Ati HD 3650 AGP 512 mb : malý takt paměti.

DObrý den zakoupil jsem tuto kartu a po nainstalování ovladaču jsem docela naštvaný.
karta je nepoužitelná protože takt paměti v klidu i v zátěži se pohybuje kolem 300 mhz místo udavaných 800mhz na stránkách vyrobce. Uz si fak nevím rady prosím vás o pomoc díky moc za jakoukoliv radu ;-)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tedy jedná se o DDR2 paměti, tedy dual data rate, tzn jejich efektivní frekvence je 800MHz při zobrazení reálné frekvence 400MHz (tu ukazují i catalysty, tedy reálnou)..

pokud má šlapat na 400MHz a ani v zátěži se na ně nepřepne, spust catalysty, jdi na kartu overdrive, odemkni si OC a přetaktuj je na 400MHz (tedy 800 efektivně)..

ovšem nejlépe mi pošli link, kde jsi ji kupoval, protože jsou i verze levnější a pomalejší, se sníženými takty..

Obrázek uživatele Tomasdekos

Díky za vysvětlení GK jsem kupoval zde : http://www.notesy.cz/ati-sapphire-hd3650-512mb-128-aktiv-2xdvi-agp-p-584... už mi to dává docela smysl. Jen je divné že podává horší výkon jak Geforce 6600 128mb .

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

horší výkon? urrčitě by měla podávat o hodně lepší.. HD3650 nemá moc výkonu, ale je +-3x výkonnější, než 6600GT!! máš správně nainstalované poslední ovladače?

Obrázek uživatele Tomasdekos

Ano horší výkon. Dokonce se mi samovolně vypinají hry které předím jeli. Ovladače mám tyto http://www.sapphiretech.com/presentation/downloads/download_index_01.asp... a sou nejnovejsí.

Ale nejak to nechápu Geforce 6600 Sem pretaktoval pamet na nějakych 900 mhz a tady to jde jen tak do 400 a to byla tusím GT verze s DDR3.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

win XP?

možná máš špatně nastavené catalysty, možná je grafika vadná.. chtělo by to zkusit projet to ati overdrive v catalystech a pokud to nepude, zkusit v jiném počítači.. jinak reklamace nebo dojít do obchodu kdes ji koupil (pokud je kamenný) a jesli by ji nezkusili v nějakém z jejich PC tam.. určo tam mají dost AGP šrotu :D

Obrázek uživatele Tomasdekos

No jedná se o Windows 7, ale pochybuju ze by to bylo tím. Ale pravda na tom e shopu udavají jen 400mhz takt pameti coz je mín jak u geforce 6600 takze to muze bejt tím ne ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak rozhodně DDR2 znamená velkou degradaci ale i tak by se měla udržet nad GF6600.. GF6600 je už stará vykopávka.. jenže pokud se ti třeba i jádro podtaktovává a nejede na svých cirka 625MHz (teď si nejsem jistý), tak to by ten výkon určiě ovlivnilo..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.