Češi letos realizovali 1/4 plateb přes smartphony, nejčastější značkou byl Huawei

mobile paymentNakupování na internetu šetří čas, a pokud využijete služeb některého z cenových srovnávačů, tak i peníze. Proto není překvapením, že se online nákupům věnuje stále více Čechů. Každý čtvrtý zákazník platí přes mobilní telefon.

<script type='text/javascript'></script>


Dle statistiky společnosti Twisto payments, která provozuje mobilní platební aplikaci Twisto, byla téměř jedna čtvrtina nákupů v letošním roce uskutečněna přes chytré telefony nebo tablety. V České republice v tomto ohledu jasně vedou ve 74 % případů smartphony s operačním systémem Android, na druhé pozici se s 24 % umístily iPhony se systémem iOS kalifornské společnosti Apple a třetím nejpoužívanějším zařízením, ze kterého lidé v našich končinách nakupují online, jsou telefony vybavené operačním systémem Windows Phone (3 %).

"Nakupování z mobilu meziročně vzrostlo o jednu pětinu. Fakt, že již skoro čtvrtina online nákupů probíhá přes chytrá přenosná zařízení, ukazuje, že mobily ještě nepředvedly svůj plný potenciál. Zaznamenali jsme dokonce nákupy přes zařízení, do kterých byste to neřekli. Jednalo se o véčkový telefon LG a herní konzoli Nintendo Wii U," uvedl Michal Šmída, ředitel firmy Twisto.

V letech 2014 a 2015 nakupovalo nejvíce lidí na internetu prostřednictvím mobilních telefonů korejské značky Samsung. V roce 2016 se na pomyslnou první příčku dostaly smartphony čínského výrobce Huawei, přes něž se mobilním nákupům věnovalo letos nejvíce Čechů.

Co se týká zastoupení operačních systémů u českých zákazníků platících přes desktopové počítače a notebooky, 44 % lidí má Windows 7, který zřejmě brzy nahradí nejnovější Windows 10. Tato verze je zatím nainstalována na 26 % počítačů, což je v meziročním srovnání o 10 procent více. Mezi internetovými prohlížeči se Češi v polovině případů spoléhají na Google Chrome. Twisto každým rokem zpracovává přesná data pomocí unikátního skóringového modelu Nikita.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.