Alternativní taxislužba Uber dorazila do Brna

Uber aplikace

<script type='text/javascript'></script>


Populární přepravní služba Uber funguje už také v Brně, kde bude konkurovat tamním předraženým taxikářům.

Uber je služba pro přepravu osob, která umožňuje majitelům osobních automobilů vydělávat si odvážením lidí i bez taxikářské licence. Služba funguje na dvou úrovních, buď odvoz potřebujete, nebo jej nabízíte. Každý zájemce, který bude chtít moderní taxi službu využít, si musí do svého mobilního telefonu nainstalovat aplikaci Uber a vytvořit si v ní uživatelský účet. Když chcete řidiče přivolat, v aplikaci zadáte požadavek a volný řidič v okolí musí poptávku do 15 sekund přijmout, pokud má o vaši nabídku zájem.

Abyste se mohli stát Uber řidičem, musíte splnit několik podmínek. Kromě čistého trestního rejstříku je třeba doložit výpis z bodového hodnocení řidiče, zajistit si živnostenský list pro podnikání v silniční motorové dopravě a mít všechny náležité doklady o vozidle, které nesmí být starší deseti let.

Kolik zaplatíte?

Ceny převozu jsou stejné jako v Praze. Nástupní sazba je 25 Kč, za každý ujetý kilometr si bude řidič účtovat 9,90 Kč a za každou minutu jízdy tři koruny. Jakmile je zákazník dovezen na místo určení, aplikace provede výúčtování a zákazníkovi se z kreditní karty, kterou si v aplikaci nastavil, odečte částka odpovídající ujeté trase.

Cestující musí za jízdu zaplatit minimálně 55 korun, přičemž Uber si za zprostředkování odečte vždy 20 % z ceny. Řidič i cestující se mohou po jízdě navzájem ohodnotit maximálně 5 hvězdičkami. Pokud řidiči klesne rating pod 4,5 hvězdičky, je vyřazen z databáze řidičů.

Kalifornská revoluce v taxikařině se pomalu rozrůstá

Technologická společnost Uber byla založena v roce 2009 v San Franciscu a od roku 2011 se postupně rozšiřuje do dalších měst po celém světě. V Evropě ji najdeme ve více než 80 městech. V České republice doposud působila pouze v pražské metropoli, kde byla spuštěna v roce 2014. Nyní je služba dostupná také v Brně.

Práci pro Uber lze považovat spíše jako přivýdělek. Dle dostupných informací ze z 1100 pražských Uber řidičů věnuje řízení na plný úvazek pouze 9 procent z nich.

Kompletní seznam měst působnosti služby Uber najdete na stránce https://www.uber.com/cs-CZ/cities/.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.