Sdílení souborů v LAN (*VYŘEŠENO*)

Dobrý den,

rád bych se zeptal (nejspíše jde o zcela jednoduchou otázku, ale jsem lamer a nevím si rady) jak nastavit sdílení souborů/disků v síti LAN tak, aby byly data přístupné pouze pro určité osoby.

Mám doma síť, 3x PC s Win XP Pro, spojení přes router, pracovní skupina LAN, jde v takovéto síti nastavit, aby např. uživatel ze stanice PC1 měl přístup do sdílené složky na PC2, ale pouze pod určitým heslem?

Nebo zda-li se dá přímo nastavit na PC2 sdílení určitého adresáře pro uživatele PC1\Test?

Pokud chci nastavit práva pro určitý login, vždy můžu nastavovat pouze pro dané PC.

Nevím jestli je to vůbec možné, pokud nepoužívám doménu, prosím proto o radu případně pomoc.

Předem děkuji.

Washa

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Myslím si, že by to šlo.
Měl bych takový tip. Na každém pc máte jistě vytvořené uživatelské účty. Složku, která má být nasdílená jen pro určité tyto uživatele, bych nasdílel jako "síťovou jednotku" a u ní nastavil který účet + které heslo je potřeba. Myslím si, že tohle by mohlo pomoci.
Je to celkem zajímavé a protože je večer a já teď nemám přístup na domácí síť, tak si tuto svou teorii ověřím až zítra. Zkuste ji taky, jestli jste pochopil, jak to myslím. Kdyby jste narazil na problém, tak napište, ale já to zítra k večeru vyzkouším a jistě narazím na nějaký problém ;). Ale za pokus to stojí, Vyzkouším a ještě napíšu ... Kdyby jste to měl dřív, taky napište ...

Obrázek uživatele washa_rednecks
[10710] Jde to :)

Díky za radu a tip :)

včera jsem si s tím ještě hrál a přesně k tomuto jsem dospěl.
Zkoušel jsem vše možné, nic nešlo, až jsem vyzkoušel použít stejný login a heslo a ejhle :)

Takže ještě jednou díky za radu, jde to :)