5 triků, jak zrychlit prohlížeč Google Chrome

<script type='text/javascript'></script>


Internetový prohlížeč Chrome společnosti Google je oblíbeným nástrojem uživatelů pro surfování na internetu. Po prvotní instalaci reaguje Chrome rychlostí blesku, avšak po nějaké době může výkon postupně klesat. Jestliže se webové stránky načítají pomalu nebo se prohlížeč zasekává, můžete se pokusit problém vyřešit některou z uvedených rad.

#1 Rozšíření

Vypněte doplňky, které nepoužíváte. Všechna rozšíření běží na pozadí a zpomalují prohlížeč, proto si nechejte aktivní pouze ty, které skutečně chcete. Nepotřebné doplňky deaktivujete v sekci Nastavení - Rozšíření nebo zadáním přímého odkazu "chrome://extensions" do adresního řádku.

#2 Aplikace

Google Chrome je rovněž aplikační platforma, takže je třeba si hlídat, jaké webové aplikace jsou lokálně spuštěné. Do adresního řádku napište "chrome://apps" a objeví se vám ikony používaných aplikací. Pokud nějakou z nich nechcete, označte ji pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Odstranit z Chromu. Požadavek potvrdíte volbou Odebrat.

#3 Údaje o prohlížení

Používáte-li prohlížeč dlouhou dobu, v prohlížeči se ukládá historie o navštívených stránkách, stažených souborech atd. Jednou za čas se pro zrychlení Chromu vyplatí stará data promazat. Buď můžete odstranit část informací v sekci Historie (Ctrl + H) nebo využít formulář Vymazat údaje o prohlížení (Ctrl + Shift + Delete), kde si můžete vybrat, co chcete smazat. Doporučujeme promazat "Obrázky a soubory v mezipaměti" a "Historii stahování/procházení".

#4 Předběžné načítání stránek

Prohlížeč Chrome nabízí mnoho inteligentních funkcí. Jednou z nich je předběžné načítání zdrojů, které automaticky předpřipraví stránky (odkazy), u nichž je pravděpodobné, že je uživatel otevře jako další, což výrazně urychluje načítání stránek. Tuto volbu můžete aktivovat, když přejdete do nastavení "chrome://settings", zcela vespodu zvolíte "Zobrazit rozšířená nastavení" a zaškrtnete možnost "Předběžně načítat zdroje za účelem rychlejšího načítání stránek".

#5 Skryté funkce

Na stránce "chrome://flags" najdete mnoho experimentálních funkcí Google, které mohou zrychlit zobrazení webových stránek. Můžete vyzkoušet například aktivovat volby "Povolit experimentální funkce pro prvky canvas", "Rychlé zavírání karet a oken", "Předvídání posuvu" nebo "Modul Simple Cache pro protokol HTTP". Mějte na paměti, že některé funkce u některých zařízení nefungují, v tomto případě vraťte nastavení zpět do původní podoby.

Průměr: 1.3 (224 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.