UPC, router Zyxel Prestigo 660 a 3 notebooky

Dobrý večer!

Sice se to tu řešilo něco podobného několikrát...ale přeci ještě jednou...

Moje situace:

Router Zyxel Prestige 660 s wifi a připojení UPC Easy a 3 notebooky.
Aktuálně to mám nastavené tak, že první notebook který se připojí na wifi sít dostane IP adresu, jako by žádný router nebyl (86.bla.bla.bla), ale další dva dostanou už "vnitřní IP" (10.0.0.1 a 2). Ten první se normálně připojí na net a ty dva ne :-( Máte nějakou radu? Když jim všem dám adresu 10. atd. tak se nepřipojí nikdo. Je to někde v nastavení NAT? Netuším jak bych to tam měl nacpat :(

Díky za odpovědi

Obrázek uživatele luke

Zdravim,
mas v tom nastaveni vice problemu, napis mi na icq, poresim to s tebou... :-)
Pac ve sve siti bys mel mit vsechny ip adresy stejny (10.0.0.x) za x jsou ruzne pc, abys mohl mezi sebou aji komunikovat a pak bys tam mel naklonovat MAC adresu a nebo ji na UPC zmenit... a pak uz by to melo vsude frcet :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

luke wrote:
Zdravim,
mas v tom nastaveni vice problemu, napis mi na icq, poresim to s tebou... :-)
Pac ve sve siti bys mel mit vsechny ip adresy stejny (10.0.0.x) za x jsou ruzne pc, abys mohl mezi sebou aji komunikovat a pak bys tam mel naklonovat MAC adresu a nebo ji na UPC zmenit... a pak uz by to melo vsude frcet :-)

Na icq moc nejsem :-(
JJ to mi je jasné...ale nevim jak je odstranit :-(
1) všechny IP musím mít (10...)
2) nějak nastavit NATko
A jak tam mám nastavit to klonovíní MAC adresy? Mám takovej blbej pocit, že to ten můj router (Zyxel prestige 660 - HW-T3) neumí respektive jsem v admininistrátorském rozhraní nikde nenašel možnost Clone MAC :-( Na UPC už jsem psal, že bych ji chtěl změnit, ale odepsali mi, že prej to už není potřeba, že další zařízení se mají připojovat za modem a restartovat...

Obrázek uživatele luke

Zdravim,
Tak vec se ma takto:
1) tento typ routeru je ADSL, ale UPC neni ADSL... si myslim ja - rozmluvte mi to nekdo
2) se prvni pc, ktere se pripoji, tak si vezme adresy (ip,masku,branu,dns) jako by tam routr nebyl a dalsi pc si vezmou takove, jake jim router prideli. a tomu prvnimu ten pc jede... ostatnim nejede...

Kukl bych na statistiku nekam v tom zda dostal IP adresu do WAN a LAN uz ma podobne adresy (jine cislo az za posledni teckou).
DNS mu to prideluji spravne...
kdyz vypise WAN IP adresy, tak mu to taky nejede... tak nevim si uz rady :-(

Obrázek uživatele luke

a jeste otazecka, jak jsi ten internet do toho routeru pripojil?
od UPC mas modem a znej ti jde UTP kabel zakonceny RJ-45 a ten jsi pripojil do jake zdirky toho routeru?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

luke wrote:
a jeste otazecka, jak jsi ten internet do toho routeru pripojil?
od UPC mas modem a znej ti jde UTP kabel zakonceny RJ-45 a ten jsi pripojil do jake zdirky toho routeru?

No do te ADSL to samosřejmě nejde takže do jedné z těch 4. Myslím že do č.4 - na nějakém obrázku jsem viděl, že tam k tomu měli zapojený hub, na ostatních měli jenom pc. Je to v té česky psané dokumentaci od zyxelu

Obrázek uživatele luke

no jasny... a to je normalni switch... tzn. ze to nemuze jit...
chova se to jako zesilovac.. tzn. prideli to tu ip prvnimu, kdo se pripoji... to potom funguje spravne, mas spatne zarizeni.... kup si normalni router s wifi bez ADSL...
nebo se poptej pokud je novej, zda ti to nemuzou vymenit...
ADSL ma 4piny pokus se nepletu.. je to mensi konektor...
Jsem rad, ze jsme to vyresili... problem je v zarizeni, mas jinej typ

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

luke wrote:
no jasny... a to je normalni switch... tzn. ze to nemuze jit...
chova se to jako zesilovac.. tzn. prideli to tu ip prvnimu, kdo se pripoji... to potom funguje spravne, mas spatne zarizeni.... kup si normalni router s wifi bez ADSL...
nebo se poptej pokud je novej, zda ti to nemuzou vymenit...
ADSL ma 4piny pokus se nepletu.. je to mensi konektor...
Jsem rad, ze jsme to vyresili... problem je v zarizeni, mas jinej typ

Jsem taky rád...fakt jsem nad tím strávil hodně času...ale zase něco nového jsem se naučil...koupím novej router a nastavení bude brnkačka - teda aspoň doufám..

Každopádně díky za pomoc! (Kdybys někdy jel do Prahy máš u mě pivo/panáka...;) )

Obrázek uživatele luke

jj, neni zac a do Prahy se asi nedostanu, ale moc diky za pozvani...
Kdyby byl nejaky problem stim routerem, tak pisni... Zatim cau

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Mám trošku podobný problém. Z UPC routeru mi vede UTP kabel do Zyxelu. Pokud připojím laptop přes UTP kabel do Zyxelu tak to funguje. Jenže když si na Zyxelu vytvořím WiFi a chci připojit laptop přes Wifi, tak to nefunguje. Respektivě, síť se najde, laptop se do Wifi sítě připojím načte adresu, ale internet nejede. I když nechávám Zyxel jako DHCP i když na laptopu nechávám přijmout jakékoliv nastavení, dokonce jsem zkusil natvrdo napsat DNS server ve Wifi (laptopu) a stejně internet nejede.

Mým cílem je přivést internet do Zyxelu a z něj pomocí kabelu i Wifi se připojovat do internetu. Můžete mi prosím pomoct? Díky

Obrázek uživatele luke

Zdravim,
poresime to.. Muzete mi rict co mate za typ routeru.. diky :-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.