Flash disk- Který si vybrat?

Vážení čtenáři, dnes ode mne nečekejte žádnou novinku ze světa ICT, nýbrž rady; v tomto článku se vám pokusím poradit a ujasnit vše ohledně Flash disků. Jaký si vybrat, proč, a hlavně, který vám bude sedět nejlépe. Směle do toho…

<script type='text/javascript'></script>


Každý uživatel těchto drobečků na USB chce, aby poměr cena - výkon byl co nejlepší, to je stará a známá pravda. Dále je tu také rychlost přenosu dat, protože přiznejme si, komu by se chtělo čekat hodiny, než si zkopírujete svá data z PC. A v neposlední řadě je tu velikost disku a to je to, co většinou rozhoduje při koupi Flashek.

Také bychom si měli ujasnit, jak se ke své Flashce budeme chovat, zda nám bude stačit obyčejný, dalo by se říct obal, nebo takové ty unikátní, do kterých, jak se výrobci chlubí, můžete střílet i pistolí a přesto bude fungovat - odolnost nade vše. Takže já začnu od těch, co něco vydrží a mají dostatečnou paměť (podle mě 2 – 4 GB je dostačující pro takovéto přenosné zařízení) a skončím těmi, co jsou vážně jen pro labužníky.

Flash disk SONY Flash USB 2.0 Micro Vault 2GB
http://www.pcexpert.cz/flash-disk-2gb/sony-flash-usb-2-0-micro-vault-2gb

Tento Flash disk bych doporučil těm z vás, kteří chtějí něco malého. Tuto flashku můžete přenášet klidně i jako přívěsek a vejde se všude. Já bych malé rozměry této flashky určitě ocenil, mnohokrát se mi stalo, že jsem byl u známého se špatným přístupem k výstupům na USB a neměl jsem s sebou prodlužovaní A-A USB kabel, takže jsem tam Flash disk nemohl dostat za žádnou cenu. Nicméně tento výrobek můžete pořídit za cenu od 579 Kč. Hlavně teď, když je na výše uvedeném odkazu akce.
Tento drobek se vyrábí ve velikostech od 512 MB po 2GB ve stejném, příjemném vzhledu.
Ještě určitě stojí za zmínku, že existuje i „Tiny verze“, ale u toho bych se dost bál, že vyluxuji – je vážně maličký. :-)

Flash disk A-DATA USB 2.0 Pen Drive (PD15) 1GB
http://www.pcexpert.cz/flash-disk-1gb/a-data-usb-2-0-pen-drive-pd15-1gb

Další drobeček - o pouhé výšce dvou milimetrů. Samozřejmě, nejspíš není nijak převratný, tak proč ho tady zmiňuji? Hlavně díky své ceně. Na odkazu výše tuto Flashku můžete koupit za pouhých 303 Kč a to je myslím, při své kapacitě 1 GB skvělé řešení pro ty, co si nemohou dovolit dražší a přitom se nespokojí s menší velikostí paměti.

CORSAIR Voyager

Teď jsem se zaměřil na něco, co můžeme zařadit do oné kategorie „drží a vydrží“. Corsair Voyager je na svou cenu velice odolný Flash disk s krytím z odolné pryže, která vydrží dost. Rychlost je s ohledem na cenu výborná a pokud chcete ještě větší rychlost, můžete si vybrat řadu „GT“.

Voyager se snadno synchronizuje s PC, po vložení (jen ve Windows 98 potřebujete ovladač) se sám nainstaluje a během pár okamžiků se můžete pustit do práce. Díky Plug´n´Play vlastnosti USB rozhraní lze Voyager disk připojit kdykoliv za chodu počítače.
Pokud hledáte odolnost, je toto jasná volba.
Samozřejmě si můžete vybrat z řady velikostí:
1 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-1gb/corsair-voyager-usb-2-0-1gb
2 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-2gb/corsair-voyager-2048mb
4 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-4gb/corsair-voyager-4096mb
8 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-8gb-vetsi/corsair-voyager-8gb
16 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-8gb-vetsi/corsair-voyager-16gb

A ona zmíněná řada GT
2 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-2gb/corsair-voyager-gt-2gb
4 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-4gb/corsair-voyager-gt-4gb
8 GB - http://www.pcexpert.cz/flash-disk-8gb-vetsi/corsair-voyager-gt-8gb

Flash disk PRETEC i-Disk BulletProof 2GB
http://www.pcexpert.cz/flash-disk-2gb/pretec-i-disk-bulletproof-2gb

„Flash disk s neprůstřelnou vestou“ – tak bych ho nazval já. Tato Flashka je nejen ohni, vodě, nárazům odolná, ale i neprůstřelná. Byla podrobena mnoha a mnoha testům a to jen proto, aby vaše data byla v bezpečí. A s PRETEC i-Disk rozhodně budou! Také díky svému vzhledu a rozměrům se stává stále a stále oblíbenější u mnoha uživatelů kladoucí nároky na rychlost, kapacitu a odolnost. Tomuto Flash disku bych bez váhání dal za 1*.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele USB

Zajímavé srovnání flash disků, srozumitelný komentář, doporučení, pro koho je disk vhodný a hlavně uvedení ceny (alespoň u některých).


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.