ATI Radeon 3850 HD

Hezký večer všem,
mám tu jeden raritní problém.......

Pod WIN 7 RC jsem instaloval ATI Radeon 3850 HD bez potíží, nicméně na oficiálních WIN 7 to nejde, proč?

Už jsem projížděl fórum, nenašel jsem nikde odpověď na problém, jak na trvalo vypnout vynucení digitálního podpisu ovladače pro HW pod WIN 7. A prosím Vás o jedno, jestli mi chce někdo pomoci, nenabízejte mi možnost spuštění pod F8 při startu PC - to můj problém nijak neřeší, děkuji všem.

Pro bližší INFO klidně napište, díky.....

EDIT by TOBiAS: trochu si uprav název tématu - nastiň problém (pro ostatní uživatele)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

na W7 RC i na ofiko používáš vestavěné ovladače systému nebo ovladače od grafiky z CD? zkoušel jsi nejnovější verzi (10.3 www.ati.com)?

jinak nejde znamená co? jak se to projevuje? co se děje na ofiko Winech?

Obrázek uživatele Fredderico

Mno tak řekněme, že když navštívím správce zařízení, tak se mi jeví v podrobných INFO, že grafika je ve slotu PCI, ale fyzicky je to AGP.

Abych odpověděl na otázku, zkoušel jsem instalaci z originálního CD, ale kde nic není, ani čert nebere. :0)
I nové DRIVERY z ati.com jsem již zkoušel i s Hotfixem na AGP. Nejde.

A nejsem začátečník.... :-D

Proto bych rád znal radu, kde vypnout digitálně podepsané ovladače ve WIN 7, nejlépe asi v registru. Pak jistě půjde instalace z CD

Konfigurace: MSI K8NEO-2 PLATINUM s.939,2GB RAM - GEIL, 4400+ X2 TOLEDO, ATI 3850 HD, Zdroj HDReady 640W PFC aktivní, 1x250GB - 1x160GB - 1x1TB HDD, Creative Audigi2 ZS platinum zvuk.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

aha.. to s tím AGP-PCI je správně, to je záležitost čipsetu kdy AGP je vlastně připojené na PCI taktéž..

nám jde tedy o to, že systém se brání proti nepodepsaným ovladačům..? ve většině případů by ti měl ale nabídnout "toleranční patent" a povolit ti driver a cokoliv nainstalovat i tak.. kde se to vypne to já nevím, ale třeba budou vědět kolegové (já jsem přes HW)..

ale i tak.. systém má vlastní driver, případně si jej sám stahne.. to se stalo nebo nestalo? teď když jsi tam "cpal" svoje ovladače už to těžko zjistíme, ale kdyby jsi toužil po reinstallu zkus to a neinstaluj nic, spíš zkoumej, jak grafika funguje.. vsadím se, že 90% věcí bude naplno fungovat na základním ovladači, případně na tom co si W7 stahne..

a vůbec.. ta grafika teď nefunguje? :)

Obrázek uživatele Fredderico

Je to sice hezké, že mi WIN 7 nabídl své drivery, ale k čemu mi jsou, když na nich nic nejde. V rámci možností.... ani ty přiblblé hry pod WIN mi nejdou spustit, protože mi to vykazuje chybu, že není povolená hardwarová akcelerace. K čemu mi tedy ty ovladače jsou?

A žádný toleranční patent mi teda nenabídnul...... Takže vůbec nevím co s tím. U WIN XP to bylo vše v pohodě. Na začátku instalace mi to vykázalo stejnou chybu, ale ovladače si přijmul.

Říkal jsem si, že když mi už tady nikdo nepomůže, ten krám poletí z okna a problém bude vyřešen...... :0)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

je to sice stará grafika, ale fungovat musí :)

ty drivery co si najde win by měly být fungkční.. no a pokud nejsou, tak nevím, ale nejspíš prostě HD3870 podporu pro W7 nemá.. :(

teď si vzpomínám, že pro W7 je nutnost minimálně DX10 grafika a to HD3000 nejsou :( nevím jesli je to přesně tak ale myslím, že jo..

EDIT: HD3000 jsou DX10.. takže problém bude ještě někde jinde.. kde? :shock: třeba někdo vymyslí jak obejít ten certifikát..

Obrázek uživatele TheALuminium

Máte x86, nebo x64 verzi W7?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Mám nainstalované W7 x86


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.