ATI vs. nVidia

Štítky:

 

Nedávno jsem psal článek o příchodu nového čipu R600 od firmy AIT/AMD, ale bohužel jsem se dost zmýlil. Ano je pravda, že viditelně mají lepší charakteristiku grafické karty ATI, což je vidět i zde - http://www.czechcomputer.cz/product_compare.jsp?artno1=45984&artno2=4856... , ale ve skutečnosti tomu tak není.

<script type='text/javascript'></script>


Podle všech možných testů, které jsou i mylné, protože někdo se snaží nadržovat svojí značce apod., bohužel grafiky značky ATI jsou vždy pozadu oproti nVidiím. Nejenom ve hrách, ale i v 3D Marcích, ale já si myslím, že není ještě všem dnům ATI konec, ba naopak. V poslední době trochu dohonila ATI svoji konkurenci například touto novou kartou od společnosti HIS s 1GB pamětí - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48569 , která je už osazena typem DDR4. Myslím, že těchto grafik, které vždy budou překvapovat, bude vždy od ATI spousta a hlavně zásadní problém byl v Driverech Catalystech. ATI nestihlo udělat podporu pro Shader Model 4 pod DX10 v minulých a v nynějších snad lepší podpora zatím pro DX10 ještě není, takže na nových hrách zaostává více., ale i podle ceny si myslím, že může, anebo bude moci konkurovat Nvidii. Zde se můžete podívat na test hi-end grafik od ATI a nVidie a jak je vidět nVidia vyhrává, ale pokud vezmeme v úvahu ceny, tak si myslím, že je na tom lépe stále ATI - http://hardware.gotfrag.com/portal/story/38332/?spage=5 . Dále pak nedávno vyšel test ze hry Bioshock na www.stahuj.cz , kde je hezky vidět, jak s DX10 ATI bohužel zatím nezvládají - http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9295&It... Na závěr si myslím, že ATI se snad určitě ještě polepší, ale kdo ví. Kdybych měl udělat nějaké rozdělení pro ATI a Nvidii, tak by bylo takové, že ten kdo dělá s grafikou a designem na PC, tak je lepší ATI a na hry je prozatím lepší nVidia.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

...no, ale tak tomu, dle mého, bylo pořád :-D Od dob TNT2 a tak, prostě tam šlapaly DX7 uplně krásně (A co teprve OpenGL), ale na Atinách moc KingPin třeba nešel. Ale zase třeba TruesPace (kreslení 3D), nebo i jen to 3DSMax... na Atině špičkový renderování realtime, na TNTčku mi to trochu ... no, ale co. Uvidí se :-D

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

ATi má smůlu v tom, že nVidia spolupracuje s vývojáři her a tak většina her běží lépe na nVidiích a ATi to pak musí dohánět ovladačema.
Pojďte zjistit, jak to ve skutečnosti je http://ativsnvidia.com/ a hlasujte


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.