#9 nejděsivějších filmů, ve kterých hrál hlavní roli počítač

Anonymita

<script type='text/javascript'></script>


Umělá inteligence nás fascinuje již od nepaměti. A protože v ní tušíme závratný a skrytý potenciál, upínáme se k objevům, úvahám, ale i tajuplným scénářům, na základě kterých vznikly filmové trháky, jež si navždy získaly místa v našich srdcích i hlavách. Máme pro vás rovnou 9 filmů, ve kterých hraje ústřední roli počítač a nás stále a opakovaně děsí.

#1 – V hlavní roli počítač

Kanadský televizní film z roku 1984 režírovaný Francouzem René Bonnièreem vypráví, kam až může zajít zvědavost, schopnosti a inteligence mladého programátora, který se rozhodne vytvořit program, jež začne žít svým vlastním životem. Napínavá honička kočky a myši nám dává nahlédnout do tajů umělé inteligence a důsledků, které nás mohou postihnout v případě jednoho nerozvážného rozhodnutí.

# 2 – Já, robot

Kdo by neznal filmovou klasiku s Willem Smithem? Mysteriózní thriller z nedaleké budoucnosti, jejíž přirozenou součástí jsou naprogramovaní roboti, vypráví příběh detektiva vyšetřujícího smrt svého dlouholetého přítele. Všechny stopy vedou k sebevraždě. Will je ale hošík hloubavý a dloubavý, proto začne podezírat robota, který by mohl mít ve smrti kamaráda prsty.

# 3 – Spiknutí: Echelon

Jak byste reagovali, pokud by vám na mobilní telefon začaly chodit tajemné zprávy předpovídající budoucnost? A co byste dělali v případě, že by vám jejich autor začal rozdávat příkazy? Pravděpodobně byste je s úsměvem přešli a vyměnili SIM kartu za jinou. A udělali byste to i tehdy, kdybyste díky tajemným zprávám vyhráli ohromné peníze v kasinu?

# 4 – Vzpoura strojů

Lidstvo se potýká s nekontrolovanou kriminalitou a vláda USA si neví rady. Proto vsadí na experiment ODIN – centrální pozorovací systém, který má odhalovat kriminalitu a sloužit jako důkazný materiál. Jak to ale může dopadnout, když ODIN „zvlčí“, stane se nekontrolovatelným a nenápadně získává nadvládu nad celým lidstvem

# 5 – Válečné hry

To si takhle paříte oblíbenou gamesku a najednou zjistíte, že vůbec nejde o hru, ale o důmyslný a nebezpečný program, jež plánuje vyhubení lidstva. Nadějný sedmnáctiletý počítačový nadšenec si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je, když se snažíte tvrdohlavému počítači vysvětlit, že to, co se uvnitř něj děje je jen hra, nikoli skutečnost. Tenhle protiválečný snímek Johna Badhama posbíral několik Oscarů i významných ocenění.

# 6 – Matrix

Totální „mindfuckové dílo“ Lilly a Lany Wachowski, ve kterém se proplétá realita s iluzí, minulost s přítomností, Keanu Reeves s hábitem Bladea a řada dalších nepochopitelných věcí, jež vyústí v nečekanou zápletku. Jak by vám asi bylo, kdyby vám někdo ukradl mysl a vložil ji ve formě dat do obřího počítače budoucnosti? Jste zralí na Chocholouška nebo jen další obětí Matrixu?

# 7 – Tron

Jak to asi může dopadnout, když mladý nadějný programátor začne prahnout po citlivých informacích a datech, která hodlá ukrást z jedné nejmenované firmy, což se ale pochopitelně znelíbí hlavnímu programu? Ten se ho za „trest“ rozhodne přenést do elektronické civilizace, plné nástrah a dobrodružství, z níž může uniknout jen tehdy, vyhraje-li všechny hry, které sám naprogramoval. Sen každého gamera? Omyl! Noční můra, ze které už se možná neprobudíte!

# 8 – Moon

Měsíční základna, jediný zaměstnanec (Sam Rockwell) a společník ve formě inteligentního počítače s hlasem Kevina Spaceyho. Do návratu k milované ženě a dceři zbývá několik posledních dnů. Co by to ale bylo za film, kdyby v něm nedošlo ke zvratu v podobě takřka fatální nehody, díky níž hlavní postava začíná zjišťovat, že na Měsíci není sama a svět, který zná, není takový, jakým se zdál doposud být?

# 9 – VALL-I

Nedá nám to a naši filmovou krasojízdu jednoduše nemůžeme skončit jinak, než animovanou rodinnou pohádkou z dílny Disney a Pixar Animation Studios. Ta nás přenese do roku 2700 na odpadky zamořenou planetu Zemi, které vévodí zkušený „recyklátor“ VALL-I, jehož jediným majetkem je hyperaktivní šváb, videokazeta s filmem Hello Dolly, Rubikova kostka a velké srdce prošpikované blikajícími kontrolkami.

Že vám to nepřijde ani trochu strašidelné? Tak zkuste film pojmout jako futuristický snímek z blízké budoucnosti, který zobrazuje zdevastovanou a odpadky pokrytou Zemi, přičemž veškerý život je izolovaný na vesmírné lodi pod zámkem zlovolného „Auta“ (MacInTalk) ve vypolstrovaných sedačkách a pod kilogramy živočišného tuku. A co když se „Auto“ rozhodne, že na Zem už nikdo živý nevkročí?

Neoznámkováno

Obrázek uživatele tatorecords

no a ja som aj tka nenašiel čo som chcel hladal som tu https://www.sledujfilmy.to/

Obrázek uživatele Jožko

Online seriály a filmy sledujem aktuálne tu https://filmplanet.to/

Obrázek uživatele ben555
[91343] Odpoved

Ja ich zasa sledujem na https://www.filmyaserialy.com


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.