asus R9 280x

zdravím
grafika zobrazuje artefakty http://www.exasoft.cz/asus-r9280x-dc2t-3gd5_d90009.html
ovladače grafiky jsem přeinstaloval zkoušel nejnovější beta ovladače stejně bez jakykoliv změn.Při reinstalaci jsem používal dduv1262 pro plné odinstalací všeho softwaru od gpu.Tak bych se chtěl zeptat co by to mohlo způsobovat,protože prodejce pořád tvrdí a stojí si za tím že té grafice nic není.Za všechny rady všem předem děkuji
video tady:https://www.youtube.com/watch?v=82gHJ_pB2TA&feature=youtu.be
hw:cpu:I5 4670K,mb:msi z87 g45 gaming,ram:2x4gb A-dada gaming series 1600mhz,psu:fortron raider 750w 80+silver

Obrázek uživatele Michal Čížek
[85551] asus R9 280x

Ahoj, použij MSI kombustor http://www.geeks3d.com/20110407/download-msi-kombustor-2-0-2/
spust a nastav BURN IN TEST 3D API hodnotu D3D9 a klikni na GPU BURN IN, spustí se ti test, zmáčkni klávesu T a objeví se teplotní graf, nech to aspon hodinku a sleduj kam vyšplhá teplota, popř při jaké teplotě se ti to seklo, nebo začlo dělat artefakty.

Obrázek uživatele hexatik
[85552] asus R9 280x

Parkrát mi to vyhodilo dx chybu v bf4,ale testy v kombustoru i ve furmarku jsem dělal teploty gpu byly kolem 72-75 stupnů vždycky to začalo šachovnicí později blikaní až po nesmyslně přetahnuté textury

Obrázek uživatele Michal Čížek
[85553] asus R9 280x

75 neni moc, to vypadá na vadu čipu, zkus to rozebrat a přepastovat chlazení, je to jediné co stím můžeš dělat.

Obrázek uživatele hexatik
[85554] asus R9 280x

Taky jsem nad tím uvažoval,ale spíš bych to chtěl udělat jako tenhle borec https://www.youtube.com/watch?v=tz2ybPrjhdw problém je,že i ten chladič nemůžu sundat,protože na šroubku je štítek;)

Obrázek uživatele Michal Čížek
[85555] asus R9 280x

Jestli je karta v záruce tak to nedělej a nech si jí zkontrolovat, pokud není, tak štítek odstran. Na videu přidává chladiče na paměti, ale už nevyměnil pastu na čipu, tu by jsi také měl vyměnit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[85556] asus R9 280x

Přehřívající-se paměti jsou dost možná příčina. Problém ovšem nemusí být ani tak v hardwaru (i když můžeš mít třeba kus se slabšími pamětmi), jako třeba i ve zdroji - špatný zdroj může podávat špatné napětí, které může u superpřetaktovaných (a tedy na výchylky náchylných) komponent dělat potíže... www.pcporadenstvi.cz/jaky-vybrat-zdroj-do-pc
Zkus grafiku v jiném počítači s lepším zdrojem, plus co máš za zdroj a procesor?
Také může být problém v mizerně větrané skříni.
A nebo i ve špatném cracku hry... :)

Obrázek uživatele hexatik
[85557] asus R9 280x

no zdroj byl fotron raider zapůjčeny od prodejce:-) 750w +80 silver (předchozí ocz zt 650w80+ bronze)
skřín zalman z11(gpu se vešlo tak tak 1cm od kastlíku na hdd:D)
btw když se mrkneš na první příspěvek je tam video na youtube z mp Bf3:-)))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[85558] asus R9 280x

No já koukal asi na 2 vteřiny. Artefakt jsem viděl a chápu ho. Nní to neznámý artefakt. I já jsem ho v některých hrách měl. :)

Docela by stálo za to, půjčit si od prodejce Enermax nějaký.. Proto jsem se ptal na procesor, abych spočítal spotřebu, ale 500+W Enermax Pro to musí dát i s Core i7 na pohodu. Tím neříkám, že nezkusit třeba 650W. Pokud máš tu možnost. Raider je totiž docela základní série zdrojů, a upřímně je to fuj. OCZ taky není hvězda ve výrobě PSU. Enermax Pro, Seasonic S12II, nebo nějaký Tagan.

Můžeš taky zkusit přes ASUS OC tooly (GPU Tweak) nebo MSi Afterburner zkusit paměti podtaktovat. Jsi ale samozřejmě proti sobě, pokud oslabuješ něco, co sis koupil proto, že je to silné.

Obrázek uživatele hexatik
[85559] asus R9 280x

to jsem právě už taky zkoušel nastavil jsem to všecko na tu obyč edici od asusu co má kolem 820/6000mhz a ještě jsem k tomu rozjel fan na 100% nic se nezměnilo,jinak v prvním příspěvku je napsan celá moje sestava;)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[85560] asus R9 280x

Tak to se omlouvám, nějak jsem to přehlédl..
Chce to zkusit jiný zdroj, respektive jiný počítač. Pokud i tak bude problém, tak ti musí reklamaci uznat.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.