Březen 2011: Ve znamení boje nových verzí prohlížečů, první je Chrome 10

ie9 google chrome firefoxBřezen bude nejspíše ve světě IT označen jako měsíc boje nových verzí třech nejpoužívanějších prohlížečů na internetovém trhu. Dnes byla uveřejněna finální desátá verze Google Chrome.

<script type='text/javascript'></script>


Nová verze Google Chrome přináší především řadu designových úprav, ale i zlepšení bezpečnosti a zrychlení zpracování JavaScriptu. Nastavení prohlížeče se nyní nově zobrazuje jako záložka na panelu, nikoliv separátně ve vlastním okně. Zajímavostí je zde vyhledávací box, který usnadní vyhledání konkrétního nastavení. Na instruktážním videu můžete vidět vyhledání a následné použití importu dat z jiného prohlížeče.

Další zajímavou novinkou je, že každá funkce/nastavení nyní dostala svou přímou adresu, takže lze například kamarádovi v případě prosby o pomoc s nastavením zaslat konkrétní cestu, jako kdyby se jednalo o URL adresu webu.

Jistě také zaujme nová funkce synchronizace hesel mezi různými počítači, hardwarová akcelerace videa na webu, efektivní práce s již integrovaným Flash doplňkem a individuální výchozí nastavení zobrazení (zoom) webových stránek.

Google Chrome 10 tak útočí na podíl mezi prohlížeči jako první, do týdne by jej měl následovat dle spekulací Internet Explorer 9, a v posledním týdnu měsíce se určitě připojí čtvrtá verze Firefox.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.