Asus PadFone: Smartphone, tablet a notebook v jednom

Asus PadFoneCo by to bylo za dnešní dobu, kdyby jedno zařízení nezvládalo (neobsahovalo) hned několik věcí najednou. Zkrátka a dobře, zvykáme si na to čím dál častěji. Společnost Asus si toho je dobře vědoma, její nový produkt PadFone totiž v sobě kombinuje hned tři zařízení: chytrý telefon, tablet a notebook.

Říkáte si, že je to nemožné? Již v minulosti jsme se u některých společností mohli s těmito pokusy setkat, ovšem koncoví uživatelé nepřinášeli příliš pozitivní ohlasy, resp. šlo o řadu omezení, nedostatky, cenovou nedostupnost apod. Nový PadFone je však založen na celkové jednoduchosti a praktičnosti.

Asus PadFone

A co praxe?

Základním zařízením je smartphone, který se vkládá přímo do zařízení (těla) PadFone Station, a tím dojde ke změně na 10,1" tablet o rozlišení 1280x800 s pětinásobnou výdrží baterie (přechod mezi displeji jednotlivých zařízení je díky technologii Dynamic Display takřka bezproblémový). K tomu je navíc k této stanici možné připojit volitelnou dokovací klávesnici, čímž se v podstatě tento komplet promění v plnohodnotný notebook. Máte-li také např. rozepsaný e-mail na telefonu, nemusíte mít strach, že jej v průběhu připojení ke stanici ztratíte. Naopak, bude ihned zobrazen na displeji tabletu a vy můžete v klidu a pohodlněji pokračovat (tato vazba funguje i zpětně z tabletu na telefon). Spolu s tím je možné si koupit rovněž také PadFone Stylus Headset - bluetooth stylus, který umožní nejen snadné ovládání, ale může sloužit také pro pohodlné telefonování (a to právě i při vloženém telefonu do PadFone Station).

Asus PadFone

Asus PadFone

Samotný smartphone je vybavený 4,3" Super AMOLED qHD displejem o rozlišení 960x540 pixelů, dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 o frekvenci 1,5GHz, digitálním 8MPx fotoaparátem a obrazovým procesorem Fuji. Vše přitom běží na systému Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Cena tohoto zařízení zatím bohužel nebyla oznámena.

Průměr: 4.9 (11 votes)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nebyl by to ASUS, kdyby se nepouštěl do odvážných a inovativních věcí, které bychom mohli označit až za "hovadiny".. A to se mi právě u ASUSu líbí - nebojí se, ale navíc do toho dá svou duši a výsledek vypadá velice, ale velice pěkně.. Ještě bych uvítal, kdyby i v klávesnici byly baterie, ne jen v displeji (ale už i to je konečně inteligentní nápad). Sdílení je také pěkná věc, ale od chvíle, kdy vše řídí smartphone a zbytek jsou vlastně jen periferie mě ono přecházení nepřekvapuje. Počítám že tablet bez smartphonu nefunguje, jelikož je to jen display a baterie..

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Ano, bez mobilu je tablet nefunkční - má to samozřejmě nějaké nedostatky, o kterých bychom tu mohli polemizovat, ale vesměs je to velmi zajímavé zařízení. Jsem fakt zvědav na tu cenu... :)

Dost mě šokoval ten stylus, fakt dost dobrý nápad:

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Teda ale ten stylus je hodně dobrej nápad :) Ještě by mohli z něj udělat vyklápěcí "držák", kterej ti ho zachytí za ucho jako headport a nazdar bazar :D
Jen teda, aby to nebylo dražší, než klasický smartphone plus transformer netbook, který by bylo potřeba doplnit o syncování...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

v klavesnici samozrejme baterka je take 6600mAh, myslim ze stejna jako v displeji.
takze ve finale mate 2x6600 + 2200 co je v telefonu jestli jsem dobre slysel.

Obrázek uživatele DuckDaffy
[7760] Office?

Tohle řešení má pro mě asi jen dva základní nedostatky...

1. Nedostupnost pokročilého Office nástroje. GD tabulky mi nestačí a nic moc lepšího na Android není.

2. Nevyvolám si RAWy ze zrcadlovky. :(


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots