Zyxel NBG-419N nastavení

Potřebuji poradit, jak nastavit Zyxel NBG-419N. Jde mi o tom, že DHCP mu přidělí nějakou adresu 172 ****, ale od dále distribuuje svůj úplně jiný rozsah 168 ***. Potřeboval bych nastavit, aby i tento router dál přiděloval rozsah 172 *** jak přes Lan tak WLAN. DHCP jsem na něm vypnul ale nepomáhá to ...

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, nevím co přesně zamýšlíš, ale WAN informace řiká, že router dostal IP : 172.16.30.11 od DHCP serveru tvého providera s bránou do internetu 172.16.30.20
Tím je tvůj router Zyxel připojen k internetu a dál LAN informace je to čemu se říká vnitřní (domácí) sít, Zyxelova vnitřní nastavovací adresa je 192.168.1.1 pro přístup ke konfiguraci. Vypnutím funkce DHCP na tvém routeru, jsi zakázal automaticky přiřazovat IP a tím musíš mít veškeré IP počítačů připojené k routeru nastavené manuálně, vždy to musí být 192.168.1.? ?=2,3,4,5.......255 dle max. povolených IP v routeru u LAN. Je lepší mít DHCP tvého zyxelu zapnuté a veškeré PC nastavené na automatiku.
Nevím proč chceš mít i ostatní PC ve vnitřní síti začínající IP 172......

Obrázek uživatele brooklynspeedy

Protože mám 3 pc po baráku s adresou 172 *** připjeny do internetu a vidí mezi sebou data. Cokoliv je připojeno za Zyxel, tak sice do internetu připojeno je ale na data ostatních PC či sítového disku se nedostanu a to je můj problem ...

Obrázek uživatele Michal Čížek

a tyto 3 PC jsou připojeny k jakému routeru?
Napiš víc informací, od providera je v baráku teda nějaký router, do kterého jsou zapojeny ty 3 PC, z jednoho PC jsi kabel vytáhl a píchnul do toho zyxela, zyxel je tam pro jakou činnost? pro další PC, nebo kuli wifině? a potřebuješ aby ty další NTB či PC at po LAN nebo WIFI měli stejnou podsít 172....... kuli sdílení dat.
Jestli DHCP neznámého routeru přiděluje IP automaticky a potřebuješ mít víc PC viz. jak jsem psal, stačí, aby jsi píchnul kabel do zyxela ne do WAN, ale rovnou do LAN a v zyxelu vypnul DHCP

Obrázek uživatele Michal Čížek

jak jsi na tom s řešenim svého problému?


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.