Facebook přidal emotikony, kromě lajkování můžete vyjádřit své pocity

Facebook Reactions Like uvodSociální síť Facebook dne 24. února oficiálně aktivovala nové grafické symboly pro vyjádření emocí. Všichni uživatelé Facebooku z celého světa mohou příspěvky nejen lajkovat, ale také je označit pěti novými ikonami.

Lajkování na sociální síti Facebook probíhá stále stejně přes tlačítko To se mi líbí, k němu bylo přidáno ještě pět dalších ikon, které mají pomoci lidem vyjádřit své pocity a nálady. Kromě palce nahoru můžete od teď příspěvek označit emotikonami Super, Haha, Paráda, To mě mrzí a To mě štve.

fb emoticons

Aktualizovanou nabídku symbolů a smajlíků zobrazíte najetím myši na tlačítko To se mi líbí. Pokud k Facebooku přistupujete přes mobilní telefon nebo tablet, ikony se objeví po delším přidržení tlačítka To se mi líbí. Jestliže nové ikony nevidíte, je možné, že se objeví později. Zavedení funkce u všech uživatelů probíhá postupně, nicméně občas pomůže odhlášení a opětovně přihlášení do služby. V mobilní aplikaci Facebook je nutné aktualizovat na novou verzi.

Proč došlo ke změně symbolů na Facebooku?

Důvod pro přidání nových grafických symbolů je jasný. Na Facebooku mohou lidé přátelům a široké veřejnosti sdílet nejrůznější zprávy, obrázky či videa nejen ze svého soukromého života. Obsah sdělení nemusí být vždy pouze veselý a lajkování negativních příspěvků by tedy v tomto případě nedávalo příliš smysl. Jak uvedl sám zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, lidé chtějí u smutných příspěvků vyjádřit empatii a soucit, a proto jim to umožnil rozšířením grafických prvků.

fb

Mark Zuckerberg představil nové emotikony již na podzim loňského roku, od té doby probíhalo jejich testování. Ve zkušební sadě ikon byl původně ještě jeden symbol. Stydící se smajlík "Yay" byl v ostré verzi vynechán, protože jej uživatelé v testovacím režimu moc nepoužívali.

fb emoji

Uživatelé mohou samozřejmě stále vkládat různé symboly do komentářů, které se promění ve smajlíky. Stačí je zkopírovat, například se stránky List of Emoticons for Facebook, a vložit. Mnohem přehlednější je však vyjádření emocí právě s novými emotikonami.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele vex

Information about Facebook has added emoticons you share very useful. I really like these new images.

Obrázek uživatele run 3
[9131] thank

acebook is great, now with emoticons that look very interesting, I really like these icons


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots