Brýle HTC Vive pro virtuální realitu budou zdarma k vyzkoušení

htc viveVirtuální realita zažívá v dnešních dnech doslova boom. Mnoho výrobců si chce s aktuálním trendem držet krok, a proto vyvíjí vlastní řešení pro rozšířenou realitu. Ani tchajwanská společnost HTC není výjimkou. Se svým headsetem HTC Vive má ohromný úspěch.

HTC Vive je speciální náhlavní souprava, kterou tvoří brýle a sluchátka, pro zprostředkování virtuální reality. Člověk po nasazení headsetu přenese svou mysl do virtuálního světa plného barev. Uživatel navštíví místa, o nichž se mu ani nesnilo, ať už se ve skutečnosti nachází třeba v obývacím pokoji nebo na terase.

Uživatel bude svýma očima vnímat vygenerované 3D počítačové prostředí, v němž se může hýbat, rozhlížet se a používat předměty, jako by byl doopravdy jeho součástí. A to vše za doprovodu realistických zvukových efektů. Pro pohyb rukou ve virtuálním prostoru jsou určeny ovladače do každé ruky a pohyb celé postavy člověka je snímán dvěma základnovými stanicemi, díky nimž je možné určit také přesnou hranici herního prostoru. To se hodí například v malých prostorách, kde byste při interakci mohli narazit do nábytku nebo jiných překážek.

htc vive

HTC v pondělí 29. února zahájilo předprodej sady HTC Vive. Všech 15 tisíc kusů zařízení s dodáním v dubnu 2016 se během několika minut rozprodalo. Předobjednávky však stále běží, jen si budou muset budoucí majitelé na brýle pro VR počkat na květen. Cena je stanovena na 799 dolarů, což je v přepočtu zhruba 20 tisíc korun.

HTC Vive na vlastní kůži

Pokud byste si chtěli jeden z nejlepších virtuálních headsetů současnosti vyzkoušet, můžete tak učinit 11. nebo 12. března na výstavě Audio Video Show Praha. Využijte neopakovatelnou šanci ponořit se do virtuálního světa společně s HTC Vive, které na vás bude čekat k bezplatnému vyzkoušení v promo stánku serveru Technet.cz. Akce se uskuteční v hotelu Don Giovanni v Praze, vstup je zpoplatněn částkou 150 Kč. K vidění budou samozřejmě také jiné novinky dalších známých firem, více informací najdete na stránce www.audio-video-show.cz.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots