Flip Flop: Počítačová myš ovládaná nohou

Štítky:

Flip FlopOvládat počítač myší a klávesnicí - to je nudné… Vyzkoušejte bezdrátovou myš Flip Flop ovládanou VÝHRADNĚ NOHOU!

<script type='text/javascript'></script>


Designérka Liu Yi navrhla novou, bezdrátovou, optickou, futuristicky vypadající myš s názvem Flip Flop. Pozor – ta však není ovládána rukou jako jiné myši a je ovládána výhradně pomocí nohy.

flipflop II

Není to však žádný módní výstřelek. Liu Yi věří, že se její návrh brzy začne vyrábět sériově – využití by prý měl nalézt v obývacích pokojích, kde např. u křesla nebývá žádná pevná podložka pod myš (než podlaha), nebo u lidí, kteří mají zdravotní postižení a nemohou hýbat rukama.

flipflop

Aby tuto myš šlo používat, je vybavena plastovou úchytkou, kterou jednoduše zasunete mezi palec a ukazováček na noze (viz obrázek). Těmito dvěma prsty na noze pak ovládáte levé a pravé tlačítko myši. Jako návrh je to jistě velice zajímavé – jedinou nevýhodou je, že se musíte obejít bez prostředního tlačítka a scrollovacího kolečka. Co na to říkáte vy?

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Abych se přiznal, pro mě (jako člověka bez zdravotního handicapu) by bylo asi velmi obtížné tuto myš ovládat. Nevím, jestli se mi to zdá, ale že bych měl ukazováček na noze nějak skvěle citlivý pro individuální pohyb - zkoušel jsem to normálně na podlaze a když prstem pohnu, vždy se mi alespoň trochu skrčí i palec, se kterým "klikací" problém nemám.
Pro lidi se zdravotním postižením to vidím ale velice perspektivně, pokud se toho nechytne nějaký mamonář, který to spíš bude chtít pojmout jako komerční záležitost...

Obrázek uživatele MirekPluskal

Souhlas s jome.Také se mi zdá,že tato myš se hodí spíše pro postižené.Jinak dobrý nápad co se týče designéru.Snad se dočkáme i dalších vyjádření.

Obrázek uživatele kocour007

Je to opravdu zajímavý a jistě brzy velmi užitečný nápad hlavně pro pro postižené, ale možná se chytne i mezi zdravými lidmi. Co my víme...? Osobně jsem si zkoušel jisté pohyby prstů u nohou v žabkách, ale jde o trénink. Můj alec by byl v pohodě, ale ostatní prsty u nohou by tuhle myš prozatím jistojistě nezvládly.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.