec nevadi něakych 90 stupňu....
za druhe.: Kamoš ma BFG 7950GT a padalo mu to až na 100 stupňu tu grafiku už ma přes dva roky ale když hraje nove hry tak těch 90 tam je.....
A i kdyby ?? když se bojiš teploty Nikeo ? Tak přitni na FANu grafiky - ten mužeš libovolně regulovat a když se bojiš te teploty tak to hoď na 50 procent a pohoda:) .... :grin: :cool:

Obrázek uživatele TheALuminium

Ano v tomhle má Liquido pravdu. Pokud máte grafiku na 2-3 roky tak teploty kolem 100°C pokud nebude tedy padat tak v podstatě nevadí, jestliže je nová :-) ale pro normální chod je max těch 80°C se slušnou výdrží. Jelikož mě vadí jakákoliv teplota uvnitř PC tak já se držím na maximálních 55°C při maximální zátěži jak 3D marku 2006 tak crysis. Nepotřebuji zrovna další topení do pokoje :-)

Obrázek uživatele Liquido Master

Děkuji moc za uznání....krom toho myslím že za 3 až 5 let budeš kupovat novou takže proboha když budeš hrat 2 hoďky tak nevadi těch 90 a ještě k tomu při PES 2008 k nim v životě nedojdeš,ale nebo pokud tobě to vadi a irituje tě to tak zvyš fan a je to ....
Grafika vydrží hodně:) :-) :))

Obrázek uživatele TheALuminium

To samozřejmě, je na to stavěná. Dnešní grafický karty jsou složitější než samotné základní desky a s ochranou se též počítá. Ale pokud je někdo náruživý, nebo profesionální hráč, tak by jí neměl tolik zase přehánět a koupit si slušné chlazení :???:

Obrázek uživatele NIKEOS

zdravím, tak teď jsem dohrál po asi po 1,5h CRYSIS a maximální teplotu jsem měl 72°C s tím, že fan mám na 50%. Ale to už tak nechám. Ještě si krapet,možná, pohraju s těmi takty, ale do paměťí už rejpat nebudu default bylo 900Mhz nechávám na 850Mhz ..... já osobně si myslím, že můj zásadní problém s padáním hry je vyřešen. I když mi je stále záhadou. Jak už Liqiudo uvedl PES 2008 není vůbec nijak zvlášť náročná hra pro GPU oproti CRYSIS, který můžu hrát na defaultních MHz 625/1566/900 bez jakéhokoliv problému...pro dnešek se loučím pánové....

Obrázek uživatele Liquido Master
[15370] re

Okay to jsem rád že je to v poho ...hlavně se nenech strašit pověstma že ti vyhoří grafika a podobně. Kdyby na to nebyli připraveni nic by takového nevyráběli :-) :))
Jo a ještě k tomu jsme na tom podobně ja při Crysis a při 50 procent fanu mam taky kolem 76 stupňu ty taky i když uvádíš 72 tak když se přepinaš což předpokladam že to tak dělaš Alt+Tab do winu a divaš se na teploty tak ta teplota okamžitě ěhem 2 vteřin klesne o 5 :grin:

Jinak aabsolutně bezkonkurenční program na teploty a zjištění věcí o PC je EVEREST !!! :cool:
Tak se měj, ale stejně udělej to jako já ....radši ji časem reklamuj ....protože takto nataktovaná grafika to musí vydržet tu frekvenci :).....ja ji mam z alfy a reklamaci budu mit hotovou za týden a za týden budu mít náhradu :)) ale je to na tobě :-)

Já taky ještě uvidím ...Tak pěknou hru kdyžtak se ještě ozvu kdyby něco nehrálo a kdyby tobě taky ne :grin: :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[15371] Re: re

Liquido Master wrote:
Kamo jako sorry ale ty že jsi Admin HW??? Jako to bys měl mit vic zkušenosti ne?? a krom toho kdo říkal že ta teplota je celý den těch 92 chlope?? TO neříkám ale vy testujete teplotu GPU na hrach jako je PES 2008...Copak to je náročná hra na dnešní PC???Zkus si zahrat Crysis na 1280x1024 na High detaily hodinu a uvidiš že to nebude nic noveho takova teplota.. :o :grin:
Dobre poslouchej si admina HW ale dělaš zbytečnosti....Jestli tu kartu chceš mit 15-20 let :)) okay boj se teplot 80 stupňu :)) :))
Ale říkám ti fakt nestrachuj se z teplot u takových her:D

for TOBiAS NVIDIA GPUs are rated for operating temperatures past 120°C -max provozni teplota takže hoďku vubec nevadi něakych 90 stupňu....
za druhe.: Kamoš ma BFG 7950GT a padalo mu to až na 100 stupňu tu grafiku už ma přes dva roky ale když hraje nove hry tak těch 90 tam je.....
A i kdyby ?? když se bojiš teploty Nikeo ? Tak přitni na FANu grafiky - ten mužeš libovolně regulovat a když se bojiš te teploty tak to hoď na 50 procent a pohoda:) .... :grin: :cool:

mno, tak asi bych se ti měl omluvit... tak sorry, ale fakticky, todle se totálně příčí s mejma znalostma, jako neřikám že ty grafárny nevydrží 120°C, ale proč je vařit, když to může jít i níž? proto radim všem držet se při zemi.. tak aspoň se poučim. Adminem jsem prostě protože ledasco vim, nejsem čistě zaměřenej na HW, radim i v SW, pokud vim o co jde, ale spíš v HW, proto jsem admin HW, ale je mi 16, a studuju gympl, radim z vlastních zkušeností, nejsem uplnej odborník! to jsou jiní, proto jsem taky jen subadmin, ale to je na dlouhý vysvětlování... fakt sory, příště si to raději ověřim,a le mě se to fakt zdálo moc, jem měl přehnaný reakce. tim bych to asi ukončil.. v tomto tématu šlo ale hlavně o odstranění artefaktů a ne o přetaktování, jak jsem řekl předtim, což se nám povedlo... snad omluvu přijmeš..

Obrázek uživatele Liquido Master

Jo v pohodě neomlouvej se .... :grin: :)) ...já jsem taky jeětě mlaďoch ....ale Grafiky vydrží hodně no oproti procaku a tak ..,.Jako tež mi neděla zrovna dobře když tam vidim těch 92 stupňu ale tak stači dat fan na více procent a je to :-)
Grafiky jsou dneska vyfarane viš co......A vubec se neomlouvej :)......Problém se vyřešil i u mě ale stejně ji asi reklamuju :) mam ji z alfy a bydlim v Ostravě takže to budu mit za tyden zpatky:)

Obrázek uživatele TheALuminium

Poslední slova a uzavírám téma ... k Vašemu taktování a teplotám asi takto:
Samozřejmě, že grafika, cpu, jižní můstek apod. to vše je stavěno na určitá teplotní maxima, které výrobce napíše v našem případě jste napsal, že to může být i 120°C. Tím se ale samozřejmě myslí největší teplota pro danou součástku což není tak zcela dobře. Pokud bychom furt jeli na této teplotě každý den třeba 6 hodin tak během pár týdnů začnou první problémy, anebo grafika hned "klekne" a také by Vám PC pěkně topil :-) . Ano výrobce nám udal nejvyšší teplotu, ale proč bychom jsme jí dosahovali že :)) . V zásadě platí, čim menší teplota tím lepší funkčnost a výdrž. Měli byste grafiku držet do těch, nebo kolem 80°C a myslím, že výdrž a funkčnost budou optimální. Co se týče taktování, tak je vždy nejlepší projet internetová fóra, nebo diskuze a zjistit jak jiní uživatelé byli úspěšní, samozřejmě se stejným typem grafické karty. Napíšou tam frekvence a pak jen stačí nastavit, případně ještě koupit lepší chlazení a máte vyhráno. Pokud nemůžete najít tak stáhnout nejlepší taktovací programy jako ATI TrayTools, nebo RivaTuner a pomaličku zvyšovat takty a vždy po navýšení vyzkoušet funkčnost grafiky a nejlépe je to dělat pomocí 3D Marku a přímo zjišťovat počet bodů, jestli došlo k navýšení, nebo naopak. Je to sice na dýl, ale výsledek může být i velmi příjemný :-) a toť vše k tomuto tématu :???: ....
LOCK

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

mno, příště bych jen neměl vyjíždět, ale vzhledem k tomu že mě Ali a všichni ostatní dotěď učili optimum 70°C, tak se mi todle fakt zdálo moc :eek: , jen příště si musim dát bacha na to co píšu :)) :? , ale důležitý je že problém jsme vyřešili. a jestliže se ti mé znalosti zdají býti příliš malé na to abych byl adminem tohoto PCP tak to oznam a já se degraduju na pravidelnýho přispěvatele... :o