Ati Radeon 3850 AGP+Athlon X2+nForce3+Win7 Lze Zprovoznit???

Dobrý den, všem IT mágům.
JIž, nějaký den procházím různá fóra, při snaze nainstalovat Win7 na mou starou(dobrou) AGP konfiguraci.
Jde o vyřešení problémů s ovladači Grafické karty.
Aby to bylo v kupě přidávám odkazy na sestavu:
Základní deskahttp://eu.msi.com/product/mb/K8N-Neo2-Platinum.html#/?div=Detail
Grafika:http://www.powercolor.com/global/products_features.asp?id=183#Specification
Procesor:AMD Athlon™ 64 X2 4200+, 939
RAM: 4GB, DDR 400Mhz
OS: WIN7 x64 Profesioal (Originální)
Znalost PC: Podle návodu, dám asi vše. tj Pokročilá znalost.

Problém:
Již vím, že tato kombinace je pro WIN7 smrtící, proto se obracím na Vás všechny.
Po pročtení mnoha anglickách a jiných fór jsem se nedopídil jasného návodu, jak vše zprovoznit(cizojazyčké stranky jes s překladači:( )
Problém dělá ovladač grafické karty, ktarý se prostě njede naistalovat, pokud ho tam dám ručně přez správce zařízení, je naistalován, ale musí poté docházet k nějakému konfliktu, zaviněnému asi Nforce 3, jelikož PC padá, restartuje se, tudíš WIN7 nahlásí CHYBA kod 43 a grafiku odpojí.
Je s podivem, že se starším AMD athlon 64 3200+ WIN7 fungují bezproblémově, akorád prostě jedno jádro nestačí.
Je jasné, že je chyba v Kombinaci kompnent, ovšem po 2 letech WIN7, věřím že nějaká cesta bude. Viděl jsem mnoho nastíněných postupů(editace .inf atd) bohužel nic jasného, polopatě.
Samozřejmě používám ovladače od ATI-Hotfix.

Shrnuli to:
Po instalaci WI7 jde vše normálně jen není naistalovaná grafika,
po vložení ovladačů se grafika stejně nenainstaluje poté dám instalovat ovladač ručně přez správce zařízení, tak tam ten ovladač dostanu. Poté systém zkolabuje(restarty , modrá smrt), grafiku vypne a ohlásí code 43(tj nekompatibilitu hardware).

Co vlastně chci:
Rád bych, aby někdo znalí jasně řekl, že to prostě nejde dát dohromady, Dále pud je cesta a je v ENG, tak ať mi to s laskavostí, prosím přetlumočí. Pokud mám ubgradovat bios, napošte jaký přesně dát nechal bych udělat odborníkem). Zajímají mě vaše vlastní zkušenosti. Perte sem odkazy, které mohou jakkoliv pomoci. Nezadal by někdo problém na WIN7 forum, případně nepřeložil stávající(nějaká řešní tam jsou, i odpovědi typu nejde to, ale google překladač je na to asi málo, pro plné porozumění)

Můžeme to pojmoui jako jakousi výzvu:) a proto kdo problém rozlouskne mám u mě Flašku, bez legrace. :???:
Předem díky za snahu, snad se dílo podaří.
PrasoPes

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, tuším, že jsi zkoušel ty ovladače z té stránky, zkoušel jsi i ovladač pro vistu?
Pro upgrade BIOSu potřebuješ vědět stávající verzi, aby jsi nepřehrával BIOS stejnou, nebo starší verzí. Tento program http://www.pcporadenstvi.cz/everest-home-edition ti řekne jakou verzi BIOSu máš nyní (hledej v základní deska dál BIOS)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

s to flaškou jsi urazil všechny zdejší abstinenty :)) bohužel jsem tu sám :D

říkáš, že s 3200+ to jede... tzn v té samé desce a kompu jen jiný procesor, nebo je to komplet jiná deska s jinym procesorem??

Obrázek uživatele Prasope

Ovladač pro vistu jsem nezkoušel, tuším, že tak nějak jsem to možná zprovoznil s OPTERONEM. Bios desky vím jaký mám, a doknce existuje Live ubdate od MSI(minule to nějak nefungovalo ale kouknu na to)
Ja píšu v první větě kdysi už to cele fungovalo, akorád byl místo X2- opteron 165.
Ty ovladače na vistu mi nějak v koutku paměti říkají jojo.

V compu je jen místo 4200 X2, 3200 a jede to v pohodě, celý systém. Nejde ani tak o druhé jádro kvůli výkonu, ale spíše abych mohl pracovat s více aplikacemi dohromady.
Abstinence e jen nemoc, léčitelná alkoholem:)

Jinak, před chvílí jsem nainstalova XP x86 originál, vše fungovalo okej, jen drobné potíže s instalací nejnovějších Hotfix, přičemž grafika naistalována a celý systém funkční.
Po 15 minutách bez zátěže Modra smrt a oznámení o chybě ATI2diag, bo něco takového, takže chyba v ovladači grafárny, opět:( nyní při spuštění např countera, minutka v menu a totální zásek. Skusím starří Hotfix a pokud to nepůjde, vypadá to na závadu na Grafarně , což je opět divné, jelikož jsem půl roku hrál 3D online hru a nepadalo to nic. začíná se nám to zamotávat:)

edit:Ta samá sestava 3200+ vse okej--X2 konec nejde grafika
Ono celkově není co moc vymýšlet, je to dáno nForce3 X2 a AGP, je ot na netu mockrát řešený problém, ale návodu jak se dostat k řešení jsem se nedobral.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

první nutnost je zkusit grafiku jinde..
jinak mě stále nedochází, kde byl ten Athlon 3200+... je to jiná sestava a jiná deska, nebo tahle sestava a deska a chodilo to, než jsi vyměnil procesor za lepší?

Obrázek uživatele Michal Čížek

Jak to tak znova čtu, vzpomínám si, že jsem jednou řešil defakto stejný problém, jen na jiné desce a jiné komponenty, přitom HW plně podporující 64bit fungoval jen na 32bit instalaci w7, deska byla také s AGP a ovladače pro 64bit, už ani nevím co to bylo za GK, prostě nejely. Tenkrát jsem to uzavřel, že nemůžu chtít od starší desky zázrak, ale to asi pro Tebe neni řešení.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.