rtl8139d sitovy kabel byl odpojen

Dobrý den , dneska se mi vratil pc z opravny , nechal sem si nainstalovat novou grafickou kartu ... a nechal sem si zformatovat disky a preinstalovat windowsi.Kdyz sem doma zapl pc tak koukam v pravo dole ze mi nejde net , tak zkousim stahovat ovladace z nooteboku z netu ale nic se nedeje ... nemohl by mi tu nekdo poradit ? nebo poslat link na spravny ovladace ... rtl8139d

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jaká je v něm základní deska? jaký máš OS? nad XPčka už by to mělo makat bez něj.. ovladač najdeš na http://www.updrivers.com/drivers/Net_Card/Realtek/RTL8139D-Windows_2000_...

každopádně nejspíš bude ptořeba provést konfiguraci - v protokolu tcp/ip nastavit IP adresy od poskytovatele internetu.. (stejné jako na NTB, pokud se nepřipojuje přes WiFi)

Obrázek uživatele Eddiiik
[42280] :)

stahl sem si sp3 , ale ovladac z cd mi stejne nesel nainstalovat a kdybych to mnel spatne nastaveny , ip adress apod co si tu jmenoval tak proc by mi to ukazovalo sitovy kabel byl odpojen?

Obrázek uživatele Eddiiik
[42281] nechapu

no tak dneska sem spustil pc , zkusil naintalovat ovladac , ukazalo mi to ze byl uspense nainstalovanej ale kdyz du do sitovych pripojeni tak tu mam dvě pripojeni , 1 je vyhorela sitovka na zakladni desce a 2 je ta nova sitova karta co by mnela jit ... ale ta 2 sviti šedě , a kdyz dam na ni levym , zapnout - tak mi to hod : pripojeni selhalo

/update pocitac sem restartoval a zase mi tam nabehla ta tabulka s pc a cervenym krizkem : sitovy kabel byl odpojen ...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

síťovka na základní desce vyhořelá? ojojoj.. jak? blesk či co? (mě se to stalo taky ale deska přežila) mám vážné podezření, že deska utrpěla větší škody a minimálně vyplivl kupříkladu PCI konektor kde máš síťovku.. zkus ji v jiném slotu, lépe ověř její funkčnost v jiném počítači nejlépe i ve své síti..

být tebou, pokud je to ještě možné, reklamoval bych desku.. (já jsem řekl, že síťovka prostě neudrží připojení a odpojuje se a uznali mi to..)

Obrázek uživatele Eddiiik
[42283] :)

No blesk ale to se mi ale stalo davno .A nez sem daval pc do opravny tak mi net sel v pohode ....Pc mam starej uz asi 5 let a zaruku uz asi nemam :D . skusim este prehodit sitovku do jinyho slotu.myslis kdybych koupil novou sitovku tak by to slo ?? :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pokud síťovce nic není, viděl bych to na odepsanou desku :(

Obrázek uživatele Eddiiik
[42285] ajaj

do háááje , a to je mozny ?? ta sitova karta ma neco spolecnyho se zakladni deskou?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

vyhořelá síťovka na základní desce má s deskou opravdu hodně společného :)) minimálně se na té desce vyskytuje.. tzn při poškození síťovky je velká šance že je poškozená i deska (to je ovšem při poškození jakékoliv karty či čehokoliv také).. jenže to jinak, než výměnou desky, neověříš..

Obrázek uživatele Eddiiik
[42287] :)

chapu ze sitovka na zakladni desce je v haji , ale nechapu ze mi nejde sitova karta , dit to je uplne jinej slot , a jaktoze mi to slo a najednou nejde??

EDIT by TOBiAS: upravena integrita textu

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

omlouvám se, došlo k nepochopení z mé strany.. :) měl jsem namysli tu integrovanou síťovku (karta se tomu řiká nesprávě, protože není ve formě karty, pokud je integorvaná, že :) )

no té slotové KARTĚ nic být nemusí, ale deska to odnést mohla.. tedy čipset nebo nějaký pomocný čip, řadič atd.. ty totiž mají na starost propojovat veškeré součásti na desce s ostatními (jejich křižovatkou je právě čipset).. a pokud je něco z toho poškozené, je možné, že ten PCI slot nefunguje vůbec..

tedy pokud nepřestala síťová karta fungovat až po nějaké době, kdy fungovala normálně a integrovaná síťovka byla již vyhořelá..

Obrázek uživatele Eddiiik

no do ty doby nez sem to dal do opravny tak fungoval internet pres tu sitovou kartu v pohode ... sitovka na zakladni desce mi vyhorela asi pred pul rokem ... volal sem do ty opravny a rekl mi at mu to tam odvezu ze uvidi , ze je mozna poskozena sitova karta nebo ta zakladni deska . v pondeli se ozvu , zatim dekuju

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

v pondělí jsi se neozval, jak jsme na tom??


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.