Alternativní taxislužba Uber dorazila do Brna

Uber aplikace

Populární přepravní služba Uber funguje už také v Brně, kde bude konkurovat tamním předraženým taxikářům.

Uber je služba pro přepravu osob, která umožňuje majitelům osobních automobilů vydělávat si odvážením lidí i bez taxikářské licence. Služba funguje na dvou úrovních, buď odvoz potřebujete, nebo jej nabízíte. Každý zájemce, který bude chtít moderní taxi službu využít, si musí do svého mobilního telefonu nainstalovat aplikaci Uber a vytvořit si v ní uživatelský účet. Když chcete řidiče přivolat, v aplikaci zadáte požadavek a volný řidič v okolí musí poptávku do 15 sekund přijmout, pokud má o vaši nabídku zájem.

Abyste se mohli stát Uber řidičem, musíte splnit několik podmínek. Kromě čistého trestního rejstříku je třeba doložit výpis z bodového hodnocení řidiče, zajistit si živnostenský list pro podnikání v silniční motorové dopravě a mít všechny náležité doklady o vozidle, které nesmí být starší deseti let.

Kolik zaplatíte?

Ceny převozu jsou stejné jako v Praze. Nástupní sazba je 25 Kč, za každý ujetý kilometr si bude řidič účtovat 9,90 Kč a za každou minutu jízdy tři koruny. Jakmile je zákazník dovezen na místo určení, aplikace provede výúčtování a zákazníkovi se z kreditní karty, kterou si v aplikaci nastavil, odečte částka odpovídající ujeté trase.

Cestující musí za jízdu zaplatit minimálně 55 korun, přičemž Uber si za zprostředkování odečte vždy 20 % z ceny. Řidič i cestující se mohou po jízdě navzájem ohodnotit maximálně 5 hvězdičkami. Pokud řidiči klesne rating pod 4,5 hvězdičky, je vyřazen z databáze řidičů.

Kalifornská revoluce v taxikařině se pomalu rozrůstá

Technologická společnost Uber byla založena v roce 2009 v San Franciscu a od roku 2011 se postupně rozšiřuje do dalších měst po celém světě. V Evropě ji najdeme ve více než 80 městech. V České republice doposud působila pouze v pražské metropoli, kde byla spuštěna v roce 2014. Nyní je služba dostupná také v Brně.

Práci pro Uber lze považovat spíše jako přivýdělek. Dle dostupných informací ze z 1100 pražských Uber řidičů věnuje řízení na plný úvazek pouze 9 procent z nich.

Kompletní seznam měst působnosti služby Uber najdete na stránce https://www.uber.com/cs-CZ/cities/.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Jennifer Smith

Great and useful article. Creating content regularly is very tough. Your points are motivated me to move on.
online soundcloud to mp3 converter.

Obrázek uživatele dogra

DPS are committed to provide our students with a sound knowledge base with emphasis on building strong fundamentals in the principles of education, moral values and strong character and concrete the same by the way of continuous training with psychological methods.
Best School in rajasthan
CBSE Boarding School in NCR
Admission in CBSE School Rajasthan
Top 10 CBSE school in Rajasthan

Obrázek uživatele Gdg

Our academic pursuits, along with a range of extracurricular activities, help in honing a child's skills and ensuring that he/she grows to be a mature and responsible citizen.

Best school in greater noida

Admission 2018 Best school in Greater Noida

Obrázek uživatele Vig

VIGYAN DHARA is the first Indian IIT-JEE/ NEET/AIIMS coaching Institute which is purely based on Historical Indian Education System that is the Gurukul Tradition of Education where students leave their homes during their studies.

IIT coaching institute in hisar
IIT Coaching center in hisar
Acting school in Delhi

Obrázek uživatele lukenlow

This material is one of the best presented on your website, it is clear how you worked to compose it, thank you for it
192.168.1.1

Obrázek uživatele selfie

Apple products are revered for its quality, precision and great design. SRSG started its operations as Apple technology partners in the year 1997.
Apple authorized service center delhi
Audio mixer dealers
ipad dealers in Delhi
Apple iphone 7 dealers in mumbai
FM Channel License

Obrázek uživatele dora

DPS are committed to provide our students with a sound knowledge base with emphasis on building strong fundamentals in the principles of education, moral values and strong character and concrete the same by the way of continuous training with psychological methods.
Best School in rajasthan
Best CBSE Boarding School in NCR
Admission in CBSE School Rajasthan
Top 10 CBSE school in Rajasthan

Obrázek uživatele Robinmax

This is really a pleasant and useful, containing all data furthermore greatly affect the new innovation. Much obliged for sharing it,
Avriq

Obrázek uživatele Sophie Miller

Thank you for your work on the blog! You're doing a good job!
192.168.l.l

Obrázek uživatele happy wheels

Very cool must share with my friends. happy wheels

Obrázek uživatele Posrtegee Posrtegee

Awesome blog. I enjoyed reading your articles. This is truly a great read for me. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work!
talktomcalisters.com

Obrázek uživatele Puzzle Games

This Puzzle Games suit you. Maybe you just need something to refresh your mind before writing your school essay?

Obrázek uživatele happy wheels demo
[8855] Thanks

Please treat each other well. Everybody has difficulties that we have to overcome, do not know later but how to live each day happily.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots