asus WL-520GC

potřeboval bych prosím pomoc s nastavením routru WL-520GC
zapojení:
o2------well pti845---------WL-520GC---kabel----PC
---wifi-----notebook
aby mě šel utorrent jako aktiv[/list]

Obrázek uživatele Jiří Moos

Potřebujete tedy aby Vám šel internet jak na PC (přes kabel), tak na notebooku (přes wifi)? Stačí pouze připojit router do zásuvky, připojit kabel s internetem do příslušné zástrčky na routeru a poté jeden síťový kabel do PC. Pokud má router WiFi, tak notebook se připojí. Doporučuji však nastavit síťový klíč a šifrování dat - na routeru.

Obrázek uživatele kefozo

zapojený to už mám,ale potřeboval bych mýt otevřený port na tom PC a nějak se mi to nedaří když zapojím PC rovnou do WELL tak to valý v pohodě tam se mě to podařilo nastavit. ale když zapojím PC do ASUSU tak je port zavřenej a já si stím nevým rady

Obrázek uživatele Jiří Moos

Pardon, ale nepochopil jsem to. Máte tedy PC a notebook - dva počítače. Chcete aby oba byly připojeny k internetu. PC má být kabelem, notebook přes WiFi. Internet půjde do WELLu a z něj kabelem do PC a WiFinou do notebooku. Je to tak?

Otevřený port? Porty jsou na firewallu standardně nejpoužívanější povoleny (80,21,20,25,110...).

Obrázek uživatele kefozo

přesně tak a potřeboval bych aby mě šel na PC utorrent jako aktiv

Obrázek uživatele TheALuminium
Obrázek uživatele kefozo


to už jsem udělal a furt nic

Obrázek uživatele TheALuminium

A jak víte, že to nefunguje ? V PC nastavenou adresu máte?

Obrázek uživatele kefozo

dám tady otestovat port http://www.utorrent.com/testport.php?port=
A píše to error

Obrázek uživatele TheALuminium

Ok, bohužel v sítích nejsem tolik zkušený, ale vím způsob jak se to dá ověřit ještě jinak. Když si stáhnete nejnovější Azureus (další program na torrenty) z http://azureus.sourceforge.net/download.php ... je potřeba stáhnout si i knihovny pro Javu. Poté v tomto programu dejte Nástroje -> Nastavení a jako první byste měl vidět Příchozí TCP port a nějaké číslo. Změňte ho podle libosti třeba na 6880 a dejte dole použít. Tento port povolte v routeru, jak UDP tak TCP a poté vypněte a zapněte program Azureus. V něm poté dejte Nástroje -> Doplňky -> Network Status. V tomto novém podokně nechte zaškrtlé pouze nat/proxies a outbound a inbound a dejte spustit. Pak by Vám měl projet test sítě a možná, že tam budou chyby ohledně HTTP a TCP out, ale nám jde hlavně o testování portu 6880 (například) pokud tento test napíše succesful, tak máte vše správně nastavené.

Obrázek uživatele kefozo

Test starting
2 NAT devices found
ASUS Wireless Router: address=192.168.1.1:****, public address=**.*.*.***
ASUS Wireless Router: address=192.168.1.1:****, public address=**.*.*.***
0 SOCKS proxys found
No HTTP proxy found
1 bind addresses
0.0.0.0
Testing HTTP outbound
Test failed: Outbound test failed
Testing TCP outbound
Test failed: Outbound test failed
Testing UDP outbound
Test successful
Testing TCP port **** inbound
Test failed: NAT test failed: Connect attempt to **.*.*.***:****(your computer) timed out after 20 seconds. This means your port is probably closed
Testing UDP port **** inbound
Sending outbound packet and waiting for reply probe (timeout=5000)
Sending outbound packet and waiting for reply probe (timeout=10000)
Sending outbound packet and waiting for reply probe (timeout=15000)
Sending completion event
Test failed: Inbound test failed
2 public/external addresses found
**.*.*.***
failed to lookup AS: DNS query failed
**.*.*.***
failed to lookup AS: DNS query failed
Test complete

EDIT by Mozek: Smazány IP a čísla portů.

Obrázek uživatele Jiří Moos

Co máte za Firewall? Vypadá to, že budete muset povolit vše i na firewallu - pokud máte nějaký neWindowsácký, tak napište jaký. Jinak na Win Firewall musíte mít torrent klienta ve výjjimkách a pokud to nepomůže, tak musí být přidán natvrdo port. Co máte za OS?

Obrázek uživatele kefozo

to nebude Firewallem
Protože když to mám zapojeny : O2---adsl router WELL---PC tak to de v pohodě , ale když zapojím kabel z toho adsl routeru WELL do ASUS WL520gc a potom do PC tak to už nejde

Obrázek uživatele Jiří Moos

To je skutečně velice podivné. Podle popisu to vypadá, že to bude tím novým routerem :)) . Máte nejnovější ovladače na síťovou kartu?? Co máte za OS? Nikdy jsem O2 neměl, nepotřebuje nějaké speciální nastavení pro takové služby? Třeba nově? Konzultoval jste to s někým od O2?? Jestli to máte nastaveno podle těch všech návodů, tak problém bude nejspíše u O2 - zeptejte se nějakého poradce od nich.

Obrázek uživatele kefozo

potřeboval bych poradit jak nastavit acces point u toho wl-520gc

Obrázek uživatele Jiří Moos

Zadejte IP routeru do prohlížeče a tam vše nastavte podle libosti.

Obrázek uživatele kefozo

no to jo ale co má bejt ta libost?


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.