Češi sledují přes chytrou televizi nejčastěji Youtube

youtube in tvSpolečnost České Radiokomunikace nedávno zveřejnila průzkum týkající se využívání funkcí chytrých a hybridních televizí v českých domácnostech. Televizní přijímač má k internetu připojena třetina tuzemské internetové populace.

<script type='text/javascript'></script>


Jak vyplývá ze statistiky, trend Smart TV a HbbTV jednoznačně roste a to především u mladé generace ve věku od 15 do 24 let. Není překvapením, že se připojují častěji muži než ženy. Většina lidí doplňkové funkce upotřebí jednou za měsíc, případně jednou týdně. Dotazovaní uvedli jako nejčastější důvod, proč na svých moderních televizních přijímačích nepoužívají internet či jiné chytré funkce, že se připojují k síti přes jiná zařízení.

Chytré televizory Smart TV nebo HbbTV disponují nejrůznějšími aplikacemi, které z nich dělají nástroj interaktivní zábavy. V žebříčku nejpoužívanějších aplikací u českých uživatelů jasně vítězí Youtube s 83 %. Na druhé pozici se umístila aplikace České televize iVysílání s 34 %, která si našla zalíbení u lidí ve věku 35 až 44 let. Na dalších místech jsou aplikace Počasí, Novinky a Stream.cz.

Výzkum ČRa - Youtube TV infografika

Výzkum se zaměřil také na specifičtější skupinu uživatelů hybridních televizí HbbTV. Jejich vlastnosti využívá 36 % respondentů. Zhruba čtvrtina lidí se domnívá, že používání chytrých funkcí je díky HbbTV jednodušší, nicméně více než čtvrtina dotázaných tyto služby vůbec nevyužívá kvůli neznalosti dané problematiky. Úplně nejoblíbenější funkcí, kterou jsou chytré televize vybaveny, je pro zákazníky archiv pořadů. Za ním následuje možnost opožděného sledování televize, které je rovněž hojně využíváno mladými lidmi.

Názory zákazníků na platbu za prémiový obsah se různí, stejná část lidí by za něj byla ochotna platit jednorázový nebo měsíční poplatek. O trochu větší skupina lidí by za prémiový obsah nechtěla platit nic a raději by si místo toho nechávala zobrazovat reklamu. Co se týká nových funkcí, lidé by uvítali obsáhlejší databázi programů či možnost nahrávat programy do televize a na cloudové úložiště.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.