ZyXel P-600 - Asus Wl - 500g Premium V2(router) (*VYŘEŠENO*)

Ahoj mám nedávno nový internet od O2 k němuž sem dostal dost pod průměrný modem ZyXel P-600 u kterého když zapnete wifinu připojíte pár počítačů tak ti nezvládne a začne padat. Tak mě napadlo že se pokusím připojit na modem router který sem měl z minulého internetu Asus Wl - 500g Premium V2. Jenže této oblasti nerozumím prošel sem celý internet a nenašel sem jak by to asi mělo být. Problém u mě už začíná jestli kabel vedoucí z LAN od modemu mám v routeru zapojit do WAN nebo LAN. Dále co nastavit v routeru aby spolu obě zařízení komunikovali a ja si mohl připojit PC do routeru a na router se připojovat notebookem .

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, chybu jsi identifikoval naprosto správně zyxel od O2 to nezvládne. Ze zyxelu z LAN propoj kabelem ASUS taky do LAN. V nastavení ASUS vypni DHCP sever, tím zabráníš, aby ASUS nstavoval IP adresu dalších PC, necháš to tím na routeru zyxel

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Možná to zní šíleně ale. Na router se notebookem připojím a vše šlape ale jak mám do Asuse připojenej PC kabelem tak mi to nejde :shock: :shock:

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak sem na chvíli vytáhl router ze zdroje aby si to mohl načíst znova na pc a na notebooku stránky načtu ale uznejte nemohu se dostat do nastavení Routru což je dost podstatné

Obrázek uživatele Michal Čížek

no musíš se dostat do nastavení toho ASUSE, tzn: kabelem od PC do LAN asus a tam zadat jeho přístupovou IP(měla by to být 192.168.1.1) v prohlížeči, dostaneš se po zadání jména hesla přímo do nastavení, kde vypneš to dhcp.
v příkazovém řádku napiš CMD odentruj a napiš IPCONFIG odentruj, výsledek printscreenni a dej sem obrázek, možná budeš ještě muset změnit v ASUS jeho interní IP

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

rekapitulace internet funguje jak přes wifi tak přes drát jen se nemohu dostat do nastavení routru toho ADSL ale do nastavení modemu tedy ZyXel se dostanu

Obrázek uživatele Michal Čížek

s nastavenim zyxelu nic nedělej, jen v ASUS je potřeba zakázat DHCP. Takže ti to chodí s propojenym ASUSEM a přez něj se přihlásíš i wifinou?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ano do Zyxelu vede ADSL a ze ZyXelu z LANU drát do LANU Asuse. Na asusu sem zakázal DHCP. Ale po té co to nastavím vyndám zandám ze zdroje. A na router se připojím jak drátem tak wifinou. Ale z mě neznámeho duvodu už se do ASUSE nedostanu jako do nastavení. A nastavovat vše a potom to nemoct změnit je hloupost jelikož do nastavení se dostanu až po restartu :cool: :cool: :cool:

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak je jasný, že se tam nedostaneš, když přístup IP asus je 192.168.1.1 a tvůj PC dostane přidělenou IP 10.0.0.? Musel by jsi jeho přístupovou IP změnit na stejnou podsít, co vytváří zyxel např: 10.0.0.150

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

je možné že to celkové nastavení ASUSE zpomalilo přístup na něj ?? Jelikož se do nastavení fakt dostávám dlouho myslel sem si že je to kabelem ale ten sem vyměnil

Obrázek uživatele Michal Čížek

pokud máš vypnutý DHCP a změněnou přístupovou IP na stejnou podsít co nastavuje zyxel, musí to chodit stejně rychle jako předtím, ta změna přístupové IP je jen proto, aby jsi nemusel ručně zadávat PC IP podsítě defaultně nastavené na ASUSu, ale abys tam mohl už přidělenou IP od routeru zyxel

Když uděláš nastavení a pak restart jak se to chová?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Nejspíše je to drátem nebo konektory.

Ale strašně děkuji za pomoc už vše funguje. :-)

Obrázek uživatele Michal Čížek

co jsi teda na ASUSU nastavil a vůbec i jinde?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No na asusu sem zakázal DHCP a nastavil vstupní ip na 10.0.0.150 a další nastavení jako název sítě a heslo a ZyXel sem nechal :-) vše funguje tak jak má :)) a strašně moc ti děkuji

Obrázek uživatele Michal Čížek

:)) paráda