BenQ T2200HD: Výhodná koupě se vším všudy

Štítky:

BenQ T2200HDVětšinou vás informujeme o novinkách ze světa, které na náš trh buď ještě nedorazily nebo u nich lze očekávat, že budou pro nás "obyčejné" uživatele příliš drahé. Dnes tu však mám zajímavý kousek, který je cenově výhodný pro všechny. Na mysli mám monitor BenQ T2200HD.

<script type='text/javascript'></script>


LCD Monitor, u kterého budete mít za dobrou cenu výborný výkon. Jeho hlavním úkolem je kvalitní přehrávání videa, vtažení do děje při hraní her a lehkost při kancelářské práci.

Mluvíme- li o zobrazování videa, jedná se opravdu o high-definition kvalitu (například při přehrávání Blu-ray filmů a hraní PS3 her nedochází k deformaci obrazu, což jsou časté problémy). Monitor také zajišťuje dynamický kontrast – přizpůsobení intenzity podsvícení podle zobrazované scény.

Nyní trochu konkrétněji…
Jedná se o monitor s úhlopříčkou 21.5'' a poměrem stran 16:9, maximální rozlišení činní 1920 x 1080, doba odezvy je úctyhodných 5ms, již zmíněný dynamický kontrast je 10 000:1 (statický 1000:1), jas poté 300 cd/m2 a monitor také podporuje 1080p Full HD. Vstupy jsou D-sub/DVI-D a samozřejmě VGA.

ICQ ve Windows Mobile

Je jasné, že se nejedná o nejlepší monitor na světě, ale o monitor, který je dostupný široké veřejnosti, neboť cena tohoto kousku se u nás pohybuje do 4 500 Kč. Můžete si však být jisti, že dostanete opravdovou kvalitu. :)
Podrobnější informace samozřejmě můžete nalézt na stránkách výrobce.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Jediné negativum na tomto LCDčku vidím v absenci HDMI vstupu. Monitor je prezentován jako "high-definition", ale přitom tento výborný vstup postrádá. Je to trochu škoda, protože jak u DVD přehrávačů tak i u PS3 se s tímto rozhraním můžeme setkat. Ale samozřejmě vzhledem k ceně nemůžeme čekat všechno na jedničku. Pro běžné užití jistě perfektně postačí DVI-D vstup.

Obrázek uživatele psychocowboy
[1178] hm

pro me je synonymum pro HD veci hlavne teda HDMI vstup... tohle je velke minus...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Já teda nevim, ale jediný rozdíl mezi DVI a HDMI je že přes DVI nejde zvuk.. já mam grafiku i monitor s HDMI, ale obraz bohužel není jaký by měl být, ale nijak mi to nevadí..pravdou ale je, že ostatní azřízení spíše disponují HDMI než DVI..

Obrázek uživatele Jiří Moos
[1185] HDMI

Bez HDMI bída převeliká. Nevím, co bych si bez tohoto portu počal... ani jsem nevěděl, že DVI dokáže takový datový přenos jako je FullHD. Je to škoda, protože monitor je to moc pěkný.

Obrázek uživatele TheALuminium

DVI umí přenést velké rozlišení obrazu. V podstatě HDMI je to to samé s přidaným kanálem pro zvuk, přesně tak, jak říká TOBiAS. Jeden ale podstatný rozdíl v nich je, a to ten, že DVI už se dále nerozvíjí. HDMI ano a četl jsem, že by měla být schopná brzy přenášet 30 bitovou (i vícebitovou) hloubku barev.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

..počkej!? to jako že teď tolik bitů nepřenáší? dyk normální barvy v kompu jsou nyní 32bit ?!
ono, DVI už je několik hodně typů, zatímco HDMI je poměrně mladé a ukázalo se, že je využitelnější a efektivnější, zvláště díky tomu zvuku, i když to by nebyl zas takový problém ho přidat do DVI, ale jelikož se ukázalo, že HDMI je výhodnější, tak se rozvíjí dále už jen to.. k čemu vyvíjet 2 typy konektorů, když stačí jeden, že? HDMI má další výhodu v podobě velikost -> nemusí se šroubovat, drží samo, je praktičtější, ale i kabel je o něco tlustší..

Obrázek uživatele TheALuminium

Tak mi udělej screen nastavení obrazu s 32 b.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pokud se nemýlím, tak to je ono... http://www.edisk.cz/stahni/85843/bity.JPG_34.08KB.html

Obrázek uživatele TheALuminium

Omlouvám se, teď jsem sám nějak mimo. Doma mám takové nastavení taky, ale co jsem o tom četl, tak tohle zobrazení nedokáže přenést ta sběrnice. Grafická karta i monitor to zvládají, ale sběrnice ne. Aspoň tedy tak jsem to pochopil.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak to je velmi zajímavé, ale můžu tě ujistit, že barev má ten monitor víc než dost a oproti 24bitům je tam rozdíl taky znát, i když oko prý umí rozeznat najednou jen 20K barev (taky omezená propustnost:D) tak tho vidim dost.. nepozoruju rozdíl v barvách na DVI ani HDM, ale VGA je již poněkud bledý..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.